1 Bfe 4 RECONSTRUCTIE HET GEHEIM VAN WILLIE DILLE Het Haagse PVV-raadslid Willie Dille weigerde aangifte te doen van de vermeende verkrachting, die haar tot zelfmoord zou hebben gedreven. Zelfs haar partner wist acht maanden lang van niets. In het najaar van 2017 neemt Wil lie Dille haar naaste PVV-mede- werkers op het Haagse stadhuis in vertrouwen. Er spelen 'heftige zaken' in haar leven. Er is een 'ernstig incident' geweest. „Een bedreigende situatie", vertelt ze in kleine kring. Ze houdt zich verder re delijk op de vlakte, maar een enkeling krijgt het fijne ervan te horen. Dille zegt te zijn ontvoerd en verkracht door een groep moslimmannen, niet ver van haar woning aan de rand van Den Haag. Het incident zou in maart van dat jaar, nota bene op verkiezingsdag, hebben plaatsgevonden. Maar Dille heeft het aanvankelijk niemand verteld. De poli tie niet, en zelfs haar partner Caspar Reedijk niet, legt hij nu uit. „Zo was zij. Ze wilde anderen niet opzadelen met haar problemen." Caspar hoort er pas van in oktober 2017, hoe dat gesprek verloopt houdt hij voor zichzelf. Duidelijk is wel dat Dille die maand ook de Haagse burgemeester Pauline Krikke in vertrouwen neemt. De burgemeester heeft Dille benaderd, omdat er nog een heel andere kwestie speelt. Bij de gemeente zijn tips bin nengekomen dat Dille niet in Den Haag woont, terwijl dat als raadslid verplicht is. Wanneer Krikke daarnaar vraagt in oktober, komt Dille met de verklaring dat 'er iets ergs is gebeurd en ze op dat adres vreest voor haar veiligheid', aldus betrokkenen. Krikke zou daarop heb ben aangedrongen aangifte te doen, maar Dille houdt de boot af. Sommige Haagse PVV'ers kunnen niet geloven dat Dille is verkracht. Ze vermoeden dat ze een incident heeft overdreven als excuus dat zij de wo- ningregels heeft overtreden. Anderen binnen de afdeling denken dat het wel degelijk is gebeurd, maar meer dan voer voor het roddelcircuit is het niet: Dille houdt zich op de vlakte als ernaar wordt gevraagd. Zonder dat de buitenwereld het weet, komt Dille wel bij de politie terecht. Er zijn 'meerdere' gesprekken, waarbij Dille samen met Caspar vertelt wat haar is overkomen. Ook de Haagse PVV-frac- tieleider Karen Gerbrands is daarbij aanwezig. De vrouwen worden een 'Sia mese tweeling' genoemd in de raad. Dille vertrouwt Gerbrands blind met haar geheim. En inderdaad: er komt Zo was zij. Ze wilde anderen niet opzadelen met haar problemen niets naar buiten. Volgens de politie is er 'meermaals' gesproken. Ook 'over verkrachting'. Maar Dille weigert 'ver dere informatie te verstrekken'. „Er wa ren al met al te weinig concrete aankno pingspunten", blikt een politiewoord voerster nu terug. „We hebben haar daarop hulp aangeboden, maar ze wilde geen aangifte doen en ook geen con crete informatie geven." Onderzoek Pas in februari van 2018 speelt de kwes tie weer even op. Er zijn dan nog altijd aanwijzingen dat Dille niet op haar adres in Den Haag woont, maar slaapt in Rijswijk. Krikke ziet zich genood zaakt om een onderzoek te starten - compleet met huisbezoeken - en laat Dille weer tekst en uitleg geven. Aan deze krant laat ze weten dat er 'heftige zaken' spelen. Ze wil er verder niets over kwijt, behalve dat burgemeester Krikke 'dat ook weet'. In het bestuur van de gemeenteraad brengt Krikke dat ook ter sprake, zeggen ingewijden. Om 'het incident' aan te pakken, is een aan gifte nodig, aldus de burgemeester. „Maar Dille heeft de sleutel." Dille houdt het toch af. Burgemeester Krikke zegt enkele we ken later dat Dille kan aanblijven als raadslid, omdat er 'onvoldoende grond' is om een overtreding bewezen te ach ten. Daarmee verstomt ook de aandacht voor de 'heftige zaken' die Dille zouden zijn overkomen. Tot begin deze week plots een filmpje opduikt, op de Face- bookpagina van de ras-PW'er. Be traand doet ze haar verhaal, opgenomen op een video vanaf haar telefoon. „Ik wil gewoon dat de wereld de waarheid weet. 15 maart 2017 ben ik ontvoerd, verkracht en mishandeld door een groep moslims, omdat ze graag wilden dat ik mijn mond zou houden in de Haagse gemeenteraad." Het bericht slaat niet direct in als een bom, ook omdat Dille het filmpje snel verwijdert. Toch komt het via websites woensdag alsnog naar buiten. Compleet met de claim dat de aanval door de mos limmannen zou zijn georkestreerd door een ex-PW'er die zich afscheidde van de partij en moslim werd. Nu spreekt de Haagse PVV via Ger- 1 vrijdag 10 augustus 2018 GO Willie Dille had de sleutel', maar hield hem op zak Tobias den Hartog Victor Schildkamp -Caspar Reedijk (partner) AWillie Dille en Anthony Heeren in laatste vergadering voor reces. FOTOTWITTER In discussie met bewoner uit de Schilderswijk, fotohh Wachten op Geert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4