Hardloop3Daagse in oud fort O O) 0) O 12 2 Jeugd Sparta wijkt uit naar Koewacht Mark Verhage wint laatste Zomerloop Kerkhove stoot door naar kwartfinale Schaker uit Goes wil zoveel mogelijk ijsjes scoren tijdons het HZ-schaaktoernooi. Daarvoor moet hij veel partijen winnen. HZ SCHAAKTOERNOOI! ZEEUWSE TROEF Het is een traditie, jeugdelftallen van prof clubs Sparta Rotterdam en AA Gent spelen aan het einde van de zomervakantie tegen el kaar in Westdorpe, maar niet dit jaar. Ze ver kassen noodgedwongen naar Koewacht. Ronald Möring uit Zuiddorpe, jeugdelftallei- der bij AA Gent, vindt het jammer. „We wor den bij voetbalclub Ria W altijd goed ontvan gen, maar de velden liggen er door de droogte beroerd bij." RKVV Koewacht biedt uitkomst. Deze club kan de velden besproeien en die zijn wel bespeelbaar. Zaterdag vanaf 14.00 uur speelt de Ui6-jeugd van Sparta Rotterdam en AA Gent tegen elkaar in Koewacht en de U18- jeugd van beide clubs vanaf 16.00 uur. Hoe was dinsdagavond bij de laatste De Feijter Recycling Zomerloop van dit seizoen tegen de dertig graden. Desondanks waren er nog veel deelnemers voor deze loop in Zuidzande. Evenals vorige week dinsdag in Nieuwvliet liep Mark Verhage een behoorlijk eind voor de rest uit. De atleet uit Zaamslag snelde op de tien kilometer naar 36.00 minuten en daar mee was hij bijna anderhalve minuut sneller dan de Belg Dieter Staelens. Bij de vrouwen was de winst voor Middelburgse Ingrid Koene in 48,53. Bij de vrouwen werd de korte afstand (3800 meter) gewonnen door Hedy Versluijs uit Oostburg in 16,53. Aafje van Remoortere (Biervliet) tenslotte won de 6900 meter. Tennisster Lesley Kerkhove heeft haar partij in de tweede ronde van het ITF-toernooi in het Engels Chiswick eenvoudig gewonnen. De Zierikzeese stootte na een 6-16-1 overi- winning op Ana Vrljic door naar de kwartfi nales. Kerkhove hoefde slechts twee games af te staan tegen de Kroatische. In de eerste ronde was ze dinsdag nipt te sterk voor de Hongaarse Dalma Galfi: 7-5 7-6. Kerkhove speelt donderdag haar partij in de kwartfinale. Het toernooi in Groot-Brittannië is gedoteerd met 25.000 dollar aan prijzen geld. Schaken De Nooijer ASWH Joey Grochal kent tot nu toe een verdienstelijk HZ-schaaktoernooi. Of zoals hij het zelf zegt: „Het gaat oké." De schaker uit Goes, Zeeuws kampi oen en de hoogst geplaatste Zeeuw in Vlissingen, staat na vijf partijen op vier punten en verloor nog maar één keer. Dat gebeurde tegen de Chinese grootmeester Chongsheng Zen, geen schande dus. „Maar ik gaf het zelf weg", baalt hij toch een beetje. „Ik had gewoon remise moeten houden." „Dat soort dingen lijken altijd tegen dat soort (sterkere) spelers te gebeuren. Het is iets onverklaar baars", vervolgt hij. Toch speelt Grochal (32) liever tegen een door gewinterde grootmeester, dan te gen een veel jonger iemand. De avond van het gesprek - dat op dinsdag plaatsvindt - moet hij het bijvoorbeeld opnemen tegen Bagri Advait, een pas dertienjarige spe ler uit Singapore. De Goesenaar kijkt er niet bepaald naar uit. „Ik zat er niet echt op te wach ten, nee", geeft hij toe. „Eigenlijk kun je van zo'n jongetje alleen maar verliezen. Vooraf verwacht iedereen al van je dat je wint. Op zo'n partij staat meer druk dan te gen een sterkere speler. En een zege levert maar weinig winst punten op." Grochal komt de ronde van dinsdagavond zonder kleerscheu ren door. De Aziatische puber wordt verslagen en misschien nog wel belangrijker: hij houdt zijn hoofd koel. Want de warmte, daar heeft de Zeeuwse topper van het HZ-toernooi het niet zo op. Hij schreef zondag - toen er twee partijen op het programma ston den - op de website van zijn club, de Goese schaakvereniging: 'En kele mensen werden al aardig gaar gekookt.' Hij sprak bovendien zijn hoop uit dat de warmste dag daarmee achter de rug was. Het bleek valse hoop. Deze dinsdag is het in Vlis- Qua niveau moet ik echt nog een stap maken singen ruim boven de dertig gra den. Hoe gaat hij daar mee om? „Tijdens de partijen ga je vaker naar het toilet dan normaal, om jezelf even op te frissen." Dat is écht nodig, legt Grochal uit. Scha ken vergt dan misschien niet de fysieke inspanningen die bij an dere sporten wel nodig zijn, maar het vraagt des te meer mentale inspanningen. En door die warmte wordt de concentratie sneller verstoord. Wat hem ook zou kunnen hel pen, is een 'ijsjesscore'. Ook daar over schreef hij in één van zijn dagelijkse verslagen op de web site van de Goese schaakvereni ging. 'Met vijf punten uit zeven duels werd de ijsjesscore net aan gehaald door de Goese spelers', tekende hij op. „Een inside joke", legt hij uit, met een kleine lach. „Dat is iets uit het jeugdschaken. Als zeventig procent van de pun ten wordt gehaald door een team, krijgen ze ijs."Zijn individuele moyenne staat dit toernooi met vier punten uit vijf wedstrijden op tachtig procent. Als de 'ijsjess core' een persoonlijke prestatie was, had hij over verkoeling dus niets te klagen. Grochal staat er halverwege prima voor op het HZ-toernooi. Maar een einddoel, dat heeft de Goesenaar niet. „Dat kan ook niet. Er doet zo'n grote groep schakers mee, het is dan moeilijk jezelf vooraf een doel te stellen." Gewoon zo goed moge lijk scoren, met die insteek is de Zeeuw aan de slag gegaan in Vlis singen. Onlangs werd hij be noemd tot Fide-meester, de twee na hoogste titel in het schaken, en door zijn huidige aanpak hoopt hij punten te pakken om de vol gende norm te behalen: Interna tionaal Meester. „Qua niveau moet ik echt nog een stap ma ken", geeft hij aan. Die warmte kan dan misschien motiverend werken: Grochal heeft veel per soonlijke 'ijsjesscores' nodig. De Hardloop3Daagse vindt plaats op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 augustus op drie verschillende locaties in Zeeland. Op vrijdag is Fort Rammekens in Ritthem het epicentrum. Staats bosbeheer heeft toestemming ge geven om in het eeuwenoude zee fort te mogen starten en finishen. De start is om 16.00 uur, de afstand ongeveer zeven kilometer. Op zaterdag lopen de deelnemers de Halve marathon van Burgh- Haamstede die atletiekvereniging Delta Sport organiseert. Er kan ook los voor dit evenement worden in geschreven. Op zondag wordt de Hardloop3Daagse afgesloten op Neeltje Jans. De atleten kunnen kiezen uit 7.5 en 15 kilometer. Er wordt onder meer gelopen langs de immense radartoren. Na afloop van elke etappe vinden er ook nog meetups plaats met sprekers Inmiddels hebben zo'n 150 atle ten zich ingeschreven voor het eve nement. Daarmee is het evenement bijna uitverkocht. Deelnemers ko men uit heel Nederland, maar er staan ook opvallend veel Belgen aan de start. Wie nog mee wil doen kan tot en met 10 augustus inschrijven via hardl00p3daagse.nl Op de dag zeifis er een na-inschrijving, maar het aantal startnummers is dan be perkt. Startveld Vooral bij de dames is er een sterk startveld. Monica Sanderse, winna res van de marathon Zeeuws- Vlaanderen, is van de partij net als titelverdedigster Liselotte van den Berg. Ze was dit jaar de snelste Ne derlandse in de marathon van Rot terdam. Ook Amy van den Broeke, winnares van de eerste editie, doet weer mee na haar zwangerschap. Bij de mannen komt Erwin Harmes uit Middelburg zijn titel verdedi gen. „Na afloop van elke etappe vinden er ook nog meetups plaats. Hiervoor zijn verschillende spre kers uitgenodigd. Deelnemers kun nen hier gratis aan deelnemen", laat de organisatie weten. donderdag 9 augustus 2018 KOEWACHT ZUIDZANDE A Mark Verhage. archieffoto camileschelstraete CHISWICK Het was woensdagmiddag nog even onze ker of de zeezwemtocht tussen Westkapelle en Zoutelande wel door kon gaan vanwege de harde wind, maar een paar uur voor de start ging het sein op groen. Timo Dinkelberg uit Rozenburg was net als vorige week de snel ste. Hij noteerde een tijd van 30.47 minuten. Tweede werd Klaas van Beek uit IJmuiden, voor Hans Kwaak uit Bergen op Zoom. Tristan Kloet uit Krabbendijke was overall sneller dan Kwaak, maar komt nog uit bij de junioren. Si- mone de Rijcke uit Hulst was de snelste dame, voor Amy van Liere en Marije Dinkelberg. Maud Ruiterbeek was de snelste bij de junioren meisjes. De volgende zwemtocht is 15 augus tus van Dishoek naar Zoutelande. GO 5 John Marvin Miciano is na vijf speelron den de enige schaker die al zijn partijen heeft gewon nen tijdens het HZ-schaak- toernooi. Vijf schakers heb ben een score van 4.5. Jeremy de Nooijer komt vanavond met FC Sheriff Ti raspol in actie in de voorronde van de Europa League. De ploeg speelt in eigen huis tegen Valur. De wedstrijd begint om 19.00 uur De voetballers van ASWH spe len zaterdag om 14.30 uur een oefenwed strijd tegen Duno op het veld van VCK in Koudekerke. Duno speelt dit seizoen in de hoofdklasse en ASWH speelt in de Derde Divi sie. De 'ijsjesscores' van Joey Grochal Daniël Vervelde Vlissingen -Joey Grochal Het had een eenmalig evene ment moeten worden, maar in middels is de Zeeuwse Hard- loop3daagse alweer toe aan de derde editie. Wie nog mee wil doen, moet er snel bij zijn. Al leen vandaag en morgen kan er nog ingeschreven worden. van onze sportredactie Vlissingen -organisatie Hardloop3Daagse a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40