OZCAN AKYOL Buienalert neemt door de regen plaats in van BBQRadar TEGEN DE SCHERPSTE PRIJZEN... Italië naar IJmuiden nu vqM Klassiek Sicilië 088 - 70 70 600 StIP 6 Column De techgiganten Apple, Fa- cebook, YouTube en Spo- tify besloten eerder deze week dat ze de podia van de Ame rikaanse complotdenker Alex Jo- nes moesten afpakken. De media- persoonlijkheid verspreidde gretig allerlei samenzweringsberichten, waarmee hij een miljoenenpu bliek wist op te bouwen. Dat laatste is overigens wonder lijk: hij suggereert bijvoorbeeld dat er buitenaardse wezens onder ons zijn en dat een massale schiet partij op een school in scene is ge zet, met medewerking van ac teurs. leder weldenkend mens moet in zien dat we hier met een ziekelijke fantast hebben te maken, iemand die met veel poeha en overdrijving fragiele geesten achter zich pro beer te scharen. Helaas werkt dat dus niet zo. De achterban van Jones groeit en zijn theorieën hebben ook effect bui ten de digitale wereld, waar nabe staanden van de schietpartij op basisschool Sandy Hook verschil lende keren moesten verhuizen, omdat de complotdenker hun had beschuldigd van propaganda en er boze mensen voor de deur ston den. hebben techgiganten het recht om hem de mond te snoeren? Deze krant, een televisiestation of een tijdschrift kan er ook voor kiezen om iemand te weren van wege de povere kwaliteit van diens werk, of de niet te bewijzen gronden waarmee een verhaal de wereld in wordt gehol pen. Privébedrijven gaan immers nog altijd over hun eigen deurbeleid. De meeste hard nekkige voor vechters van de vrijheid van menings uiting vinden dat maar niks. Zij vin den het on wenselijk dat een complot denker niet vrijuit kan spreken op toonaangevende platforms. Hoe bizar en onbewijsbaar een theorie ook is, ze moet niet onderdrukt worden, is binnen die kringen de algemene opvatting. Daarbij wordt meteen de angst aangewakkerd dat activisten met een impopulaire boodschap, bij voorbeeld over het klimaat of de multiculturele samenleving, de volgende slachtoffers zullen zijn van censuur. Maar dat soort verge zichten zijn nergens op gebaseerd. Het punt is dat iemand die liegt, bedriegt, schoffeert en zelfs mensen mobiliseert om anderen pijn te doen, gerust teruggefloten mag worden door bedrijven die hem aanvankelijk een podium ga ven. Als we zoveel macht en invloed aan techgiganten geven, is het niet raar dat we ze vroeg of laat aan spreken op hun verantwoordelijk heid. Facebook kreeg het zwaar te verduren toen bleek dat verkiezin gen via hun platform werden beïnvloed. Nu grijpen de bedrij ven op tijd in. Een ieder die wel willend is, moet de onvermijde lijkheid hiervan inzien. Velen zagen de eerste regendrup pels van gisternacht al aankomen. Onder andere de buienapp van Weerplaza werd de afgelopen da gen meer gebruikt dan normaal. Michiel Severin van Weerplaza: „Het standaardpatroon is: men sen worden wakker en kijken wat voor weer het wordt. De rest van de dag blijft het, met saai weer, wat rustig. Als er echter buien dreigen, merk je dat het gebruik van de app toeneemt." Bij concurrent Buienradar kun nen ze geen specifieke uitspraken doen over de vraag of de applica tie in aanloop naar de regenbuien vaker wordt gebruikt. „Het be zoek op de app en website is af hankelijk van het weer. Op regen achtige dagen is het gebruik gro ter dan op droge dagen; 2 tot 3 mil joen unieke bezoekers op een re genachtige dag, i,s tot 2 miljoen op een droge dag", zegt Annelijn Vernooij van Buienradar. Voor morgen zijn meer regen buien voorspeld. Severin denkt dan weer een stijging in het app- gebruik te zien. „Zeker mensen die op campings zitten zullen het weer goed in de gaten houden. De wind neemt ook behoorlijk toe. Op sommige plekken kan die dusdanig sterk zijn dat tenten schade gaan lijden. Er is ook kans op onweer. In onze app zie je hoe ver die onweersbui van je verwij- t Regen op komst leidt tot stijging in gebruik van de app derd is. Zo kun je op tijd je kinde ren binnenhalen. In een tent ben je al gauw veilig voor onweer." Hij verwacht dat de kans op hevige windstoten en onweersbuien vermoedelijk groter is in het noorden van het land. De BBQradar die Buienradar deze zomer lanceerde, wordt meer gebruikt op zomerse dagen, zegt Annelijn Vernooij. De ko mende dagen zal die naar ver wachting minder geraadpleegd worden dan de Buienradar. nu v.a J reizen nl donderdag 9 augustus 2018 GO @ÖzcanAkyol Deurbeleid De prangende vraag die rijst: Er is meer regen op komst en dat merken ze bij Weerplaza ook. Hun Buienalert-app wordt vaker gebruikt dan normaal. „Zodra er buien dreigen, merk je dat het gebruik toeneemt." Robyn Samsom Houten De mooiste reizen! ^■■■■949 Éénmalige cruise Ind. vlucht, transfer fooien Aankomst in Nederland O.a. Barcelona, Vigo Marseille Lissabon Ontdek samen met Stip Reizen diverse bijzondere bestemmingen tijdens deze prachtige 4-sterren cruise van Italië naar IJmuiden! Aan boord van de Costa Mediterranea laat u zich lekker in de watten leggen terwijl u onder andere Barcelona, Lissabon, Le Havre (Parijs) en Harwich ILondenj aandoet. Deze zéér scherp geprijsde reissom is inclusief vliegreis Nederland - Nice/Milaan/Genua per top airline KLM, transfer, 12-daagse cruise op basis van volpension en fooien/hotelservice bijdrage ter waarde van €110,- per persoon! Normaal gesproken betaalt u al snel €1299,- voor deze reis! Bij ons is deze al te boeken vanaf €949 per persoon! Grijp deze kans nu, want wij garanderen u: deze cruise is meer dan de moeite waard! Mogen wij u 27 maart 2019 verwelkomen op de Costa Mediterranea? zie stipreizen.nl/crcijb Verlenging mogelijk! 579 1 T O.b.v. All Indusive Inclusief vliegreis O.a. Etna, Taormina Noto Siracusa Etna aormfna •fCatania Siracusa Ortigia oto Lido di Noto Ook vertrek vanaf Maastricht mogelijk! U begint de vakantie goed met een wijnproeverij in de provincie Siracusa en een bezoek aan o.a. het Romeinse amfi theater. Ook de 'stenen tuin' Noto, de Griekse tempel in Ortigia en de vulkaan Etna staan op het programma. De reis wordt afgesloten met de typisch Siciliaanse plaats Taormina en de lokale markt in Catania. Inbegrepen zijn de vliegreis, verblijf in het 4* Eloro Hotel o.b.v. All Indusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening) en Nederlandssprekende reisleiding. Gegarandeerd vertrek! ireizen.nl/itslkls Met verlenging: zie stipreizen.nl/itslskl Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut exd. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/ actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6