i Hulpactie Bruinisse voor eiland Lombok 8 550 mosseleters nodig op 14 september Man (22) krijgt taakstraf voor negen misdrijven De oud-keeper van het Belgische voetbalelftal schuift 14 september samen met de in Bru geboren vice- premier Hugo de Jonge aan op de dijk. Stoffel van de Berg van café restaurant Storm twijfelt er niet aan dat het lukt die vrijdagavond mini maal 550 Bruënaren en andere mosselliefhebbers aan tafel te krij gen. Eén voor ieder jaar dat het dorp dan bestaat, want dat is de aanlei ding voor de recordpoging. Het huidige record werd een jaar geleden gevestigd in Antwerpen, op initiatief van het Nederlandse Mosselbureau. Dat liet de langste tafel aanrukken om de Zeeuwse mossel te promoten. Vijfhonderd genodigden verorberden samen zo'n zeshonderd kilo mosselen. In Bru wordt vrijdag 14 septem ber ter plekke een vergelijkbare hoeveelheid gekookt, vertelt Van de Berge. De tafel komt te staan op de Noorddijk. Werken weer en wind niet mee, dan wordt de be schutting van het havenplateau ge- De coupletten moeten een beetje losjes en vrolijk worden gezongen' zocht. De gasten kunnen vanaf half zes 's middags aanschuiven voor 9,95 euro per persoon. „Daar krijgen ze ook het unieke jubileumbord van Bru 550 voor, én twee drank jes." Kaartjes voor deelname aan de officiële recordpoging zijn te koop bij de lokale restaurants van het Mosselgilde en de supermarkt. Volkslied De viering van het 550-jarig be staan wordt ook aangegrepen voor een nieuw volkslied voor de 'Republiek Bru'. Jazzpianist Maar ten Bruijnes is gevraagd een frisse tekst te schrijven op een pakkende melodie. „En dat is gelukt", zegt de in Bruinisse woonachtige muzi kant. Het oude volkslied 'Me komme van Bru en we wete van niks' van dokter Van Leeuwen uit 1968 was aan een moderne variant toe, aldus Van de Berge. „We willen van dat imago af. Al is maar net hoe je dat leest", zegt hij met een vette knipoog. De versie van Bruijnes is heel wat anders. Het refrein is in een meesle pend samba-ritme gegoten: Bru, Bru, Bru, de mooiste plek op 't Ei land. Bru, Bru Bru, een dorpje, echt uniek. Bru, Bru Bru, ja echt, hier moet je zijn, want Bru, Bru Bru is dé mosselrepubliek. „De coupletten moeten een beetje losjes en vrolijk worden gezongen", licht de maker toe. Het kerkkoor Message laat het nieuwe lijflied van het vissersdorp na afloop van de mosselmaaltijd voor het eerst klinken. Bruijnes te kende 25 jaar geleden ook al voor een vrolijke noot ter opluistering van het toenmalige 525-jarig be staan. „Dat was meer een soort walsje." Het clublied van de plaat selijke voetbalvereniging is ook van zijn hand. Bruinisse viert de stichting van het dorp 14 en 15 september vooral met veel muziek. Op het havenpla teau wordt een overdekte culinaire boulevard gecreëerd. Daarnaast zijn er sport- en spelactiviteiten. MIDDELBURG De 22-jarige R.0. uit Zierikzee hoorde donderdag voor negen verschillende strafbare feiten (heling, mishandeling, me- deplegen van diefstal, diefstal wa penbezit, en verduistering) een taakstraf van 240 uur en acht maan den voorwaardelijke cel tegen zich eisen. Ook zou hij een schadever goeding van 1500 euro aan een slachtoffer moeten betalen. De strafbare feiten vonden voor namelijk plaats in Zierikzee en Re- nesse. Foute vrienden in een groep waarvan hij korte tijd deel uit maakte, brachten R.O. twee jaar ge leden op het verkeerde pad. Uitspraak 23 augustust BRUINISSE Schoonzoon Awan Gunawan en zijn familie komen uit het zwaar getroffen aardbe- vingsgebied op Lombok. Dus is het logisch dat Jeanette Roos en haar echtgenoot uit Bruinisse zich de ellende op het Indonesische ei land aantrekken. Ze zijn een inza melingsactie begonnen. In Bruinisse zijn collectebussen neergezet. Via de Facebookpagina van Jeanette ook kan geld worden gedoneerd op rekeningnummer NL69RABO0349700788 van Help Lombok, van schoonzoon Awan en dochter Madelon. „Elke euro zal terechtkomen waar het geld nodig is", garandeert Roos. Awan is geboren en getogen op Lombok en heeft daar nog veel fa milie en vrienden wonen. Made- Ion heeft daar ook gewoond en ge werkt. Het eiland beleefde giste ren de derde zware aardbeving in twee weken tijd. Het officiële do dental staat op 227 mensen. Dui zenden huizen en andere gebou wen zijn ingestort. Zo'n 20.000 mensen wachten op hulp. „We voelen ons machteloos, maar willen toch iets doen", laten Awan en Madelon weten. Het geld wordt gebruikt voor water, eten, tenten en medicatie. De spullen worden door bekenden naar de getroffen gebieden gebracht. IN DE REGIO Kick-off 'nieuwe Griffioen' Diverse activiteiten Beiaard en blokfluit MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 10 augustus 2018 SD Jarig Bruinisse mikt op record Jean-Marie Pfaff mag straks in Antwerpen gaan vertellen dat het record voor de langste mos seltafel gewoon weer is waar het thuishoort: in Bruinisse. Marcel Modde Bruinisse - Maarten Bruijnes De langste mosseltafel stond vorig jaar in Antwerpen. Het was een initiatief van het Nederlandse Mosselbureau, foto peter nicolai WOLPHAARTSDIJK In Wolphaartsdijk vindt morgen de kick-off plaats van 'Een nieuw begin voor de Griffioen, van dorpshuis naar herberg'. Er is van 10.00 tot 17.00 uur een open podium. Aanmelden kan ter plaatse. Ook is de Kunst- en Crea- route Wolphaarts dijk en Oud-Sab- binge rondom de Griffioen. Om 15.30 uur begint de pres tatieloop van 15 ki lometer lang. De re creatielopen (3, 6 en 9 kilometer) be ginnen om 17.00 uur. Vanaf 21.00 uur is er een feest avond met live-mu- ziek. BURGH-HAAM- STEDE Natuurinformatie- punt en trampoline centrum Wester- schouwen in Wes- tenschouwen houdt verschillende activi teiten. Vandaag is er een safaritocht door het bos. Mor gen is er een fiets tocht naar de in 1953 hoogste zee dijk van Nederland. Zondag kunnen be zoekers met de skelter op zoek naar viervoeters, maandag kunnen ze een fietstocht maken. Alle activiteiten kunnen de hele dag door gestart wor den, van 11.00 tot 18.00 uur. ZIERIKZEE In Zierikzee wordt morgen een bei aardconcert ge houden. Ook zal er blokfluit- muziek klinken. Het concert is om 14.30 uur te beluisteren op het binnenplein van het Stadhuis museum. ZIERIKZEE De eigenaar van een zwarte Mercedes heeft zijn auto zonder banden teruggevonden op een parkeer plaats aan de Havenweg in Zierikzee. Vermoedelijk is de diefstal van de wielen woensdag gepleegd. De politie heeft het voertuig, een Mercedes A-klasse, onderzocht en vraagt mensen die iets verdachts hebben gezien om zich te mel den. Waarschijnlijk was het de dieven te doen om de velgen. Doordat de auto niet op blokken staat, is er schade ontstaan aan de onderkant van het voertuig. BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie; Grote Kerk, 11.00-16.30 uur: Groepsexpositie; Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereniging; Grote Kerk Haamstede, 20.00 uur: KERKWERVE Concert Koperen Dorpshuis, 20.00- semble Familie 22.00 uur: Jongepier; Country Line Trampolinecentrum Dance; Westenschouwen, Van Langeraadre- vanaf 11.00 uur: creatieterrein, Skeltertocht 09.00-14.00 uur: door het bos van Kofferbakverkoop; Westerschouwen; ZIERIKZEE BURGHSLUIS Dikke Toren, Passagiersschip de 17.00 uur: Onrust, Expositie Omnia 11.00 en 13.45 uur: Temporaria; Familierondvaart; FiZi, 20.00 uur: ELLEMEET Western; Dorpshuis, Gasthuiskerk, 19.00-23.00 uur: 13.30-16.30 uur: Biljartvereniging Open Kerk; Onder ZONNEMAIRE Vrienden; Dorpshuis, 19.30- DREISCHOR 21.45 uur: Museum Goemans- Repetitieavond zorg, Harmonievereni 11.00-17.00 uur: ging Museum geopend; Nut Uitspanning. ZONDER VELGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49