BINNEN&BUITEN Êmk Licht in de tuin 25 VOLLE BAK Hieke klust buiten Zorgvuldig (of iets minder zorgvuldig) ingepakte kofferbakken en volge- stapelde achterbanken: we zien ze de komende weken overal. Wij vragen: mogen we even kijken? Voordat de grote tocht naar het zuiden van Europa begint nog even een tochtje langs de supermarkt, pa en ma ge dag zeggen en een laatste werkmail versturen: herkenbaar voor iedereen. Maar Mare Dullaard (31) uit Rockanje heeft op deze dinsdagmiddag een grotere klus te klaren: hij moet van middag, voordat hij met zijn gezin naar Frankrijk afreist, een examen maken. Het praktijkexamen om te slagen voor zijn driejarige master voor manueel therapeut in Amster dam, welteverstaan. Dus terwijl vriendin Sanne van den Dool (24) de laatste vakantie spullen bij elkaar sprokkelt en doch ter Esmée (2,5) vrolijk de tuin in mar cheert, probeert Mare zich aan de keukentafel te concentreren op zijn studieboeken. „Het is heel weten schappelijk allemaal. Bij het kleinste foutje kunnen ze je al laten zakken." Dat gebeurde afgelopen jaar al eens; dit is zijn herexamen. „Niet helemaal ideaal met de vakantie." Chagrijnig Gelukkig is het gezin flexibel en heb ben ze een passend plan gemaakt op deze examendag. Eerst rijdt de hele club naar Amsterdam. Mare maakt zijn examen, Sanne gaat met Esmée op een terrasje aan het water zitten. Eenmaal klaar kan Mare meteen instappen en rijden ze naar Zuid- Frankrijk. Met of zonder diploma op zak, want de uitslag hoort hij direct na afloop. Sanne: „Ik heb bedacht: als hij het niet haalt en de hele weg chagrijnig zit te wezen, gooi ik 'm uit de auto." Overigens hebben Mare en Sanne nog een dochter, Sophie van vijf. Die Krentenbollen zijn na zes uur niet zo lekker is al met Marcs ouders onderweg naar de camping. Mare: „Sophie is gek op opa en oma. En zo hebben wij wat meer ruimte in de auto." Dat is ook nodig. Zelden zo'n volgestouwde auto gezien. Sanne trekt het boete kleed aan. „Ja, dat ben ik, hoor. Ik neem het liefst het hele huis mee." Want tja, als het mee kan, waarom zou je het dan thuis laten? Dus gaan de opblaasboot, opblaasbandjes, de WIE? opblaaskrokodil, -zwaan én -een- hoorn mee. Daarnaast heeft Sanne de hele apotheek aan kinderparaceta- mol, hechtingspleisters en antibio tica ingepakt. De slippers voor mooi weer gaan mee, de sleehakken voor een avondje uit, de sandaaltjes met bandjes voor naar de supermarkt. Hun grote dekbed, de hoofdkussens, het loopfietsje van Esmée. Het is een wonder dat die klep nog dicht kan. Salami Qua proviand voor onderweg zijn ze minder goed voorzien. Dat is een be wuste keuze. Sanne: „Na zes uur zijn je krentenbollen toch niet meer lek ker. En een broodje salami eten in de auto vind ik vies. Dan bén je op den duur een salami." Nee, dan stoppen ze onderweg lie ver een keertje extra. Sanne heeft een handig lijstje 'top parkeerplaatsen' van de ANWB op haar telefoon staan. „Dat is echt een tip! Goede parkeer plaatsen met schone toiletten en een speeltuintje voor de kinderen." Maar eerst naar Amsterdam. Voor Mare lonkt een afsluiting van een pit tige tijd. „Maar ongeacht de uitslag: als ik in de auto zit, heb ik vakantie. Dat heb ik met mezelf afgesproken." 17.25. Whatsapp-berichtje van Sanne: 'Helaas niet gehaald. Balen.' Met een verdrietige smiley. Nog 1300 kilometer Route du Soleil voor de boeg. Als dat maar goed gaat. Kies de juiste lamp Goed verpakken Afstellen en testen vrijdag 10 augustus 2018 GO oera! De kien kan die Jette Pellemans .y*: imi-j 'hrïTjjgpwiiMnau' 1.1^4.-1 i"i 1 Mare moet nog 'even' examen doen; Sanne en Esmée zijn al klaar voor de reis. fotoshodycareman Sanne van den Dool Wie: Sanne van den Dool (24), Mare Dullaard (31) en Esmée (2,5) uit Rockanje Sanne werkt in de luchtvaart- logistiek bij expediteur VCK, Mare is fysiotherapeut. Bestemming: camping La Source in Les Salles-sur- verdon, Zuid-Frankrijk Hieke Grootendorst klust deze zomer buiten. Vandaag sluit ze een lamp met bewegingssensoren aan. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Een lichtje 's avonds in je tuin is om meerdere reden best fijn. Het is gezellig, als je tot laat in de tuin zit. Het is comfortabel als je in het donker thuiskomt en je je sleutels zoekt en ze daarna in het sleutelgat wilt krijgen. En het geeft een veilig gevoel; inbre kers houden niet van licht. Als ik zo'n lamp met bewe gingssensor monteer, is het voor mij lastig om te testen of hij het doet. Ik ben immers al thuis als het donker is. Het komt dus neer op een goede uitleg aan de klant, zodat de lamp precies werkt zoals gewenst. Wil je een lamp die aanspringt als het donker wordt? Kies dan een lamp met schemer- sensor. Wil je dat-ie aangaat bij beweging? Koop er dan één met bewegingsmelder. Komt de lamp er vooral voor de gezelligheid? Neem dan geen breedstraler, die zijn meer tegen inbrekers, omdat ze een grote hoeveelheid licht geven. Let er bij het aan sluiten op dat er geen water bij de snoeren kan komen. Zorg er ook voor dat insecten er niet bij kunnen. Als die eraan gaan knagen, kan kortsluiting ont staan. Stof en ander vuil wil je ook niet bij de snoeren. Zorg dus dat de aansluiting echt goed verpakt zit. Afstellen is is uitpro beren, als je een lamp met sensoren hebt. Je kunt instellen wanneer de lamp moet aangaan bij schemer, en binnen welk bereik er beweging moet plaatsvinden voor hij aangaat. Het testen is hilarisch, zeker met anderen erbij. Al moetje ook geduld hebben om te wachten tot de lamp weer uit gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25