Levenslessen van een lieve, luie beer Fijne cast redt matige film Duik in de onderbuik van LA 7 CHRISTOPHER ROBIN na school het nabijgelegen bos bezocht en lekker niets deed, precies zoals Winnie het gewild zou heb ben." De acteur wijst erop dat zijn vertolking van Christopher Robin vooral op fictie is gebaseerd. McGre- gor is op de hoogte van de andere film, Goodbye Christopher Robin, waarin een jonge Robin wordt opge voerd die grote moeite had met zijn status als kindster. Hij verafschuwde het werk van zijn vader A. A. Milne zo erg dat hij geen royalty's wilde van de immense boekenverkoop. Dr. Sleep „Ik denk dat die film dichter bij de waarheid was dan onze film. Robin heeft nooit in een kofferfabriek ge werkt. Het is fictie. Het is een soort zoektocht naar zijn verloren jeugd. Winnie wijst hem de weg om weer een echt mens te worden." Zelf moet McGregor niets hebben van geluiwammes. De acteur rent van film naar film. Maandenlange motortochten zitten er niet meer in. Een van zijn volgende projecten maakt erg nieuwsgierig: het filmver- volg op The Shining, de film van Stanley Kubrick met Jack Nicholson als de schrijver die langzaam zijn verstand verliest. Het vervolg heet Dr. Sleep, opnieuw geschreven door Stephen King. McGregor speelt de rol van Danny Torrance, het helder ziende jongetje dat inmiddels een volwassen man is geworden. „Ik heb veel zin in deze film", zegt McGregor. „Het script is fantastisch. Maar het zal een moeilijke klus wor den om iedereen tevreden te stellen. De film The Shining was omstreden. Stephen King distantieerde zich er publiekelijk van. Anderen vonden de film veel beter dan het boek. Ik be hoor tot die laatste groep. Het zal mij benieuwen hoe King onze film te zijner tijd beoordeelt. Aan het ver haal zal het niet liggen. Dat heeft hij zelfbedacht." Ewan McGregor (47) hoeft niet lang na te denken over zijn ant woord op de vraag of hij weieens iemand heeft ontslagen. „Ik heb het één keer in mijn leven moeten doen, en nog wel op staande voet. Het betrof ons kin dermeisje, dat behoorlijk verslaafd bleek te zijn. Ik heb haar meteen de laan uitgestuurd toen ik het ont dekte." In de gedaante van de volwassen Christopher Robin, die als kind in de Winnie The Pooh-boeken van zijn vader opdook, moet McGregor Train- spotting, de jonge Obi-Wan Kenobi in drie Star Wars-films) nog rigoureuzer te werk gaan. Robin moet als crisis manager in een kofferfabriek een groot deel van het personeel naar huis sturen. Dat druist in tegen het zachtmoedige karakter van Robin en hij zoekt naar een oplossing. Als hij na vele jaren bij toeval Winnie the Pooh weer treft, krijgt hij enkele be langrijke levenslessen van zijn oude speelkameraadje. „Pooh heeft een relaxte le vensvisie. Met nietsdoen kun je ook veel bereiken, is zijn standpunt. Het is een vorm van mindfulness die mij wel aanspreekt", stelt McGregor vast. De Schotse acteur is het niet eens met de constatering dat Robin kampt met een midlifecrisis. „Ik haat dat woord. Het wordt zo vaak mis bruikt. Als mannen op een bepaalde leeftijd een motorfiets aanschaffen, wordt dat als een identiteitspro bleem afgeschilderd. Men staat er kennelijk niet bij stil dat de man in kwestie er plezier aan denkt te bele ven." McGre gor weet waarover hij praat. Ja ren geleden trok hij met zijn makker Charley Boor man op de mo torfiets van Lon- Met nietsdoen kun je ook veel bereiken - zulke mindfulness spreekt mij wel aan den naar Rusland en verder. Ze schreven er een boek over Long Way Downen maakten er een documen taire van. „Ik heb me nog nooit zo vrij gevoeld als toen op die motor fiets. Dat had niets met een of andere crisis te maken", stelt McGregor vast. „Onze reis herinnerde mij aan mijn jeugdvriend in Schotland met wie ik The Spy Who Dumped Me Een vrij matige film kan soms ge red worden door de juiste cast. Dat bewijst deze spionage- komedie, waarin twee gewone Amerikaanse vriendinnen mee gesleurd worden in een inter nationaal spionageavontuur. Hun saaie leventje achter de kassa van de supermarkt verandert volko men wanneer een ex hen betrekt bij een geheime operatie. Staan deze ietwat hysterische dames hun mannetje tussen kei harde professionals? Tijdens vele achtervolgingen, shoot-outs en al dan niet gelukte vluchtpogingen doen de dames in ieder geval hun stinkende best. Het verhaal, dat regelmatig ver wijst naar spionageklassiekers als James Bond, is te mal voorwoor den en de schurken zijn zo plat als een dubbeltje. Het is vooral Satur- day iVighfiiiie-castlid Kate McKinnon die de lach aan haar kont heeft hangen. Als sidekick van Kunis draagt McKinnon deze actiekomedie. De komische ti ming van deze blondine is haar sterkste punt, zowel in dialogen als tijdens slapstickscènes. Geef haar een écht leuke productie! - Marieke Nieuwdorp Under the Silver Lake Wie van het betere werk van re gisseur David Lynch Blue Velvet, Mulholland Drivehoudt, mag de nieuwe film van regisseur David Robert Mitchell beslist niet over slaan. Nu duikt hij in de onderbuik van Los Angeles, vol duistere ty pes, onverklaarbare gebeurtenis sen en erotische spanning. Andrew Garfield speelt de 33- jarige Sam, van wie niet helemaal duidelijk is wat hij uitspookt. Hij dreigt zijn appartement uitgezet te worden, maar daar maakt hij zich niet druk om. Hij gedraagt zich als een voyeur en papt met een aantrekkelijke buurvrouw aan, die de volgende dag is ver dwenen. Under the Silver Lake is een beetje een ongrijpbare film. Is het een mysterie, thriller of een po ging om een tijdsbeeld van een generatie dertigers in Los Angeles te geven? Het is van alles een beetje. Dat is deels het probleem van deze film. Er blijft te weinig han gen na afloop. Maar de kijk ervaring is intrigerend genoeg. -A.Z. donderdag 9 augustus 2018 GO T Ewan McGregor: „Winnie The Pooh wijst Christopher Robin de weg om weer een echt mens te worden." FOTO'S WALT DISNEY Ab Zagt DRAMA Regie: Mare Forster. Hoofdrollen: Ewan McGregor, Hayley At- well en Peter Capaldi. Nietsdoen is het beste wat er is. De levens filosofie van de lieve, luie beer Winnie The Pooh heeft al heel lang geen invloed meer op zijn speelka meraadje van vroeger, Christopher Robin, zeker niet sinds deze volwassen is gewor den. Robin is kostwin ner en werkt als een crisismanager bij een kofferfirma die op het punt staat veel perso neel de laan uit te stu ren. Of Robin dat maar even in goede banen wil leiden. In zijn film brengt re gisseur Mare Forster, die eerder onder meer Finding Neverland (over de schrijver van Peter Pan) maakte, de eenzame beer en zijn beste vriendje weer bij elkaar. Hij brengt dit vervolg op de Winnie The Pooh-boeken van A.A. Milne tot leven met levensechte pop pen van Winnie en zijn dierenvriendjes, Piglet, Tigger en Rabbit. Ewan McGregor strikte hij voor de vol wassen Christopher Robin, de zoon van schrijver A.A. Milne, die hem als peuter in zijn boeken opvoerde. Het resultaat is een filosofische familiefilm waarin Robin tot het besef komt dat zijn gezin belangrijker is dan de werkkring die hij verafschuwt. Het levert geestig en pret tig sentimenteel film amusement op dat de lezers van de boeken zeker zal bekoren. -A.Z. 44 Ewan McGregor Kijk op onze site bij /video Ab Zagt had de kans om de vrienden uit het Honderd Bunderbos een aantal vragen te stellen. ACTIEKOMEDIE Regie: Susanna Fogel. Hoofdrol len: Mila Kunis, Kate McKinnon Kate McKinnon (links) draagt The Spy Who Dumped Me. FOTO INDEPENDENT FILM DRAMA Regie: David Robert Mitchell. Hoofdrollen: Andrew Garfield, Riley Keough en Topher Grace.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51