0 Klassiek Brouwersdam kleurt even blauw y» 5 Wijn, muziek en verhalen Concert Plazier in Tholen Meer dan alleen Liszt Beachboom ZEFIRO TORNA Klassiek Het thema van Beachboom dit jaar is Into the Blue. Net als bij een aantal eerdere edities staat er een kleur centraal. Denk aan thema's als Purple Passi- ons White wishes en White Motion. Jeroen Botty, lid van de organisatie, kijkt uit naar alweer de 22e editie van het festival. „Het is de bedoeling dat het hele terrein blauw gaat kleuren. Daarnaast is het ook de bedoeling dat het pu bliek blauw als dresscode aan houdt. Zeker met de kust op de achtergrond, zal dit een fantastisch plaatje op gaan leveren. En al hele maal als we het mooie weer van de afgelopen weken kunnen vasthou den", verwacht Botty. „We zijn in 1998 als een van de eerste dance- festivals begonnen. Ik ben er erg trots dat we nog altijd een vaste waarde zijn in de dancescene. De Benjamin Scott maakt dit jaar zijn debuut bij ons schitterende locatie van Beach boom heeft daar natuurlijk abso luut zijn invloed op." Kijkend naar de line-up van 2018, springen er een aantal namen uit. Wellicht niet altijd even be kend bij het grote publiek, maar binnen de dancescene grote na men. „Onze headliner dit jaar is het Nederlandse dj-duo Lucas Steve. De laatste jaren hebben ze verschillende grote hits gescoord, zoals Up dll dawn en Summeron you. Momenteel doen ze het goed in samenwerking met R&B-zan- geres Brandy. Eerder deze zomer stonden ze al op Tomorrowland, het grootste dance-event ter we reld. Wat deze gasten zo goed maakt? Hun melodieën zijn ont zettend energiek en herkenbaar. Ze weten het publiek heel goed mee te krijgen en de mensen een goed gevoel te geven. We zijn erg blij dat ze onze slotact zijn dit jaar." Waar bij veel andere festivals de dj's voor het publiek staan, zijn de artiesten bij Beachboom letterlijk tussen het publiek te vinden. „Ons publiek kan het altijd erg waarde ren dat de dj-booth bij ons tussen de mensen staat. Hierdoor ontstaat er veel meer interactie tussen ar tiest en toeschouwers." Grammy Dat artiesten het ook kunnen waarderen, blijkt volgend Botty uit het feit dat velen graag terugko men. „Een goed voorbeeld is Gre- gor Salto, die ook dit jaar weer van de partij is. Dat is echt een grote naam. Hij heeft al eens een Grammy gewonnen. Zijn stijl kun je het best onder de zogenaamde Latin house schalen. Het is een ar tiest die vaak de grenzen opzoekt en vernieuwend durft te zijn. In zijn muziek kun je ook geregeld invloeden uit de Afrikaanse en we reldmuziek horen. Hij werkt vaak samen met grote namen uit de muziekindustrie zoals Nicky Ro- mero en Bob Sinclair." Naast de grote namen uit de dancescene is er op Beachboom ook ruimte voor wat onbekendere artiesten. Openingsact van het fes tival is dit jaar Leonardo del Mar. „De aftrap is dit jaar speciaal een uurtje eerder dan normaal. Door eerder te starten, kunnen we Leo nardo alle ruimte geven om zich te laten horen aan het publiek. Zijn echte naam is Lenny Welbers. In Zeeland kunnen veel mensen hem kennen, want hij heeft vaak in clubs in Renesse gedraaid", vertelt de organisator. „Als laatste wil ik graag Benjamin Scott nog even noemen. Hij maakt dit jaar zijn de buut bij ons, net als Leonardo del Mar. Benjamin is afkomstig uit Zierikzee, zijn echte naam is Ben jamin Schot. Het is natuurlijk prachtig dat we zulke jonge lokale talenten kunnen programmeren op Beachboom." donderdag 9 augustus 2018 GO De renaissancecomponist Orlandus Lassus schreef met groot gemak majestueuze geestelijke werken, maar ook Franse chansons, Italiaanse vil lanellen en Duitse drinkliederen. Het Ensemble Zefiro Torna heeft haar programma Lassus Grand Cru op de componist gebaseerd: een voorstelling met poëtische uitingen, sca breuze verzuchtingen, geestige dansante werkjes en teksten over bier en wijn. Tijdens de voorstel ling is er een proeverij van wijnen uit streken waar Lassus vertoefde. Drank met karakter, zoals de verhalen die gezongen en geacteerd worden door contratenor Steve Dugardin en acteur Stefaan Degand. Woensdag 22 augustus, 22.15 uur in de Augusti- nuskerk (AMUZ)Antwerpen Ensemble Zefiro Torno met acteur Stefaan Degand. foto sarah van looy In de serie Kelder mansconcerten in Tholen speelt dit weekend Ruben Pla zier, op de Duitse Feurich-vleugel. Het programma bevat werken van compo nisten die ook zelf pianovirtuozen waren: Beethoven (Sonate nr. 3), Ravel (Ondiné) en Rach- maninov Etude nr. 9). Twintiger Plazier begon piano te spe len toen hij zes jaar was. Hij volgde les sen bij onder ande ren Wibi Soerjadi. De eervolle vermel ding tijdens het Christina Concours in 2015 werd het begin van een veel belovende carrière. Zat 11 aug, stad huis Tholen, 15.30 uur Wie Alexander Ullmann zegt, denkt aan Liszt. De Britse pianist won vorig jaar het Internationaal Franz Liszt Pia noconcours in Utrecht. De prijs zorgde voor vele concerten met symfonieor kesten (Seoul, Oslo en Rotterdam) en recitals in meer dan dertig landen. Nu komt hij in de kerkenreeks van Muziek- podium Zeeland naar Gapinge. Het programma bevat veel werken van Liszt, maar ook een Pletnevbewerking van De Notenkraker van Tsjaikovski en de Vuurvogel suite van Stra- vinsky. Zon 12 aug, Mariakerk Ga pinge, 15.30 uur Wie de Brouwersdam zegt, zal al snel met Concert at Sea op de proppen komen. Al veel langer wordt er echter een ander festi val op deze fraaie locatie geor ganiseerd, namelijk Beachboom. Bas Dingenouts Jeroen Botty, organisatie Beachboom, zaterdag 11 augus tus, Brouwersdam. Programma en tickets via beachboom.com. Het Nederlandse dj-duo Lucas Steve is dit jaar de publiektrekker van Beachboom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49