Fel tegen islam, zorgzaam thuis 5 brands wel openlijk over de affaire. „Het beeld dat nu wordt geschetst als zou Willie een labiel gekkie zijn, wil ik met kracht ontkennen. Het filmpje is ge maakt na een jaar van ellende, geen en kele steun van politie of burgemeester." Verdere toelichting wil de PW, de po litie noch de burgemeester geven waar door er meer vragen dan antwoorden opborrelen. Al suggereerde de politie gisteren dat er na het opduiken van het filmpje opnieuw contact is geweest. Dille zelf houdt zich onbereikbaar. En diezelfde dag nog neemt ze haar eigen leven. Partner Caspar blijft er een etmaal la ter bij dat de verkrachting heeft plaatsge vonden. „Die verkrachting is echt ge beurd, ik ben er zeker van dat dat de waarheid is." De vrouw die op Twitter zo fel van leer kon trekken tegen de oprukkende islam, was thuis een zorgzame moeder voor haar eigen én geadopteerde kinderen. PVV-raadslid Willie Dille (53) bestierde een logeerhuis, waarin ze ook een moslimjongetje opving. even kinderen laat het Haagse PW-raadslid Wil lie Dille (53) na en een veelvoud aan gehandicapte kinderen, die ze samen met haar man Caspar Reedijk opving in hun 'Logeerhuis Willie' aan de Haagweg in Rijswijk. Woensdag maakte ze volkomen onverwacht een einde aan haar leven nadat ze twee dagen daarvoor op Facebook had ont huld dat ze slachtoffer was van een groepsverkrachting door moslims. Onder hun kinderen is ook een ge adopteerd moslimjongetje, vertelt haar man de dag erna niet zonder re den. „Ze was niet zo rigide als het leek." Wat haar tot haar wanhoops daad heeft gedreven, weet ook haar man niet. De PVV-vrouw die op Twitter en Facebook teksten of filmpjes zet of deelt, waarin moslims moeten wor den weggevaagd en Nederland een asielzoekerscentrum is geworden, is thuis de blonde, zorgzame vrouw die zich zeven dagen in de week inzet voor kinderen met complexe proble men en hun ouders. Teleurgesteld in de reguliere zorg voor gehandicap ten, waarin ze 30 jaar werkte, begon ze een logeerhuis voor zichzelf en was ze weer echt met de zorg bezig in plaats van met protocollen en admi nistratie. Dat er nauwelijks tijd overbleef voor een privéleven past in het beeld van Willie Dille. De zorg voor ande ren ging altijd voor. Dat wegcijferen van zichzelf ten gunste van anderen moet volgens Reedijk ook de reden zijn geweest dat ze de gewelddadige aanval maanden heeft verzwegen. Ook voor hem. „Ze wilde anderen niet lastig vallen." En al helemaal haar familie en kinderen niet, zegt haar man, die ervan overtuigd is dat Dille is verkracht. Ook andere be dreigingen die gerelateerd zijn aan haar keuze voor de PVV zou ze hele maal zelf hebben verwerkt. Dat ze juist voor de PW koos in 2009 staat wel in direct verband met haar kinderen. „Als moeder van 4 en een huis vol met pleegkinderen en gehandicapte kinderen kan ik niet langer aan de zijlijn blijven staan", schrijft ze in 2014 op een rechts blog. Het gevaar dat haar kinderen be dreigt, komt volgens Dille zowel van 'tirannen die staan voor de toegeno men invloed van de islam in Neder land' en 'de linkse elite die er alles aan doet om Nederland op te heffen'. Beide moesten bestreden worden. Ze deed dat onverschrokken en met humor, zeggen medeleden uit de gemeenteraad in Den Haag, waarin ze zes jaar heeft gezeten. Meer zicht baar dan haar twee jaar in de Tweede Kamer voor de PW, waarin ze zelfs eens het predicaat minst zichtbare Kamerlid verwierf. Maar in Den Haag roemen ook degenen aan het andere uiterste van het politieke spectrum haar inzet. Na in eerste in stantie terughoudende reacties op haar Facebookfilmpje reageren poli tieke collega's geschokt op haar over lijden. vrijdag 10 augustus 2018 GO -4 Als Tweede Kamerlid werd Willie Dille geroemd om haar inzet. FOTO DIJKSTRA BV Maaike Kraaijeveld Wilders tijdens de verkiezingsavond 2014. fotohh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5