II 7 wacht, maar ik vond het erg bijzon der." De pop staat sinds kort op de slaap kamer van Melissa en heeft een stan daard waardoor hij rechtop blijft staan. Terwijl ze naar het pronkstuk kijkt, begint Melissa te glunderen. „Ik heb verschillende Zeeuwse kleder drachtpoppen gezien, maar één zo mooi als deze heb ik nooit gevonden. De pop heeft altijd 'open en bloot' voor het raam gestaan, nooit in een vitrinekast. Daardoor zie je kleine verkleuringen, maar hij blijft voor mij bijzonder. In winkels en op Marktplaats worden meestal 'levenloze poppen' te koop aangeboden. Deze is an ders, groter, mooier en in één woord: prachtig." Melissa heeft een doch ter van anderhalfjaar, die dezelfde trekjes vertoond als haar moeder vroeger. „De pop heeft jarenlang in de woonkamer gestaan, maar mijn dochter ging er steeds vaker aan zitten. Dat heeft ze inderdaad niet van een vreemde. Vandaar dat ik hem heb verplaatst naar de slaapkamer, daar is de pop voorlopig veilig." Zon dermeer is Melissa fan van poppen en beeldjes. Vroeger speelde ze veel met een speciale 'Baby Born Pop'. „Ik heb hem nog steeds", fluistert ze terwijl ze naar een aantal andere 'pronkstukken' wijst. „Dit is een speciale verzame- Ik was als baby al fan van de pop ling, ik heb namelijk ja renlang beelden van elfjes gespaard. We zijn dit jaar verhuisd, dus ik moet ze nog uitstallen, maar ook op de beeldjes ben ik erg zuinig." Als het aan Me lissa ligt, zal de pop in kleder dracht voor al tijd in de fami lie blijven. „Een beetje zoals bij het konings huis met de troon opvol ging. Ooit de pop over naar mijn oudste dochter. Mochten we meer kin deren krijgen, dan nog reserveer ik hem voor de oudste. Zo hoop ik dat de pop van generatie op generatie be waard zal blijven. Ik zal de pop zeifin elk geval nooit wegdoen." Tot slot nog een laatste gemene vraag. Wat nou als iemand 10 miljoen euro biedt, is de pop dan toch te koop? „Mijn antwoord is 100 procent nee! Ik geef niks om geld en dat weegt niet op tegen de emotionele waarde die dit pronkstuk voor mij heeft. Ik ben er aan gehecht en dat is niet in geld uit te drukken." vrijdag 10 augustus 2018 GO M Melissa van der Meirsch met haar pronkstuk, foto's johan van der HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39