Ifï SCH AAR Ideaal netwerkmoment voor werkzoekenden 3 Anneke Brassinga Foxtrot Hl Boek Zeven zussen (0 Boek Erik Jan Flarmens Boek Dvd hand van een draaiboek, maar het lijkt levensecht." Alle shows zijn vanaf het strand te bekijken, maar voor het eerst dit jaar is het ook mogelijk om alles mee te beleven vanaf het water. „Rederij De- ninck vaart vanaf de Koopmansha ven in Vlissingen, onderaan het standbeeld van Michiel de Ruyter, de Westerschelde op. Bezoekers kunnen op die manier vanaf het water mee genieten van het spektakel. Er wor den drie afvaarten verzorgd die elk zo'n anderhalf uur zullen duren en mensen kunnen zich op de dag zelf nog aanmelden." F16 Een aantal shows zal worden uitge voerd door Defensie. Die organisatie pakt dit jaar bijzonder groots uit. Op het evenemententerrein zal een 'De fensieplein' worden gecreëerd waarop ondermeer één grote pu bliekstrekker zal staan. „Dat is de F- 16 straaljager van de Koninklijke Luchtmacht. Deze wordt met een kraan en diepladers op het terrein ge plaatst. Het is ons bij eerdere edities nooit gelukt om mensen een F-16 van zó dichtbij te laten zien. Enkele be zoekers krijgen gedurende de dag zelfs de mogelijkheid om in de cock pit te zitten." En Castel weet nog meer primeurs te melden. „Een demonstratie met een Chinook CH-47 transportheli kopter van de Koninklijke Lucht macht wordt heel spectaculair. De helikopter zal een blusdemonstratie verzorgen met een zogeheten 'bambi bucket' waarin circa 10 dui zend liter water wordt vervoerd. Af gelopen weken hebben in Neder land enkele grote branden plaatsge vonden, bezoekers krijgen te zien waartoe de Koninklijke Luchtmacht op dat soort momenten in staat is." Een andere aandachtstrekker is een bijzonder voertuig van de Italiaanse verkeerspolitie. „Sinds vorig jaar be schikt het korps uit Bologna over de Lamborghini Huracan. Deze 'super- car' is de opvolger van de oudere Lamborghini Gallardo die in 2016 bij Rescue Vlissingen te zien was. Het is uniek dat de Huracan in Nederland is en veel belangstellenden zullen dit van dichtbij willen bekijken." Hoge bezoekersaantallen mogen PUBLIEK dan niet het doel zijn, toch verwacht Castel dat veel mensen woensdag de weg naar Vlissingen weten te vin den. „We hebben meer promotie ge maakt dan voorgaande jaren. Rescue Vlissingen heeft aandacht gekregen op de landelijke televisie en is voor bij gekomen op het Youtube-kanaal van 112, met meer dan 100.000 vol gers. In het verleden hoorde ik ach teraf wel eens van inwoners van Vlissingen 'Oh, was het Rescue?' Dat is dit jaar onmogelijk, want we heb ben volop spandoeken en vlaggen met aankondigingen van het evene ment in de stad opgehangen. Als or ganisatie houden we rekening met ruim 100.000 bezoekers. De demon straties zijn uniek voor Nederland en zelfs voor Europa. Het vergt ont zettend veel voorbereidingen, dus het zou prachtig zijn als zoveel mo gelijk mensen mee kunnen genie ten." donderdag 9 augustus 2018 GO Op 20 augustus wordt ze 70 jaar: schrijver Anneke Brassinga. Ter gelegenheid daarvan verschijnt van deze P.C. Hooftprijswinnares een nieuwe editie van haar boek Hapschaar, dat twintig jaar geleden uitkwam en veel lof oogstte. Een mengeling van overwegend autobiografi sche notities, verhalen en beschouwingen over liefde, verlies en rouw, die soms grappig, dan weer aangrijpend zijn. Verschijnt vandaag bij De Bezige Bij. De Israëlische film Foxtrot, vanaf nu op dvd en on de- mand, vertelt het verhaal van een gezin dat ver scheurd wordt door de dood van zoon Jonathan tij dens dienstplicht. Vanuit de perspectieven van vader, moeder en zoon ontvouwt zich het noodlot. Foxtrot kreeg jubelende recensies en won onder andere de Grote Juryprijs op het Filmfestival van Venetië. Verschenen bij September Film. Deel 1 van de Zeven zussen- serie van Lucinda Riley staat in de top tien van de Bestsellerlijst, maar intus sen komt deel 4 al uit: Parel. De romanserie over zeven geadopteerde zussen, die na de dood van hun vader een brief krijgen over hun afkomst, doet het heel goed in Nederland: van de eerste delen werden 120.000 exemplaren ver kocht. Verschijnt maandag bij Xander. In zijn vorige boek Hallo muur beschreef dichter Erik Jan Harmens zijn confronta tie met verlies en dood, burn-out, echtscheiding en alcoholverslaving. In Door het licht vertelt Harmens over wat het betekent om in vol bewust zijn te leven en alle prikkels, emoties en gevoelens binnen te laten komen, zonder verdoving. Ondanks het verlangen pro beert hij zijn leven zonder roes vorm te geven. Verschijnt 16 augustus bij Lebowski. Een vliegshow heeft niets met hulpverlening te maken, maar is wel een spectaculaire publieks trekker. Sommige dingen mag je zelf proberen... Hulpdiensten en (maritieme) dienst verleners laten zien wat ze in huis hebben tijdens Rescue Vlis singen. FOTO'S RUBEN OREEL Rescue Vlissingen, woensdag 15 augustus Boulevard Evertsen Vlis singen, van 12.00 tot 18.00 uur Rescue Vlissingen trok bij voorgaande edities diverse soor ten bezoekers. Van gezinnen die een dagje uit planden tot professionals die on derling informatie uit wisselden. Maar ook voor netwerken blijkt het evenement volgens woordvoerder Dennis Castel zeer geschikt. „Het thema van dit jaar is werving in de hulp verlening. Veel mensen weten niet dat er in de zorg komend jaar be hoefte is aan 100.000 extra werknemers. Voor werkzoekenden die een baan overwe gen in de hulpverlening is Rescue Vlissingen een ideaal netwerkmo ment. Vele instanties geven tijdens het eve nement informatie over vacatures en over wat het werk inhoudt. Het is de uitgelezen kans om te spreken met mensen die al tiental len jaren een beroep uitoefenen in de hulp verlening."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47