Van Wolfswinkel velt 'zijn' Vitesse mijl per uur gaan 19 een horroravond en gaan eraf met 4-0 'Ik schaam me voor dit verlies' Europa League is erg pijnlijk en te- REACTIES leurstellend. Hij. Uitgerekend hij. Zo dacht Mai- kel van der Werff, zijn boezem vriend. Zo dacht Leonid Sloetski. De Russische trainer, gepokt en ge mazeld in het internationale voet bal. Het lot van de UEFA had Vitesse in de derde voorronde van de Eu ropa League nog maar net aan FC Basel gekoppeld of Ricky van Wolfswinkel werd het thema in Nederland en Zwitserland. Hoe fraai was dit? De 'Held van de Kuip' kwam thuis in Arnhem. 'Ricky- goal'. De spits die Vitesse met de KNVB-beker de eerste prijs in het 125-jarige clubbestaan bezorgde. Hij was nu de 'Beul van Gelre dome'. Met een goal in de 93ste mi nuut zette Van Wolfswinkel (29) Basel gisteravond op winst in Arn hem (0-1). En zo gooide de spits ook de deur voor Vitesse in Europa voor dit seizoen keihard in het slot. Ijs koud als hij was. Als afmaker. Als goalgetter. Voor de Gelderse club restte er voor volgende week in Zwitserland nog een laatste stuip trekking op internationaal terrein. Niets meer en niets minder. Sentiment Van Wolfswinkel had daar verder geen boodschap aan. „Topsport kent geen sentiment." Dat zei hij voor de confrontatie al. Hij was in Arnhem om zijn job te doen. Win nen met Basel, zijn werkgever. Hij vond het wel leuk om al die oude bekenden weer te zien. Ruim een jaar na zijn vertrek bij Vitesse. De voorbije dagen schudde hij hele hordes bekenden even vrolijk de r hand. Maar uiteindelijk wilde hij gewoon een resultaat neerzetten. Voor zijn reputatie in Zwitser land was het doelpunt welkom. Van Wolfswinkel belandde door blessu releed in zijn eerste jaar bij Basel op een zijspoor. Coach Raphaël Wicky zag niets in de Hollandse spits. De nieuwe trainer Marcel Koller, op volger van de in juli weggestuurde Wicky, gaf wel vertrouwen en kreeg dat meteen uitbetaald. In de competitie scoorde de aanvaller te gen Grasshoppers ook al.Nu be sliste hij de confrontatie in Gelre dome. Kansen zijn op internationaal platform schaars en moeten doel punten opleveren. Voor de Gel derse equipe kreeg zeker Tim Ma- tavz twee dotten van kansen. In de tweede helft liep de accu bij Vitesse leeg en werden de counters van Ba sel steeds gevaarlijker. Eerst miste Van Wolfswinkel in kansrijke posi tie nog. Maar in de blessuretijd lag de weg naar Eduardo open. Hij, uit gerekend hij, maakte het verschil. „Dat kan een rol spelen, maar ik weet het niet en spreek ze er niet over. Ik heb nog een jaar contract, dus clubs willen niet te veel beta len. Dat snap ik wel. PEC heeft het goed recht om een mooie som aan mij te verdienen. Dat wil ik zelf ook, na alles wat ze voor me gedaan heb ben. Als het niet zover komt, is dat ongelukkig voor iedereen. Op nieuw verlengen? Dat ligt eraan waar PEC heen wil en wat ze daarin met mij van plan zijn. Als ik blijf, wil ik straks eerst weten waarom clubs me niet hebben gehaald. Het kan ook nog ineens snel gaan. Zo niet, dan heb ik het gevoel dat we voor Europees voetbal kunnen gaan met PEC. Helemaal als we nog wat ondersteunende spelers krijgen, want we vormen al een hele mooie mix van ervaring en talent." „De nieuwelingen zorgen voor veel diepgang, waardoor we niet meer zo eendimensionaal en voorspel baar zijn als vorig seizoen. Ik heb spelers van verschillende eredivi sieclubs gesproken die zeiden, jullie konden maar één ding. Dan maakt het niet uit hoe goed je daarin bent, want als tegenstanders dat door hebben, kun je ze niet blijven bre ken." EREDIVISIE Programma „Ja, zeker. Het wordt eindelijk weer business. Tot het randje gaan, niet zoals in oefenduels waar je een keer niet mee terugrent en denkt: het komt wel goed. Verstoppen is er niet meer bij. We moeten weer honderd mijl per uur gaan en de eerste drie punten meteen grijpen." vrijdag 10 augustus 2018 GO AS Trencin - Feyenoord 4-0 (3-0) 6. Mance 1-0, 37. Mance 2-0, 44. Elayo 3-0, 63. Mance. Arbiter: Schörgenhofer (Oos). Geel: Sleegers, Zubairu, Mance, Amrabat, Clasie. Trencin: Semrinec, Yem, Sulek, Lawrence, Skovajsa, Catakovic, El Mahdioui, Zubairu (84. Ubbink), Sleegers (85. Bukari), Mance, Elayo. Feyenoord: Bijlow, Nieuwkoop (90. Geer- truida), Van Beek, Van der Heijden, Verdonk, Clasie, Toornstra, Amrabat, Berghuis, Vente, Larsson (61. Boëtius). ZILINA„De grootste tegen stander waren we vandaag zelf." Die conclusie trok Feyen- oord-coach Giovanni van Bronckhorst na de met 4-0 verloren wedstrijd tegen Tren cin. Hij doelde op het feit dat de Rotterdammers de doelpun ten zelf weggaven. „We hebben verdiend verloren en daar schaam ik me voor." Tegenover de collectieve te leurstelling bij Feyenoord was een ander kind van De Kuip, Joey Sleegers, gisteravond een blij man. „Maar we zijn er nog niet", zei de aanvaller. „Ik weet als geen ander hoe moeilijk te genstanders het doorgaans hebben in De Kuip." Q Vitesse Q FC Basel De 'Held van de Kuip' is nu ook de 'Beul van Gelredome'. Ricky van Wolfswinkel heeft de poort naar Europa voor Vitesse kei hard dichtgeslagen. De return in Bazel is voor de Arnhemse club door zijn goal verworden tot een laatste stuiptrekking op interna tionaal podium. Lex Lammers Arnhem Ricky van Wolfswinkel (Basel) doet Vitesse pijn. fotoepa Vitesse-FC Basel 0-1 (O-O) 90+3. Van Wolfswinkel 0-1 Scheidsrechter: Kabakov (Bul). Geel: Van Wolfswinkel, Karavajev, Gong, Van der Werff, Widmer. Vitesse: Eduardo, Karavajev, Van der Werff, Clarke-Salter, Büttner (87. Clark), Serero, Bruns (70. Gong), Foor, Beerens, Matavz, Linssen. FC Basel: Omlin, Suchy, Cumart, Alvarez, Widmer, Frei, Zuffi, Petretta, Stocker (79. Bua), Ajeti (90+2. Oberlin), Van Wolfswinkel. verlenging uitgesproken deze zomer in te zetten op een trans fer. Zit je hier wellicht nog omdat PEC een te hoge vraag prijs hanteert? Wat is er veranderd? Ryan Tho mas zit tegen de verwach ting in nog steeds bij PEC Zwolle. „Clubs kijken mis schien eerst naar het ren dement." FOTO FRANS PAALMAN SPEELRONDE1 Vandaag 20.00 uur PEC Zwolle - Heerenveen Morgen 18.30 uur Ajax - Heracles 18.30 uur Willem II-VVV 20.45 uur Excelsior - Forfuna Sittard 20.45 uur PSV - FC Utrecht Zondag 12.15 uur ADO - FC Emmen 14.30 uur Graafschap - Feyenoord 14.30 uur Vitesse - FC Groningen 16.45 uur AZ -NAC Daarmee trappen jullie de eredi visie af tegen Heerenveen.Je zult wel klaar zijn met die oefen potjes. SULEK Feyenoord Jens Toornstra speelt de bal in na mens Feyenoord. Op de achtergrond het scorebord met de veelzeggende cijfers: 4-0. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19