'Frank Live' gaat internationaal Afscheid van dominee Arie van der Maas 8 Tien bonnen uitgedeeld voor wildkamperen IN DE REGIO Die Zauberflöte Concert koperkwartet Boekenmarkt Hij had een herenmodezaak in Zierikzee en werkte bij O'Moda, maar Frank Polak uit Bruinisse (44) kon niet op een feestje komen zonder dat er een microfoon onder zijn neus werd geduwd. Ah toe Frank, zing eens een liedje. En dan bleef het niet bij één; nee, dan stond Frank weer de hele avond te entertai nen. „Doe daar nou eens iets mee", zei z'n vrouw Mireille. Inmiddels, ruim tien jaar later, heeft 'Frank Live' een tour op Te- nerife op zijn naam staan, zingt hij op bruiloften in het buitenland, entertainde hij een week lang cruisetoeristen van de Holland America Line, zong hij bij Feyen- oord, doet hij duetten met Lee To- wers en Ben Cramer én stond hij op het podium van een bijna uit verkochte theaterzaal. „Hele bus sen gingen ervoor vanuit Renesse naar Barendrecht. Ik wist niet wat me overkwam." Frank heeft altijd gezongen, ook als kind al. „Ik kroop naast mijn moeder achter de piano en als we op vakantie gingen, zat ik op de achterbank Frank Sinatra te imite ren. Nadat Mireille me aanspoorde er meer mee te doen, heb ik een simpel geluidssetje gekocht" Hij begon in de plaatselijke kroeg van Bru, maar stond al gauw in de be roemde Ballentent in Rotterdam. „Elke vier weken een hele avond Wat ik bij een optreden zing, bepaal ik altijd pasop het moment dat ik er ben lang. Superleuk, maar ook uitput tend. Na vier jaar hield ik het voor gezien." Na een operatie aan een poliep op zijn stembanden gooide Polak het over een andere boeg: dinner- shows. „Dat begon bij De Proeverij in Zierikzee, maar inmiddels sta ik ook bij sterrenrestaurant De Gie- ser Wildeman in Noordeloos." Polak is geen feestzanger, maar weet wel hoe hij een feestje moet bouwen. „Ik zing van alles, van Si natra tot Hazes, en dit jaar ben ik begonnen met het schrijven van mijn eigen liedjes. Daarvan wil ik binnenkort een album uitbrengen. Wat ik bij een optreden zing, be paal ik altijd pas op het moment dat ik er ben. Als ik op het podium sta van het Zeeuwse wijnfeest in Dreischor, dan kijk ik even rond en denk ik: vandaag doen we lek ker jazzy. Maar ik probeer wel al tijd knallend te eindigen. En ik heb zelfs al een paar keer meege maakt dat mensen mijn eigen liedjes meezongen. Daar krijg ik kippenvel van" Mireille legt elk optreden minu tieus vast. „We doen dit echt sa men. Doordeweeks zijn we allebei weg voor ons werk, zij voor een uitzendbureau en ik als internati onaal vrachtwagenchauffeur, dus het is best een aanslag op onze vrije tijd. Maar we vinden het nog steeds allebei leuk" Ook nu de eerste groupies zich hebben gemeld en de zanger de grens over gaat. Polak zingt in res taurants op Tenerife en wordt in gevlogen voor bruiloften in Duits land en Oostenrijk. Voor volgend jaar staat Amerika op het pro gramma. „We maken een reis en kijken wat we kunnen meepikken. Al is het maar één simpel nacht clubje: hebben we toch weer iets meegemaakt wat we nooit voor mogelijk hadden gehouden." HOEK Hij zag de kerk bijna in zijn geheel afbranden en ook weer op gebouwd worden. Dominee Arie van der Maas neemt afscheid van de protestantse gemeente in Hoek en kijkt terug op een bijzondere en intensieve tijd. Per 1 september gaat Van der Maas aan de slag als classispredi- kant, een nieuwe functie binnen de Protestantse Kerk in Neder land. Die classis omvat alle Zeeuwse en Zuid-Hollandse afde lingen. Daarmee komt een eind aan zijn werk als predikant in de protestantse gemeente van Drie- wegen-Ellewoutsdijk-Ovezande en het Zeeuws-Vlaamse Hoek. Als predikant in Hoek kwam hij vanaf 1 januari 2015 veel in het nieuws. Hij was thuis in Wemel- dinge en werd gebeld dat de kerk in brand stond. Terwijl de brand nog smeulde, kwamen al acties van inwoners op gang om her bouw te kunnen bekostigen. Van der Maas hielp mee waar hij kon. Zo schreef hij het strijdlied 'Laat de klok van Hoek weer luiden.' Op zondag 26 augustus om 10.00 uur wordt in Hoek afscheid van de predikant genomen met een dienst. Op zondag 12 augustus neemt hij afscheid van de Protes tantse gemeente Driewegen-Elle- woutsdijk-Ovezande. ZIERIKZEE Tien recreanten op Schouwen-Duiveland zijn afgelo pen weekend bekeurd wegens wildkamperen. Dat heeft de ge meente gisteren bekendgemaakt. Het team van Handhaving heeft controles uitgevoerd op diverse plaatsen verspreid over Schouwen- Duiveland. In overleg met de Recron is vooraf gezorgd voor noodopvang- plaatsen waar de illegale recreanten alsnog een overnachtingsplaats konden vinden. De meeste overtredingen werden geconstateerd op en rond de Brou- wersdam, en op diverse parkeer plaatsen. MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 9 augustus 2018 SD ZIERIKZEE Wie graag eens 'Die Zauberflöte' van Mozart wil zien, moet zaterdag in de Nieuwe Kerk in Zie- rikzee zijn. Daar wordt de opera uit gevoerd. Belang stellenden zijn om 14.30 uur welkom in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Kaarten kosten 15 euro per stuk, kaarten voor kinderen tot en met 15 jaar kosten 5 euro per stuk. Kaarten zijn te koop bij VVV Zierikzee, Burgh-Haamstede of Renesse of te re serveren door te bellen naar 06- 54313961 of een e- mail te sturen naar cob@zeelandnet.nl. BURGH-HAAM STEDE In Burgh-Haam- stede wordt mor gen een koperkwar- tetconcert georga niseerd. De familie Jongepier speelt trompet, bugel, cor net, althoorn en eu- phonium. Het con cert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Grote Kerk van Haam stede. De toegang is gratis en er is een collecte voor het orgelfonds. ZIERIKZEE Reizende boekhan del Louis Tinner houdt zaterdag een boekenmarkt op het Havenplein in Zierikzee. Boekver kopers uit het hele land staan daar met een gevarieerd aanbod aan twee dehands boeken. De boekenmarkt is een jaarlijks terug kerend evenement op de tweede za terdag in augustus. De markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Zanger Frank Polak tijdens het Zeeuwse wijnfeest in Dreischor. foto marieke mandemaker Wendy Wagenmakers Bruinisse - Frank Polak BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Brusea, 10.00-16.00 uur: Demonstraties mosselen koken; BURGH-HAAM- STEDE Ankerweg 10 Gere formeerde Kerk, 08.30-16.00 uur: Verkoopdag; Cen trum Haamstede, 10.00-18.00 uur: Toeristenmarkt; Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge,19.30- 21.30 uur: Zangver eniging Zilt; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.45 uur: Familie- rondvaart, 18.30 uur: Natuurrond- vaart; DREISCHOR Adriaanskerk, 20.00 uur: Zomer avondconcert; Mu seum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-16.30 uur: Schilderen; Na tuurtuin, 14.00- 18.00 uur: Knutse len met kinderen; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van dAntilo- pen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekver eniging Nieuw Leven; Waters noodmuseum, 11.00 en 13.00 uur: Fami lierondleidingen; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; Hoge- zoom, 14.00- 18.00 uur: Lounge Duo; SCHUDDEBEURS De Hostellerie, 13.00 uur: Start Scootmobieltocht; ZIERIKZEE Havenplein, 9.00- 16.00 uur: Weekmarkt; ZONNEMAIRE Haven van Bomme- nede, 13.00-17.00 uur: Eilandexpeditie Veermansplaat. WESTKAPELLE Oldtimers, ouwe sannie en oude ambach ten. Westkapelle nam gisteren een diepe duik in het verle den tijdens de Nostalgische Dag. Met onder meer een pa rade van oude auto's, tractoren en brommers en een kleder drachtenverkoop. Campinggasten konden met een paarden tram naar het dorp. En de sjezenrijders waren er ook - in dracht. De Nostalgische Dag was een initiatief van het Pol derhuis Museum. Daar rustten Huib van Rooijen, Leunis Dek ker, Ko Gabriëlse en Lein Kaland (vlnr) even uit. foto ruben oreel NOSTALGISCHE DAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58