'Kromo'; Nederland hoeft zich geen zorgen te maken 20 EK ZWEMMEN IN SCHOTLAND Zijn ferme klap op het finishbord was weer eens cruciaal. Net als bij de Spelen in Rio leverde het aantikken van Ferry Weertman (26) op de EK goud op. Nieuwe functie Nummerdor Postma pakt brons op WK Gilbert zit weer op de fiets BRITISH SWIMMING Het lijkt wel alsof Ferry Weertman het er om doet. Een wedstrijd over tien kilometer beslissen met een fo tofinish. Twee jaar geleden ver overde hij na een ware thriller de olympische titel in Rio. Zijn EK- race van gisteren in het Schotse Loch Lomond eindigde na één uur en 49 minuten zwemmen in een kopie. Opnieuw een fotofinish, op nieuw minutenlang wachten tot de winnaar bekend werd. En opnieuw gaf de overtuigende pets van Weertman tegen het finishbord de doorslag. De 26-jarige topzwemmer uit Naarden voltooide met zijn Euro pese titel zijn trilogie op de tien ki lometer. Na 2014 (Berlijn) en 2016 (Hoorn) was Weertman nu in het Schotse water ijskoud de beste. 1\is- sendoor veroverde hij vorig jaar ook nog de wereldtitel en hij was na tuurlijk de olympische kampioen in de baai van Copacabana. Wat een palmares voor de krachtpatser, die al acht jaar onder coach Marcel Wouda traint in Eindhoven. Bijzonder was ook dat de win nende tijd van Weertman volgens de officiële uitslag exact dezelfde was als die van de nummer 2, Kris- tof Rasovszky uit Hongarije: één uur, 49 minuten en 28,2 seconden. Het verschil werd dus gemaakt met honderdsten van een seconde. Eindsprint Zelf was Weertman in de veronder stelling dat hij met zijn machtige eindsprint net tekort was gescho ten. Hij feliciteerde de Hongaar al toen hij het water was uitgeklom men. „Ik dacht dat Kristof had ge wonnen, maar even later twijfelde ik weer." Die twijfel hield zes minuten aan. Ondertussen was op slowmotion- beelden op de grote schermen aan Loch Lomond duidelijk te zien dat het toch echt Weertman was die eerder had aangetikt. Groot was de opluchting in het oranjekamp: het tweede goud van de dag (na Sharon van Rouwendaal op de 10 km) was binnen. Maar waarom moest de Neder lander het weer zo spannend ma ken? Waarom zette hij zijn eind sprint zo laat in? „Ik zat een beetje in de knoei tussen enkele zwem mers", zo lichtte Weertman toe. „Ik moest een stuk omzwemmen om ze voorbij te komen. Ik heb alles ge geven wat ik in me had." In de slotfase moest Weertman de achtervolging inzetten op Ra sovszky. De Hongaar was er zo'n 500 meter voor de finish vandoor gegaan. Weertman leek het in de laatste meters net niet te gaan red den. Rasovszky had een kleine voorsprong, maar hij tikte wel heel beroerd de finishplaat aan. De ferme tik met gestrekte arm naar voren leverde Weertman de titel op. Over aantikken hoefje de 26-ja- rige Nederlander dan ook niets meer te leren. In de aanloop naar de Spelen knutselde zijn coach Wouda een finishbord in elkaar. „De afgelopen week hebben we er ook weer veel op getraind. Ons oe fenbord zit in een speciaal koffertje. Dat gaat overal mee naar toe." UITSLAGEN MINDERE BELEVING, MAAR GEEN TWIJFELS UITSLAGEN vrijdag 10 augustus 2018 Ferry's pets geeft ook op de EK de doorslag Natasja Weber Loch Lomond Ferry Weertman steekt zijn tong uit als hij het goud krijgt uitgereikt, fotoanp EK Zwemmen Mannen. 50 m vrije slag: 1. Proud (GBr) 21,34, 2. Gkolomeev (Gri) 21,44,3. Vergani (Ita) 21,68; 6. Puts 22,08. Vrouwen. 50 vlinderslag: 1. Sjö- ström (Zwe) 25,16,2. Beckmann (Den) 25,72,3. Buys (Bel) 25,74; 6. Kromowidjojo 25,88. Open water, 10 km. Mannen: 1. Weertman 1.49,28,2,2. Rasovszky (Hon) z.t, 3. Muffels (Dui) 0.05; 13. Smits 0.24. Vrouwen: 1. Van Rou wendaal 1.54,45,7,2. Gabbrielleschi (Ita) 0.07,3. Vermeulen 0.41. GLASGOW Ranomi Kromowidjojo (foto) gruwelt van het woord dipje. „Ik heb helemaal geen dipje", zei ze gisteren bij de EK in Glasgow, waarbij voor haar het succes niet overhoudt. Waarna er een als geruststellend be doeld vervolg kwam: „Zelfs mijn oma kreeg te horen dat ik een dipje zou hebben. Dat is absoluut niet zo. Kijk, twaalf jaar geleden stond ik al op een EK. Dit toernooi is geen hoogtepunt voor mij. Een olympische finale en een WK-fi- nale maken bij mij veel meer los dan een EK-finale. Ik ben bezig met mijn projectje Tokio. Na de zomer is het nog maar twee jaar voor de Olympische Spelen. Dan laait het vuur weer op. Alles komt goed. Heb geduld. De mensen thuis hoeven zich geen zorgen te maken. 'Kromo' weet wat ze in haar koppie heeft." 'Kromo' trok zich vanwege een ge brekkige vorm terug voor de 100 vrij en sloot de EK gisteren af met een teleurstellende zesde plek op de 50 vlinder. „Het goud van Ferry (haar vriend Weertman op de 10 km, red.) had me een extra stimu lans gegeven." Sharon van Rouwendaal laat er geen twijfel over bestaan. De 24- jarige openwaterzwemster is op dit moment veruit de sterkste van Europa. Na haar EK-titel op de 5 kilometer kroonde ze zich gisteren op de dubbele afstand tot Euro pees kampioene in Loch Lomond. Esmee Vermeulen (22) pakte knap brons. Van Rouwendaal beleefde na af loop een mooie primeur. „Mijn coach Philippe Lucas was echt emotioneel. Hij omhelsde me en ik heb hem voor het eerst van mijn leven gezoend op zijn wang." Ranomi Kromowidjojo kan nog lachen, fotoanp BEACHVOLLEYBAL Rein- der Nummerdor is be noemd tot assistent- bondscoach van het Be- achvolleybal Team Neder land. De oud-volleyballer gaat vanaf 1 oktober samen met bondscoach Gijs Ronnes de mannen- teams trainen en coachen. Nummerdor (41) volgt Jo- chem de Gruijter op, die zich richt op talentontwik keling bij de volleybalbond. ZEILEN Pieter-Jan Postma (foto) heeft een medaille overgehouden aan de we reldkampioenschappen zeilen in Aarhus. De Neder lander eindigde als derde in de Finn-klasse. Zijn land genoot Nicholas Heiner moest na de medalrace met de zesde plek genoe gen nemen. De wereldtitel ging naar de Hongaar Zsombor Berecz en zilver was er voor de Zweed Max Salminen. WIELRENNEN De Belg Phi lippe Gilbert heeft gisteren voor het eerst weer op de fiets gezeten na zijn val in de zestiende etappe van de Tour de France. Daarbij liep de 36-jarige oud-we reldkampioen een gebro ken knieschijf op. „De eer ste keer dat ik weer op de fiets zit na mijn crash. Ik hoop dit seizoen nog in actie te komen", meldde de renner van Quick-Step via Twitter. TENNIS Mannen, Toronto (Can), tweede ronde: Medvedev (Rus) - Auger- Aliassime (Can) 3-6 6-4 7-6 (7), Nadal (Spa/1) - Paire (Fra) 6-2 6-3. Derde ronde: Dimitrov (Bul/5) - Ti- afoe (VS) 7-6 (1) 3-6 7-6 (4). Vrouwen. Montreal (Can), tweede ronde: Konta (GBr) - Azarenka (WRu) 6-3 6-1. Derde ronde: Barty (Aus/15) - Cornet (Fra) 7-6 (3) 6-4. SOFTBAL WK softbal, Chiba (Jap). Neder- land-Zuid-Afrika 11-1. Oranje naar knock-outfase. WIELRENNEN Mannen. Ronde v. Polen, 5de etappe: 1. Kwiatkowski (Pol) 152 km in 3.39.14,2. Teuns (Bel), 3. Battaglin (Ita); 27. Oomen z.t.. Klassement: 1. Kwiatkowski 17.30.26,2. Teuns 0.12, 3. Bennett (NZI) 0.20; 7. Oomen 0.27.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20