i Inbrekers houden huis aan Zeeuwse kust 3 n ■vf. 1 dat het festival dagelijks slechts vijftig tot honderd bezoekers trok. Dit keer zijn dat er veel meer. Dat komt ook omdat de toegang voor één dag gratis is. „Het waren rus tige weken voor binnenattracties. Daarom hebben we een actie op gezet, met gratis toegang." In het binnenzwembad was het de hele zomer 'redelijk druk', zegt Van den Heuvel. „Er zijn altijd mensen die niet van zand houden." Bij Berkenhof Tropical Zoo is het ook druk. „Het scheelt mis schien wel een paar honderd men sen", schat mede-eigenaar Loes Moonen. „Toch hadden we op de warme dagen ook inloop." Een be richt op de website wijst bezoe kers erop dat de kas met tropische planten allerminst een broeikas is. „Het is binnen niet veel warmer dan buiten." Natuurlijk, het was geen topzomer. „Het weer heeft niemand in de hand. Vorig jaar hadden wij veel goede dagen, maar de strandpaviljoens niet. Zo werkt het nu eenmaal." Voor speelpaleis Bambini in Vlissingen geldt hetzelfde. „We hebben honderd tot honderdvijf tig mensen binnen. Dat werd tijd", zegt leidinggevende Mirjam van Hengst. De afgelopen weken ont ving Bambini hooguit tachtig be zoekers per dag. Op sommige da gen zelfs maar tien of twintig." Voor speelpark Toversluis in Sluis is het weer perfect: bezoekers kunnen naar buiten en naar bin nen. „We hebben een groot terras en een buitenspeeltuin, waar we driehonderd mensen kwijt kun nen. Als het minder weer is, kun nen we zevenhonderd mensen kwijt. Er zijn nu zo'n vijfhonderd bezoekers. Dat is drukker dan nor maal." Het Arsenaal in Vlissingen liep deze zomer door het mooie weer zo'n vijftien a twintig procent van de bezoekers mis, schat Monique van Velzen. De tweede helft van deze week maakt dat voor een deel goed, denkt ze. „Als het serieus re gent, dan staat er vanaf tien uur een rij voor de kassa." Toch von den sommige toeristen het juist prettig om met het mooie weer een binnenattractie te bezoeken. „Na drie of vier dagen zijn mensen moe van het strand. Ze belden om te vragen of het bij ons koel is. Ze vonden het heerlijk om even niet te puffen." De politie arresteerde twee jongens (van 14 en 15 jaar) uit Loon op Zand en Kaatsheuvel. Het duo zou in twee nachten tijd maar liefst 120 strandhokjes hebben opengebro ken tussen Westkapelle en Zoute lande. In de huisjes werden allerlei spullen gestolen en vernield: hand doeken werden doorgeknipt en be kleding van strandstoelen en bed den opengesneden. De tieners zit ten nog vast voor onderzoek. De politie kwam de twee op het spoor na een tip van Bram Dinge- manse (56), die strandhuisjes ver huurt, maar ook een doe-het-zelf- zaak heeft in Zoutelande. Hij ver kocht afgelopen donderdag een koevoet aan de twee jongens van 14 en 15 jaar. „Dat is opvallend, want een koevoet verkoop je niet iedere dag", vertelt hij. „Ik zei nog: jullie gaan er toch geen stoute dingen mee doen? Nee meneer, natuurlijk niet, zeiden ze." Dat weekend werden 50 strand hokjes opengebroken, waaronder - ironisch genoeg - 30 huisjes van Dingemanse zelf. „Die woensdag ervoor hadden ze ook al ingebroken in 70 hokjes, maar toen nog zonder koevoet. Daar zaten ook 20 huisjes Ze dachten dat het met een koevoet sneller zou gaan van mij bij. Ze dachten dat het met een koevoet zeker sneller zou gaan." Dingemanse gaf hun signale ment door aan de politie die de jon gens in Zoutelande arresteerde. Een collega noemt hem al gekscherend 'onze Sherlock'. Dingemanse kan er wel om la chen en is blij dat de politie dankzij hem de jongens kon oppakken, maar baalt wel van de inbraken. „Het is minder fraai dat ze zoveel hokjes hebben vernield", zegt hij. „Zulke calamiteiten maken we in Zoutelande nooit mee. Wel eens dat er iemand inbreekt om er te sla pen. Maar ze hebben met een mes bewust bedjes, stoelen, handdoe ken, lopers en badpakken vernield. Misschien uit teleurstelling dat er niks van waarde te vinden was? De schade loopt in de honderden, mis schien wel duizenden euro's. Slo ten moeten vervangen worden en ook verschillende zonneluifels zijn kapotgemaakt. Daar word je niet vrolijk van." De actie van de jongens staat niet op zichzelf. De politie ziet een toe name van inbraken in voertuigen van vakantiegangers. Op Walche ren werd afgelopen weken zestig keer ingebroken in campers, cara vans en auto's. Ook aan de West-Zeeuws- Vlaamse kust kwamen vijftien meldingen binnen van inbraken in auto's. Het gaat daarbij vooral om voertuigen die op afgelegen par keerplaatsen langs de kust staan. De politie heeft in beide regio's nog geen arrestaties verricht. Wel voeren agenten extra surveillances uit. De politie roept mensen op zelf ook alert te zijn door voertuigen goed af te sluiten en waardevolle spullen mee te nemen of uit het zicht te leggen. donderdag 9 augustus 2018 nu wat anders te doen' 'iSrwf J»MWM f Peter en Annie Oele met de kleinkinderen Hailey en Riley bij de aapjes in de Vlindertuin, fotos johan van der heijden Zeeland gaat de laatste weken gebukt onder een golf van inbra ken. Tussen Zoutelande en Westkapelle werden maar liefst 120 strandhokjes opengebro ken. Maar ook campers, cara vans en auto's van vakantiegan gers moeten het ontgelden. Bas Bareman Zoutelande - Bram Dingemanse, verhuurder strandhuisjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31