u 7 Ik maak mijn eigen keuzes, maar ik vind Neffi's mening wel heel belangrijk zijn twee van de weinigen die nog contact met elkaar hebben. Wat ik zou leuk aan Eva vind? Dat vind ik lastig te vertellen. We zijn met el kaar opgegroeid, ik weet dat ze er altijd voor me zal zijn als er iets is. En als ik niet uit mijn woorden kom, pakt zij dat op." Vakantie „We vullen elkaar goed aan", vindt Eva. „Zij is de rustige van ons twee. Ik heb dat kalme van haar soms echt even nodig. Het grap pige is dat als wij op vakantie gaan, zij echt alles wil zien. En ik dan denk 'rustig aan, ik heb vakantie. Ze heeft me wel eens vier dagen lang door heel Rome gesleept met 37 graden, haha!" De meiden kun nen ook gerust bij elkaar zijn zon der te praten. En zoals boezem vriendinnen betaamt: ze hoeven elkaar maar aan te kijken of ze we ten wat de ander wil zeggen. Eva: „Wij kunnen volledig eerlijk zijn tegen elkaar. Ik maak mijn eigen keuzes, maar ik vind Neffi's me ning wel heel belangrijk. En onze geheimen zijn veilig bij elkaar. Ook die iemand anders aan je ver telt en waar je toch even iets over kwijt wilt tegen iemand." Natuurlijk is er ook wel eens een akkefietje. Eva: „We hebben wel eens een week gehad dat we 'ruzie' hadden. Maar zoiets duurt niet lang. En nooit over vriendjes. Wat ik bijzonder vind, is dat we allebei andere vriendengroepen hebben. Dat komt onder meer door mijn tijd in Breda. Om mij heen gaat ie dereen trouwen en kinderen krij gen. Bij Neffi is iedereen nog druk aan het stappen. Maar wanneer we ze dan samenvoegen met een ver jaardag of zo, dan gaat dat ook ge woon goed." Jubileum Irritaties? Neffi: „Eva kan wel eens op het laatste moment afzeggen." Eva: „Wanneer zij mijn berichtjes niet goed leest." Maar het zal hun vriendschap niet schaden. Eva: „Over twee jaar vieren we ons 25-jarig jubileum. En ik denk dat we de vijftig jaar ook wel halen." len. Een mooie mijlpaal om met el kaar te delen. Eva vertelt dat ze el kaar soms ook heel weinig zien. „Zeker toen ik samenwoonde in Breda, maar de afstand hield ons niet tegen om de vriendschap in stand te houden. „Er zijn mensen die in dat geval boos worden als je een tijdje niets laat horen, maar dat hebben wij totaal niet. Dat was vroeger al zo", valt Neffi haar vrien din bij. Hun gesprekken gaan over van al les. Over jongens, problemen waar ze mee worstelen, sporten en over mensen van vroeger. Eva: „We hadden zo'n groepje van een stuk of acht jongens en meiden die ook in de Cirkel woonden. Vroeger trokken we veel met elkaar op, maar op een bepaald moment viel dat een beetje uit elkaar. Je hebt andere interesses, gaat verschil lende opleidingen doen of iemand krijgt een vriendje dat minder leuk is. Zo gaat dat." Neffi: „Wij donderdag 9 augustus 2018 GO - Eva Berrevoets Eva (I) en Neffi vieren over twee haar hun 25-jarig jubileum, foto's ruben OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35