Voor niets die potjes met O O) D O 10 ZE Kerkhove onderuit tegen Griekse Assurantiëntoernooi in Heinkenszand Ongelukkige avond voor Bart Nieuwkoop TALENT SPARTA ROTTERDAM Middenvelder (18) uit Goes hoopt op een vaste basisplaats bij Jong Sparta. „Aan het eind van het seizoen wil ik zo dicht mogelijk tegen het eerste aan zitten." Tennisster Lesley Kerkhove is er niet in ge slaagd om de halve finale te bereiken van het ITF-toernooi in het Engelse Chiswick. De uit Zierikzee afkomstige speelster was donderdag niet opgewassen tegen Valentini Grammatikikopoulou. Kerkhove, als zesde geplaatst, begon nog voortvarend en won de eerste set met 6-3. Daarna kantelde de wedstrijd en trok haar op- ponente uit Griekenland aan het langste eind. Het werd 6-3,1-6,3-6. De wedstrijd werd indoor gespeeld. Dinsdag was Kerkhove nipt te sterk voor de Hongaarse Dalma Galfi: 7-5 7-6. Daarna versloeg ze de Kroatische Ana Vrljic. Op zaterdag 25 augustus organiseert Luctor Heinkenszand traditiegetrouw weer het Zee land Assurantiëntoernooi voor eerste voetbal elftallen. Aan het toernooi nemen acht vereni gingen deel: Arendskerke, FC Dauwendaele, Hoedekenskerke, Krabbendijke, Luctor Hein kenszand, Nieuwland, Wemeldinge en Wol- phaartsdijk. Het toernooi past voor deze ver enigingen prima in de voorbereiding op de komende beker- en competitiewedstrijden. Het toernooi start om 13.45 uur en de finale wedstrijden vangen aan om 17.50 u. De voet balvelden zijn door inzet van vrijwilligers re delijk tot goed. Bart Nieuwkoop mocht gisteravond weer eens in de basis beginnen bij Feyenoord, maar echt veel plezier beleefde hij daar niet aan. De verdediging van de Rotterdammers maakte in de uitwedstrijd tegen AS Trencin in de voorronde van de Europa League geen al te beste indruk. Bij rust keek Feyenoord al tegen een smadelijk 3-0 achterstand aan. Ook de Tholenaar zag er bij een van de tegentreffers niet goed uit. Nieuwkoop mocht in de basis beginnen mede door een blessure bij St Juste Na negentig minuten stond er een 4-0 eind stand op het scorebord. Vlissingen GoAhead et nog een paar mi nuten tot het rust- signaal gaat Goes- speler Remon de I Vlieger naar de grond in het oefenduel met Jong Sparta (1-3). Ter hoogte van de middellijn wordt de middenvelder onderuit geschoffeld door Levi Bouwense. „Het was nodig, anders was hij alle middenvelders voor bij", blikt de Goesenaar een paar dagen later lachend terug. Het duel met Goes was speciaal voor de achttienjarige Bouwense, die via Bevelanders en JVOZ bij Sparta terecht kwam. Veel vrien den uit zijn JVOZ-tijd stonden langs de lijn. Z'n directe tegen stander was Tim de Winter. De twee zijn bevriend en spelen re gelmatig een potje Fortnite tegen elkaar op de PlayStation. Bouwense kan gezien worden als de laatste der Mohikanen bij Sparta. Alle Zeeuwse jongens van zijn leeftijdscategorie en ouder zijn weggestuurd of vertrokken. Aan het begin van vorig seizoen speelde hij bij Onder 19 nog samen met Stefan de Bert (nu Jong PEC Zwolle), Nazario de Fretes (Jong NAC Breda) en Hiep Nguyen (Goes), die een jaartje ouder zijn. Opeens stond ik met profs op het veld die ik alleen van televisie kende Geregeld reisden ze samen met de trein. „Vroeger werden we op gepikt door een busje. Ook Rick van Drongelen en Bradley de Nooijer reden altijd mee." Ko mend seizoen reist Bouwense, die met z'n ouders en twee zussen in Goes woont, alleen. Hij hoopte naar Rotterdam te verhuizen, maar dat ging gezien het kosten plaatje niet door. „Anderhalf uur in de trein zitten na een training is eigenlijk niet goed voor je herstel." De jongeling schoof vorig sei zoen als zeventienjarige door naar het beloftenelftal van de Rotter dammers. „M'n medespelers wa ren vier a vijfjaar ouder. Ik was veruit de jongste van het team. Opeens stond ik met profs op het veld die ik alleen van televisie kende." Drukke periode In de beginperiode had Bouwense het lastig. „Ik was bang dat som mige spelers me niet goed genoeg vonden. Het was een drukke periode in m'n hoofd. Gelukkig hebben de trainers altijd ver trouwen in me uit gesproken. Ze ha meren voortdurend op wat er beter kan. Natuurlijk is dat soms In het anders zo rustige Wol phaartsdijk denderen op die roem ruchte zaterdagmiddag nationale en internationale atletiektoppers door de straten. Het mogen organi seren van een NK was een beloning van de Atletiekunie voor het Beve- landse dorp, dat al vele jaren met succes de '15 kilometer van Wol phaartsdijk'hield. „En dan ook nog twee Zeeuwen die op Zeeuwse bo dem met de titel aan de haal gaan. Pure promotie voor de Zeeuwse at letiek", noemde Vermeule het des tijds na afloop. Morgen wordt de legendarische loop nieuw leven ingeblazen, nadat de wedstrijd in 1999 ter ziele ging. John Vermeule zal om 15.30 uur het startschot lossen. De Middelburger bewaart warme herinneringen aan de legendarische wedstrijd. John Vermeule: „Het was erg warm die dag en heel Wolphaartsdijk was uitgelopen. Ik leefde echt toe naar dat NK. Ik was in voorbereiding op het EK atletiek in Helsinki en was in vorm. Het is één van de leukste overwinningen die ik heb behaald. Een NK in Zeeland, dat wil je wel winnen. En als het dan ook lukt, is dat de kers op de taart." „Oh... is dat zo? Dan moet ik even goed nadenken hoor." „O ja, dat is waar ja. Ik had een paar weken eerder te horen gekregen dat ik een tekort aan ijzer zou hebben. Dat bleek uit bloedonderzoek in een laboratorium in Breda. Maar een paar dagen voor de start kreeg ik van m'n begeleider bericht dat ze mijn bloed hadden verwisseld met vrijdag 10 augustus 2018 CHISWICK HEINKENSZAND A Bart Nieuwkoop in actie tegen Trencin. FOTO RADOVAN STOKLASA ROTTERDAM Guillaume Clinckemaillie heeft toch een nieuwe club gevonden. De oud-speler van Hoek speelt komend seizoen voor Ninove. Clinckemaillie dacht een akkoord te hebben om langer bij Dikkelvenne te blijven, maar kreeg te horen dat hij moest vertrekken. De Belg informeerde vervolgens tevergeefs naar een terugkeer bij Hoek en gaat nu aan de slag bij Ninove. Een aantal Zeeuwse atleten heeft woens dagavond tijdens een internationale meeting in Sint Niklaas een persoonlijk record gelo pen op de 1000 meter. Franklin van Anrooij van AV'56 was de snelste in 2.31.93. Wouter Ver- straate (VZA) noteerde een tijd van 2.33.10 en Bezuayehu Petersen 2.39.66. GO I VC Vlissingen speelt morgen opnieuw een oe fenwedstrijd. De ploeg van trai ner John Ka- relse neemt het op eigen veld op tegen Stedoco. De club uit Hoornaar pro moveerde afge lopen seizoen naar de derde divisie, waarin het onder meer Hoek treft. Mor genmiddag staan Goes en Hoek ook te genover elkaar. Beide oefendu els starten om 14.30 uur. l Go Ahead Ea- gles, de ploeg van de Zeeuwen Istvan Bakx en Julius Bliek, speelt vanavond de laatste oe fenwedstrijd van deze voorberei ding. In stadion De Adelaars horst is Sparta de tegenstan der. Go Ahead oefende eerder tegen drie ama teurteams en speelde gelijk tegen Excelsior (0-0) en Almere City (2-2). In dat laatste duel kreeg Bakx een assist achter zijn naam en te kende Bliek voor de gelijkmaker. Bouwense moet weer een leider worden Len Wolters Goes -Levi Bouwense (18) De oliebollen bleven wat langer onaangeroerd in het vet liggen en de botsauto's stonden tien tallen minuten stil. Op een snik hete zaterdagmiddag in juli 1994 had niemand in Wolphaartsdijk oog voor de kermis. Alle ogen waren gericht op de vele topat leten die in actie kwamen tijdens het Nederlands kampioenschap halve marathon. Met John Ver- meule en Irma Heeren kreeg het talrijke publiek waar het voor kwam: Zeeuwse winnaars van het NK, een hoogtepunt in de Zeeuwse atletiekgeschiedenis. Maurice Steketee Wolphaartsdijk Wat herinner je je nog van die overwinning in 1994? Een paar dagen voor dat NK kreeg je goed nieuws te horen waardoor je opgelucht aan de start stond. Iets met je bloed? a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42