Donna en Nina blij met optreden op Sziget in koele nachtelijke uren Ja-zeggers hebben overhand in donorlijst 5 AEROLIN NIEUWE EIGENAAR AeroLin Photo was een instituut inde luchtfotografie. Dertig jaar lang vloog Hans van der Linden fotografen door het luchtruim. Maar zijn lange loopbaan eindigde 31 mei dit jaar op tragische wijze. De ervaren 62-jarige pi loot liet het leven toen hij vlak bij Breda International Airport crashte. Dat leek de nekslag voor AeroLin, maar de 32- jarige piloot Jeroen Vermue uit Heinkenszand zet het bedrijf nu 'in de geest van Hans' voort. „Onze vader had gewoon domme pech. Hij was een zeer vei lige en kundige vlieger. Hij deed onder meer aan kunstvliegen, ae- robatics in luchtvaarttermen", zeggen Stephan (29) en Erwin (27) van der Linden als ze in de loods van AeroLin op vliegveld Midden- Zeeland de hand liefkozend over één van de AeroLin-vliegtuigen strijken. Decennia vliegervaring konden hem niet redden. „Hij was aan het opstijgen met een Piper Pawnee waaraan een reclamedoek hing, toen de motor er plots mee stopte. Als je net van de grond bent, kun je dan niks meer corri geren." Papieren Hoe moest het nu verder met een levensvatbaar bedrijf als AeroLin? Hoewel ze half zijn opgegroeid en opgevoed in de hangar, zagen Ste phan en Erwin zich voorlopig niet aan het roer van AeroLin staan. Er win: „We hebben allebei een car rière. Ik heb het goedlopende uit zendbureau 4uGroup. Stephan is salesmanager bij de bierbrouwerij van Slot Ostende." De zoons zou den bovendien verschillende pa pieren moeten halen, bijvoorbeeld om vlieglessen te mogen geven, want dat deed vader Hans ook. De zoons wilden AeroLin echter niet teloor laten gaan. „Er is ge noeg markt voor dit mooie bedrijf. We kregen dan ook verschillende aanbiedingen van mensen die het bedrijf over willen nemen, alleen We wilden dat het bedrijf voortgezet werd in de geest van onzevader wensten we dat dat helemaal in de geest van onze vader gebeurt. Op die legacy - deskundig, persoonlijk en gemoedelijk - moet de nieuwe eigenaar voortbouwen." Het Linkedin-bericht van Jeroen Vermue uit Heinkenszand kwam als geroepen. Dat leek de ideale kandidaat. De voormalige haven meester op vliegveld Midden-Zee land is een avonturier die een schat aan ervaring meebrengt. „Ik heb jaren rondvluchten gemaakt in Afrika en de Verenigde Staten. Verder heb ik ook goederen voor de Verenigde Naties getranspor teerd naar oorlogs- en crisisgebie den. Vanuit de Keniaanse hoofd stad Nairobi vloog ik geregeld naar Somalië en Zuid-Soedan." Vorige week vrijdag zijn de pa pieren getekend. Dit jaar volgt de officiële heropening, wanneer precies wordt later bekendge maakt. Jeroen gaat in elk geval dezelfde AeroLin-service leveren: „Rond vluchten, luchtfotografie, vliegles sen en verhuur van vliegtuigen, stalling en kantoorruimtes. Alleen aerobatics zit niet meer in het pak ket." Wel schoeit hij de marketing op een andere leest. „Ik ga veel meer online reclame maken. Ook ga ik met andere bedrijven samen werken zodat we mooie arrange menten kunnen aanbieden. Denk aan een bezoek aan het Waters noodmuseum in Ouwerkerk of het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp gecombineerd met een rondvlucht over gerelateerde gebieden. Ik heb genoeg ideeën." Terwijl het thuis in Zeeland eindelijk regent, zuchten Donna en Nina op Sziget onder de hitte. „Het is echt heel warm", zegt Donna. „We lopen de hele tijd met een natte handdoek in de nek. Anders is het niet te doen. Waarschijnlijk blijft het ook de komende dagen zo." Kendrick Lamar was woensdagavond te gek. „Maar ook wel erg druk. We zijn daarna redelijk op tijd gaan sla pen, omdat we moesten spelen. Donderdagochtend werden we al vroeg onze tent uitgeblazen door de soundcheck op de main stage." De donderdag stond vooral in het teken van hun eigen optreden, dat pas om één uur afgelopen nacht op het programma stond. „We hebben alles nog een keer doorgenomen. Verder willen we een paar artiesten bekijken. We zijn vooral be nieuwd naar Bonobo, maar ook Gorillaz en Oscar and the Wolf zijn heel tof." Met de zenuwen voor het optreden valt het mee. „We hebben woensdag even gekeken bij de artiesten die op de Campfire Stage spelen. Het is er leuk en druk, maar vooral relaxt. Daardoor zijn we zelf ook niet echt ner veus." Ze zien het als een voordeel dat ze zo laat staan gepro grammeerd. „Alle grote namen zijn dan afgelopen. Vaak komen dan veel mensen richting de Campire Stage. Waarschijnlijk zal het dus redelijk druk zijn. Dat is wel weer leuk." En een ander voordeel: ze hoeven niet in de hitte te spelen. „Het is wel fijn dat het rond die tijd een beetje afgekoeld is." VLISSINGEN Bijna vier op de tien Zeeuwen hebben inmiddels bij het Donorregister aangegeven of ze na hun dood wel of geen or ganen willen afstaan. Van hen geven twee op de drie toestem ming en één op de drie juist niet. Daarmee wijken de cijfers in Zeeland niet erg af van de lande lijke tendens. Wel zijn binnen de provincie verschillen tussen de gemeenten. In meer christelijke gemeenten als Tholen (17 pro cent van de inwoners van 12 jaar en ouder) en Reimerswaal (15 procent) hebben meer mensen expliciet aangegeven geen donor te willen zijn. Het laagst scoort Veere, met 11 procent. De gemeentelijke verschillen zijn groter bij de groep mensen die juist toestemming geeft voor orgaandonatie. Koplopers zijn Goes (27 procent), Veere (26 pro cent) en Vlissingen (26 procent). De minste 'ja-zeggers' zitten in Tholen en Reimerswaal: 18 pro cent. Gemeenten met de meeste 'toestemmers' bevinden zich in Noord-Brabant, waaronder Hil- varenbeek en Goirle. Daar stemt ruim éénderde van de bevolking in met orgaandonatie. De minste ja-zeggers wonen in Urk: 9 pro cent. Wie zich niet registreert in het donorregister, wordt in 2020 automatisch donor. Registreren kan vanaf 12-jarige leeftijd. vrijdag 10 augustus 2018 GO In de geest van Hans de lucht weer in Frank Balkenende Arnemuiden -Stephan en Erwin van der Linden De zussen Donna (22) en Nina (16) de Krijger uit Hoek zijn op muziekfestival Sziget in Boedapest. Daar mochten ze, als duo Young Acoustic, afgelo pen nacht optreden. We volgen hun belevenissen in een korte serie. Rolf Bosboom Vlissingen A Stephan en Erwin van der Linden (I en r) zien zelf niets in een vliegcarrière, vandaar dat ze AeroLin van hun overleden vader Hans over doen aan Jeroen Vermue uit Heinkenszand (m). foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37