tt Veel Marokkaanse Nederlanders willen liever geen orgaandonor zijn Verdachte aangehouden in verband met moord Pronk 7 Video verspreid met verklaring over ontvoering en verkrachting niet", stelt Krikke. „Uiteraard worden publiek geuite beschuldigingen, ook van en over gemeenteraadsleden, door mij, het OM en de politie na aangifte zeer serieus genomen en op strafbare feiten onderzocht." De burgemeester wilde gisteren echter niet melden of er alsnog onder zoek wordt gedaan naar de vermeende verkrachting, of dat er vermoedens zijn dat Dille onwaarheden heeft ver spreid. Twijfels Wel is helder dat de relatie tussen Krikke en Dille al langer slecht was. Aanleiding was een affaire rond de woonplaats van het PW-raadslid. Zo bestonden er twijfels dat zij niet echt in Den Haag zou wonen, zoals ver plicht is. Krikke liet onderzoek doen via huisbezoeken en hoewel niet alle 'twijfels' werden weggenomen, kon Dille aanblijven als raadslid. Ze voelde zich toch in de steek gela ten, zeker omdat Dille naar eigen zeg gen toch vaak werd gehinderd in haar werk door bedreigingen uit 'Marok kaanse hoek'. Het was niet de eerste keer dat de PW'er voor ophef zorgde. Eerder al plaatste ze een filmpje, waarin ze zei dat de 'islam mag worden wegge vaagd' gevolgd door een foto van een ontplofte atoombom. De partij bleef altijd vierkant achter haar staan. Dille was twee jaar lang Kamerlid voor de partij. Aan de zijde van fractieleider Karen Gerbrands kwam ze daarna in de Haagse raad te recht, waar het duo de dienst uit maakte binnen de raadsfractie. Gerbrands nam het gisteren wel openlijk op voor Dille: „Het beeld dat nu wordt geschetst als zou Willie een labiel gekkie zijn, wil ik met kracht ontkennen. Het filmpje is gemaakt na een jaar van ellende, geen enkele steun van politie of burgemeester." Het Haagse PVV- raadslid Willie Dille zegt ontvoerd en verkracht te zijn door een groep moslims, die daartoe zouden zijn aangezet door een voormalig partijgenoot van haar. Tegelijk zijn er vragen rond haar relaas. een inhoudelijke reactie op de aantij gingen van mevrouw Dille. Wel over weeg ik aangifte wegens smaad/laster. Ik wens iedereen nog een mooie zo mer." Bij die reactie bleef het verder, op merkelijk genoeg. Nadat Dille haar vi deo had verspreid, riep de partij op 'haar met rust te laten'. Het filmpje is weg van haar Facebookpagina en zelf was ze gisteren onbereikbaar. Ook partijleider Geert Wilders mengde zich er niet in, terwijl Tweede Kamerleden anoniem lieten weten 'al die tijd nooit iets te hebben gehoord'. Onduidelijk is ook of Dille ooit aan gifte deed, nu of anderhalfjaar gele den. Een dag na het vermeende incident op verkiezingsdag was ze alweer als raadslid bij een debat in Den Haag. Ogenschijnlijk onaangedaan voerde Dille daar het woord over kwesties in de zorg. De Haagse politie wilde gisteren niet zeggen over of er aangifte is ge daan. Ook de Haagse burgemeester Pauline Krikke hield zich zoveel mo gelijk op de vlakte. Al schreef Krikke in een schriftelijke verklaring dat er gesprekken met Dille zijn geweest. „Zonder de expliciete toestemming van mevrouw Dille kan ik natuurlijk geen uitspraken doen over in het ver leden reeds gevoerde gesprekken. Die toestemming is er op dit moment In een video, opgenomen met haar te lefoon onder een boom, doet Dille met betraande ogen haar verhaal. „Ik wil gewoon dat de wereld de waarheid weet. 15 maart 2017 ben ik ontvoerd, verkracht en mishandeld door een groep moslims, omdat ze graag wilden dat ik mijn mond zou houden in de Haagse gemeenteraad." De aanval zou zijn georkestreerd door Arnoud van Doorn, haar rivaal in de Haagse gemeenteraad. Zat Van Doorn voorheen bij de PVV, in 2011 brak hij met de partij, werd moslim en startte een islamitische partij. Dille: „Hij haat mij intens, een vreselijk ge mene man." Volgens de PW'er zeiden de ver krachters na hun daad: „Heb je respect voor Mohammed? Heb je respect voor Allah? Heb je respect voor Arnoud?' En toen wist ik al wie erachter zat", aldus Dille, die de video maandag ver spreidde. Van Doorn liet gisteren weten met stomheid te zijn geslagen door de be schuldigingen. „Ik verlaag mij niet tot Ik wil gewoon dat de wereld de waarheid weet Orgaandonoren Met name bij de Nederlanders met een Marokkaanse achter grond is dit aantal enorm toege nomen. Sinds 2014 is het aantal dat expliciet geen toestemming geeft voor orgaandonatie ver dubbeld. Het CBS geeft geen ver klaring voor die stijging. Ook het aantal jongeren (18-20 jaar) dat nee zegt tegen orgaan donatie is flink gestegen. Tussen 2014 en 2016 nam het percentage nog af van 4 naar 3 procent. De afgelopen twee jaar steeg dit per centage naar 11 procent. Meer dan de helft van de gere gistreerde personen (58 procent) geeft aan donor te willen zijn bij overlijden. Van de geregistreerde personen geeft 30 procent geen toestemming. Ruim 11 procent laat die keuze over aan nabe staanden. In de zomer van 2020 wordt een nieuwe donorwet van kracht die regelt dat iedereen vanaf 18 jaar in het donorregister wordt opgenomen. Als zij geen andere keuze vastleggen, staat ingevuld dat ze geen bezwaar hebben tegen orgaandonatie. DELFT De politie heeft gisteren een man uit Delft aangehouden, die wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de moord op Karei Pronk. De man zou kort na de schietpartij zijn opgepakt. De beruchte Delftse crimineel Karei Pronk werd dinsdag op klaarlichte dag doodgeschoten bij een kofïïetent in het Kalverbos. Volgens getuigen zou er drie tot vijf keer zijn geschoten. Hulp diensten hebben Pronk nog eer ste hulp verleend. Dit mocht niet baten. Hij overleed ter plaatse. Getuigen verklaarden dat er na het schietincident een auto was weggereden vanaf het Kalverbos. Op de Insulindeweg in Delft werd de bestuurder van de auto aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Delft. Karei Pronk was in het verle den betrokken bij ontsnappingen uit de gevangenis. Hij werd de 'Haagse Holleeder' genoemd. In 1992 werd hij veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf voor het uitlokken van de moord op een tuinder in Rijswijk. Het mo tief daarvoor is duister gebleven. Jan-Hein Kuijpers, jarenlang de advocaat van Pronk, toonde zich geschokt door het nieuws. Volgens de advocaat was Pronk al geruime tijd 'met pensioen'. donderdag 9 augustus 2018 GO Vraagtekens bij claim van Haags PVV-raadslid Den Haag Tobias den Hartog Maaike Kraaijeveld De PVV riep na de verspreiding van de video op Millie Dille 'met rust te laten'. FOTO ANP —Willie Dille, raadslid PVV Den Haag Percentage dat toestemming geeft (soms onder voorwaarden) voor orgaandonatie. Het aantal geregistreerden dat aangeeft na hun overlij den geen orgaandonor te wil len zijn, is de laatste jaren flink gestegen. Koen Voskuil Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7