Benefietduel bij Lewedorpse Boys Eerste remise voor schaker Joey Grochal babyvoeding geleegd II 11 vervelend, maar ik merk dat ik be ter word." Dat vertrouwen is volgens de Goesenaar, die in het verleden stage liep bij onder meer PSV en FC Twente, bepalend voor zijn ontwikkeling. „Vier jaar lang werd ik gezien als nummertje zes of ze ven van het team. Met deze staf werk ik al een paar seizoenen sa men. Ze geven me het gevoel dat ik één van de besten ben. Ze zijn constant met me bezig." Het leven van Bouwense bestaat - zoals hij zelf zegt - uit voetbal, eten en slapen. Vorig seizoen moest de jongeling tweemaal twee maanden toekijken vanaf de zijlijn vanwege een heupblessure. „Dat komt doordat ik nog groei. Ik volg sindsdien een speciaal kracht schema." Ondanks de fysieke on gemakken schoof hij op jonge leef tijd door naar de beloften. „Het jaar verliep beter dan verwacht. Ik wilde als eerstejaars A-junior zo veel mogelijk minuten maken bij Onder 19. Tot de winterstop was ik basisspeler. Daarna schoof ik al door." Eredivisie De middenvelder hoopt komend seizoen blessurevrij te doorstaan. „Voor de winterstop wil ik een ba sisplaats veroveren en aan het eind van het seizoen wil ik zo dicht mogelijk tegen het eerste aan zit ten. Ik hoop binnen drie jaar bij een club in de Eredivisie te spe len." De Goesenaar kent zijn kwa liteiten. „Ik ben een veelzijdige speler die eigenlijk nergens slecht in is. Ik focus me het meest op ver dedigen en passingzuiverheid. Daar kan ik echt in uitblinken. Ik voetbal nog wel te veel in één tempo. Ik moet de bal sneller vra gen en sneller doorbewegen." Bij Sparta kwam Bouwense op zijn twaalfde binnen als 'jongetje uit Zeeland'. Die bescheidenheid dient plaats te maken voor een lei dersrol. „Vorig seizoen vond ik het lastig om oudere jongens te wijzen op hun fouten. Bij JVOZ was ik aanvoerder. De rol van leider zit in me. Dat moet ik weer laten zien." LEWEDORP Voetbalvereniging Lewedorpse Boys organiseert vrijdag 24 augustus de eerste edi tie van de Sjaak de Kooning Bene fietwedstrijd. Die avond speelt het eerste elftal van de zaterdag-vier deklasser tegen Kloetinge JO19. Tijdens de avond wordt een Fey- enoord-shirt met handtekenin gen van de eerste selectie geveild. De opbrengt gaat naar het goede doel Support Casper. De stichting Overleven met Al vleesklierkanker van Casper van Eijck, clubarts van Feyenoord, za melt geld in voor onderzoek naar de ziekte. Elke dag sterven in Ne derland acht mensen aan de ge volgen van alvleesklierkanker. De stichting wil daar veranderin in brengen, door onderzoek te steu nen naar nieuwe behandelmetho den. Het op te halen streefbedrag is 10 miljoen euro en inmiddels is via verschillende acties voor Sup port Casper al ruim 5.6 miljoen euro opgehaald. Lewedorpse Boys wil daar ook een bijdrage aan leveren en tege lijkertijd Sjaak de Kooning eren. 'Mister Lewedorp' was onder meer oud-voorzitter van de club en het gezicht van het dorp. In april 2016 overhandigde De Koo ning zelf een cheque van 16.000 euro aan Casper van Eijck. Het be drag was opgehaald bij een veiling van internationale duiven. Sjaak de Kooning overleed in mei 2017, één dag na zijn 67ste verjaardag. ADO Den Haag De benefietwedstrijd vormt ook de aftrap van het Memorial week end in Lewedorp. Vrijdag start het programma om 17.00 uur, waarna de aftrap van het benefietduel om 19.00 uur is. Een dag later vindt de Stefan Moens Memorial plaats, een toernooi voor J0i2-teams, met deelname van onder meer NAC Breda, ADO Den Haag en IVOZ. Zondag 26 augustus wordt de Roel Franse Memorial ge speeld. Bij de JO11-teams is AZ één van de deelnemers. Joey Grochal kent tot nu toe een verdienstelijk HZ-schaaktoer nooi. Of zoals hij het zelf zegt: „Het gaat oké." De schaker uit Goes, Zeeuws kampioen en de hoogst geplaatste Zeeuw in Vlis singen, staat na zes partijen op 4.5 punten en verloor nog maar één keer. Dat gebeurde tegen de Chi nese grootmeester Chongsheng Zen, geen schande dus. Twee schakers gaan na zes ronden aan de leiding. Sandro Mareco en Yunguo Wan hebben een score van 5.5 punten. Daarna volgen tien schakers met vijf punten. Daar zit onder andere de Neder landse grootmeester Jorden van Foreest bij. Hij moest tot nu toe een nederlaag incasseren. Grochal staat op de 25ste plaats in het klas sement. Gisteravond werd de ze vende speelronde afgewerkt in Vlissingen. Bij het ter perse gaan van deze krant waren de uitslagen van de belangrijkste partijen nog niet bekend. Zaterdag is de laatste dag van het schaaktoernooi. tijd. De eerste racefiets die ik er won, heb ik lang gehad. Pas een paar jaar geleden heb ik 'm wegge daan. Er kwamen altijd veel toppers op het evenement af, uit binnen- en buitenland. Het was echt dé top wedstrijd van Zeeland. Tijdens dat NK deden bijvoorbeeld ook Ethio- piërs mee. Ik vind het mooi dat de wedstrijd nu nieuw leven is inge blazen, het is ook een mooi eerbe toon aan Adrie (Verstelle, de be denker van de wedstrijd. Hij over leed onlangs op 83-jarige leeftijd)." korte termijn? Nee dat zie ik niet zo snel gebeuren." „Dat zeker, via de krant en tv vooral. Ik ben niet iemand die als toe schouwer langs de kant gaat staan. Ik volg wel alle uitslagen. De Ne derlandse wegatletiek staat er niet heel florissant voor en dat geldt he laas ook voor Zeeland. We staan op een straatlengte achterstand. In mijn tijd had je natuurlijk veel min der wedstrijden. Nu hebben hard lopers veel meer keus en is er elk weekend wel een loop." De nieuwe '15 kilometer van Wol- phaartsdijk' start morgen om 15.30 uur. Er worden vijf rondes gelopen over vrijwel hetzelfde parkoers als de oude loop. Om 17.00 uur zijn er trimlopen van 3,6 en 9 kilometer. dat van een Brabants meisje. Ik had allerlei potjes met babyvoeding ge geten om dat ijzertekort aan te vul len, maar dat bleek dus helemaal niet nodig te zijn geweest. Het was wel een opluchting dat er niks aan de hand was, zo vlak voor het NK." Ik heb er drie keer gewonnen en daar drie fietsen aan overgehouden „Ik heb er drie keer gewonnen en heb daar drie fietsen aan overge houden. Die kreeg de winnaar al- vrijdag 10 augustus 2018 GO Na vier overwinningen en een nederlaag heeft Joey Grochal uit Goes in de zesde ronde van het HZ-schaaktoernooi remise gespeeld tegen landgenoot Casper Schoppen. Maurice Steketee Vlissingen Je hebt nog steeds de Zeeuwse records in handen op onder meer de 10 en 15 kilometer en halve en hele marathon. Gaan die ooit nog verbroken worden? „Alle records worden op een gege ven moment wel verbroken, dus dat zal met die van mij in de loop der jaren ook gebeuren. Maar op Volg je de Zeeuwse atletiek nog? -John Vermeule Wat weet je nog van die wed strijden in Wolphaartsdijk? John Vermeule: „Het NK in Wolphaartsdijk is één van de leukste overwinningen die ik heb behaald." foto ruben oreel Levi Bouwense. FOTO PIM WASLANDER/ ORANGEPICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43