Culikaravaan begint met crêpes 8 Te weinig kaarten verkocht voor benefietfestival „We waren bang dat we niet uit de kosten zouden komen", verklaart Milly Kooger van De Klepper hoeve. „En we hebben geen potje geld achter de hand om een tegen valler op te vangen. Het omge keerde was juist het doel: extra geld ophalen voor de kinderboerderij, want dat hebben we hard nodig." De Klepperhoeve had de hoop tweehonderd kaarten te verkopen, of nog iets meer. Tot nu toe waren pas enkele tientallen kaarten ver kocht. Volwassenen moesten 12,50 euro betalen, kinderen tot en met 12 jaar vijf euro. Maar omdat de voorverkoop te genviel, was het voor de kinder boerderij lastig inschatten hoeveel spullen ingekocht moesten worden We gaan goed nadenken of we het later opnieuw kunnen proberen voor de horeca, zoals drank. Ook was het plan een foodtruck in te huren. Kooger: „We waren bang dat we het schip in zouden gaan. En we werken met geld van de stichting, dus het bestuur heeft besloten het festival dan toch maar af te blazen. Hoe jammer dat ook is." Mobiele stal Op Klepperpop zouden enkele bands semi-akoestisch optreden. Zij zouden dat belangeloos doen; de entreegelden waren voor de kinderboerderij. Die wilde de op brengst gebruiken voor de aan schaf van een mobiele stal. Die is nodig voor de dieren in de weides tegenover de kinderboerderij. Die kunnen bij slecht weer niet naar buiten omdat ze dan nergens kun nen schuilen. Volgens Kooger wordt nog nage dacht of een benefietfestival in de toekomst toch nog op een andere manier kan plaatsvinden. „Maar dat is, letterlijk, toekomstmuziek." Ook Robbert Jan Swiers, beden ker van Klepperpop, heeft het idee van een benefietfestival voor de kinderboerderij zeker nog niet uit zijn hoofd gezet. „Het was oor spronkelijk mijn idee om middels dit festival extra geld in te zamelen om de bezuiniging door de ge meente te compenseren. Ik kan goed leven met het besluit om het nu af te blazen. Want het moest wel geld opleveren, niet kosten." Nadenken Muzikanten vinden om belange loos op te treden was het probleem niet, zegt Swiers. „Waarom er dan nog zo weinig kaarten waren ver kocht? Misschien omdat het het laatste weekeinde van de vakantie zou plaatsvinden? Misschien van wege de prijs? Misschien zijn we te laat met de promotie begonnen? Misschien willen mensen liever op de dag zelf een kaartje kopen? Ik weet het niet. We gaan goed na denken of we het later opnieuw kunnen proberen." Met tachtig kilometer per uur in de brandende zon zijn Frédéric Holaind en Marjan de Reus met hun oude Franse Citroën foodtruck van Purmerend naar Middelburg getuft. Voor het vierde jaar staan ze op Culikaravaan Middelburg, die gisteren is begonnen. Crêpes Galette staat op de ver trouwde plek bij de ingang van het foodtruckfestival bij de Seismolen. Een Eiffeltorentje dient als blik vanger. Holaind: „De uitstraling en de geur zijn belangrijk, maar uiteindelijk ligt het er maar net aan waar mensen trek in hebben of ze bij ons komen eten." Aan de kwaliteit en klantvrien delijkheid van Holaind en De Reus kan het niet liggen. Niet voor niets werd Crêpes Galette in 2016 door tv-zender 24Kitchen ge kozen tot beste foodtruck van Ne derland. „We doen er ook alles om aan de kwaliteit hoog te houden", benadrukt de geboren Fransman. „Ik heb mijn medewerkers zelf op geleid, maar als zij zeggen dat de crêpe die ik net heb gebakken niet goed, is gaat-ie zonder discussie de prullenbak in." Holaind en De Reus hebben vijf jaar in Middelburg gewoond en hebben in de buurt nog familie wonen. Ook daarom komen ze graag naar Culikaravaan. De Reus: „Ik zag hier nog een oude collega. Het is sowieso meer een ontmoe tingsplek voor Middelburgers dan voor toeristen." Culikaravaan duurt dit jaar vier dagen. De extra woensdag verliep boven verwach ting, vindt Holaind. Hij is de dag - zoals elke - begonnen met een zelfgebakken crêpe met Nutella. Voor zijn avondeten gaat hij bij één van de andere foodtrucks langs. „Dat is een soort afspraak die we met elkaar hebben. We eten ook bij elkaar." En keus is er weer genoeg op deze editie van Culikaravaan. Van pizza en poke bowl tot Mexican bbq en Hupsaté. Het foodtruckfestival is tot en met zaterdag elke dag open van 13.00 tot 23.00 uur. IN DE REGIO Bunker bezoeken Pianoconcert Zauberflöte MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 9 augustus 2018 WA Bestuur zet streep door Klepperpop Het benefietfestival Klepperpop op kinderboerderij De Klepper hoeve in Middelburg gaat niet door. Het mini-popfestival, dat op zaterdag 18 augustus zou plaatsvinden, is door het be stuur van de kinderboerderij af geblazen omdat er nog maar weinig kaarten waren verkocht. Maurits Sep Middelburg -Robbert Jan Swiers Maurits Sep Middelburg Frédéric Holaind bakt een galette onder het toeziend oog van zijn vrouw Marjan de Reus en zijn medewerkers (vrnl). foto lex de meester RITTHEM De historische bun ker aan de Lou- werse Wegeling in Ritthem is zaterdag te bezichtigen. Een ruimte is ge vuld met voorwer pen die herinneren aan de Tweede We reldoorlog en die veelal zijn verkre gen van inwoners uit Ritthem. Ook is er een ruimte ingericht als fotoexpositie. Deze ruimte bevat een 'Ritthemse' exposi tie van bijzondere foto's uit de periode 1900-1950. De toe gang is gratis. GAPINGE Alexander Ullmann geeft zondag een concert in Gapinge op de piano. Ull mann won de eer ste prijs op het In ternationaal Franz Liszt Pianocon cours in 2017. In het verlengde hiervan wachtten hem ver volgens concerten met de symfonieor kesten van Seoul, Oslo en Rotterdam en recitals in meer dan dertig landen. Het concert in de Mariakerk is om 15.30 uur. Kosten bedragen tussen de 15 en 12 euro. ZIERIKZEE Wie graag eens 'Die Zauberflöte' van Mozart wil zien, moet zaterdag in de Nieuwe Kerk in Zierikzee zijn. Daar wordt de opera uit gevoerd. Belang stellenden zijn om 14.30 uur welkom. Kaarten kosten 15 euro per stuk, kaar ten voor kinderen tot en met 15 jaar kosten 5 euro per stuk. Kaarten zijn te koop bij VVV Zierik zee, Burgh-Haam- stede of Renesse of te reserveren via 06-54313961 of cob@zeelandnet.nl. NOSTALGISCHE DAG lU ■HV" SQRS9S WESTKAPELLE Oldtimers, ouwe sannie en oude ambach ten. Westkapelle nam gisteren een diepe duik in het verle den tijdens de Nostalgische Dag. Met onder meer een pa rade van oude auto's, tractoren en brommers en een kleder drachtenverkoop. Campinggasten konden met een paarden tram naar het dorp. En de sjezenrijders waren er ook - in dracht. De Nostalgische Dag was een initiatief van het Pol derhuis Museum. Daar rustten Huib van Rooijen, Leunis Dek ker, Ko Gabriëlse en Lein Kaland (vlnr) even uit. foto ruben oreel ARNEMUIDEN Eetcafé De Witte Raaf, vanaf 18.30 uur: Autopuzzelrit door Mac de Zeeu wen BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloopochtend DOMBURG Strandpaviljoen Oase, 10.30-11.30 uur: Beachfitness MIDDELBURG Markt en Plein 1940,10.00-24.00 uur: Kermis; Balie Zeeuws Museum, 11.15-12.45 uur: Rondleiding door het Abdijcomplex; Oostkerk, 12.30 uur: Orgelconcert Bart Rodyns; Seisbol- werk, 13.00-23.00 uur: Foodtruckfesti val De Culikaravaan; Balie in de Wandel- kerk, 13.30 uur: Rondleiding "kijken in kerken en syna gogen"; Zeeuws Museum, 13.30- 16.00 uur: Werk plaats; Koorkerk, 15.00 uur: Minicon- cert op orgel en klarinet OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 10.00- 19.00 uur: Seizoen- smarkt; Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; Duinvlietweg 6,13.30-15.30 uur: Terra Maris organi seert 'Van pulp tot papier'; Infoknoop- punt 't Wachtertje, bij de Dorpskerk, 19.30 uur: Ontdek Oostkapelle VEERE Museum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht over het Veerse Meer met een zeilboot VLISSINGEN Strandpaviljoen Pier 7,19.00-21.00 uur: Recreatief zo meravond beach- volleybaltoernooi WESTKAPELLE Polderhuis, 19.30 uur: Muzikale avond 'Zing maar mee' ZOUTELANDE Langstraat, vanaf 11.00 uur: Zoutelandse Zanddagen met vandaag Beachvoetvolley en touwtrekken voor dames en de kinde ren t/m 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36