Uitspraak 380kV- lijn voorspelbaar g-3 Meer borden tegen Japanse oesters Jh Ruim 770 kilo afval van stranden gehaald Zwin «>V 2 Hè, hè, het is koeler buiten: even geen strand, zwembad of zonnig terras. Het sombere weer zorgt voor drukte bij de overdekte dagattracties. BINNENATTRACTIES WEEROMSLAGA Commentaar Netbeheerder TenneT mag tussen Borssele en Rilland een nieuwe hoogspanningslijn aanleggen. Niet onder gronds, zoals de meeste bezwaarmakers graag zouden willen zien, maar ouderwets meters hoog bovengronds. De uitspraak van de Raad van State is niet echt verrassend. De 380kV-verbinding is nodig, omdat de huidige lijn vol zit. Komt er geen nieuwe hoogspanningslijn, dan komt de energie levering in Nederland in gevaar. Dat de Raad van State de aan leg van de leiding nuttig en nodig noemt, is meer dan logisch. Bezwaarmakers reageren teleurgesteld. Netbeheer TenneT hoeft ook niet te kijken naar alternatieve tracés of naar het ondergronds aanleggen van de nieuwe lei ding. Op twee ondergeschikte punten winnen de bezwaarma kers wel: natuurcompensatie in 't Sloe wordt opgenomen in het plan en bij een weeltje komen uiteindelijk geen knotwilgen. Zoiets noemen ze een doekje voor het bloeden. Het verwijt dat Zeeland niet eensgezind is opgetreden rich ting rijksoverheid voor een alternatieve 380 kV-lijn snijdt geen hout. In opdracht van én betaald door de provincie én de ge meente Reimerswaal is voor 100.000 euro een studie verricht. De uitkomsten daarvan waren helder: elk alternatief leidt tot vertraging én kost tientallen tot soms wel driehonderd miljoen euro meer. In dat licht bezien was de uitspraak van de Raad van State voorspelbaar. De hoogspanningslijn komt niet ondergronds, maar ouderwets meters hoog bovengronds Bij Perkpolder staan er al waarschu wingsborden, maar kennelijk val len die niet bij alle badgasten op. Daar worden borden bijgezet. Bij Paal en Walsoorden zijn nog geen borden. Op korte termijn komen er daar ook. De gemeente Hulst onderneemt deze actie na klachten van zwem mers die flinke snijwonden aan be nen en voeten hebben opgelopen door de vlijmscherpe Japanse oes ters. „Het is eigenlijk niet onze taak", laat een woordvoerster van de ge meente Hulst weten, „maar we voelen ons verplicht te voorkomen dat mensen zulke vervelende ver wondingen oplopen. Ook omdat we dijkrecreatie dicht bij huis toe juichen." Strandje Japanse oesters weg proberen te krijgen, heeft geen zin, stelt de ge meente Hulst. Van het strandje bij Perkpolder worden in opdracht van de gemeente wel geregeld schelpen weggehaald. Een extra ronde wordt binnen kort gemaakt. „Maar andere schel pen spoelen zo weer aan", geeft de woordvoerster aan. „Mensen kunnen dan ook het beste altijd strandschoenen dragen, als ze het water ingaan", is haar ad vies. ALMANAK Het Bevelandse gezin wilde een dagje uit en trok naar het weste lijke deel van Zeeuws-Vlaande ren. Na een diner in Sluis beslo ten ze nog naar het Zwin te rij den om getuige te zijn van de zonsondergang. Beide ouders vonden het prach tig. Ze wezen hun twee zonen op de schoonheid van de na tuur, de vogels, de schepen aan de horizon. De pubers namen het vooral voor kennisgeving aan. ,En kijk, daar", zei moeder, wijzend in de verte. „Knokkel" Ineens was de aandacht van de oudste zoon gewekt. „Knokken? Met wie?" Onderzoek naar bekladdingen Brandweer haalt takken van weg BIERVLIET Werknemer uit Hulst omgekomen Goes In de sporthal van het Omnium in Goes wemelt het van de kin deren. Ze klauteren op de enorme luchtkussens, liggen in de ballenbak en springen op de tram polines. Mia Santana Sanchez (8) uit Goes heeft de zweetdruppel tjes op haar neus staan. „Ik vind het leuk om héél veel te springen", zegt ze. De meeste ouders zitten met hun mobiele telefoon op het terras dat in de sporthal is ingericht, of ze hangen op een kussen. Maar Mia's moeder Annemiek Bitter springt vrolijk mee. Ze lijkt het warmer te hebben dan ze het de Na drie of vier dagen zijn mensen moe van het strand afgelopen weken op het strand had. „We zijn vaak naar het strand geweest, maar dat raak je ook beu. De kinderen gingen zich vervelen. Toen ik zei dat we hierheen zou den gaan, vonden ze dat echt leuk." Jaylynn (2) en Kimberly (5) ver maken zich even verderop op een draaimolentje. „Dit is ideaal", zegt hun moeder Amber van 't Veer uit 's Gravenpolder. „Ik heb nog een dochter van tien. Voor haar is hier ook veel te doen. We hebben deze vakantie heel veel gezwommen, maar ik merkte dat de kinderen dat inmiddels wel een beetje ge zien hadden. Het is leuk om wat anders te doen." Het pop-up festival in de sport hal beleeft woensdag de drukste dag in weken, zegt Omnium-di recteur Bart van den Heuvel. Het mooie zomerweer zorgde ervoor VLISSINGEN Vrijwilligers hebben de afgelopen dagen maar liefst 773,3 kilo afval van de Zeeuwse stranden gehaald. Verder werden de resten van 516 ballonnen opgeruimd. Dat hebben de organisatoren Boskalis Beach Cleanup Tour van Stichting De Noordzee gisteren bekendge maakt. De schoonmaakoperatie, waarbij de hele Noordzeekust afvalvrij wordt gemaakt, is inmiddels over de helft. Begonnen werd in Cad- zand en op Schiermonnikoog. Het idee is dat in vijftien etappes de stranden worden schoongemaakt. De tour heeft Zeeland na vijf etappes verlaten. Het meeste afval werd opgehaald bij Neeltje Jans. Vrijwilligers zamelden daar 279,5 kilo in. Op een tweede plek staat de etappe Westenschouwen-Renesse met 120,9 kilo. Balonresten Extra aandacht dit jaar was er voor ballonresten. De Nederlandse kust is daarmee bezaaid. In een week tijd zijn langs de kust de restanten van 1900 ballonnen opgehaald. Elke etappe vinden vrijwilligers tussen de 50 en 200 resten. Zeeland is daarop geen uitzondering. Landelijk werd tot nu toe 4300 kilo met rommel van het strand ge haald. Vorig jaar ging het om iets meer dan 4100 kilo na eenzelfde aantal etappes. donderdag 9 augustus 2018 De gemeente Hulst laat op zwemplekken langs de Wester- schelde extra waarschuwings borden tegen Japanse oesters plaatsen. Harmen van der Werf Paal Tip? redactie@pzc.nl OOST-SOUBURG De politie doet onder zoek naar bekladdingen in Oost-Souburg. Ver schillende panden en ob jecten waren het doelwit van graffitispuiters. Volgens de wijkagent gaat het om twee panden in de Kanaalstraat, één in de Paspoortstraat, twee ondergrondse contai ners, prullenbakken en elektriciteitskasten aan de Burgemeester Ste- merdinglaan en de Lek straat. Een aantal men sen heeft aangifte ge daan van vernieling. Wie iets gezien heeft, wordt gevraagd om con tact te leggen met de po litie. OOSTKAPELLE De brandweer heeft gis terochtend in Oostka- pelle verschillende grote takken van de weg ge haald. De Oostkapelse brandweer rukte uit nadat rond 05.15 uur was gemeld dat er op de Rijnsbrugseweg op ver schillende plekken forse takken op het wegdek waren beland. De brand weer reed vervolgens de Rijnsburgseweg en Lijd ijkweg over om te contro leren. Tussentijds werd verschillende keren ge stopt om het wegdek weer vrij te maken. Voor Zeeland had het KNMI code geel afgekondigd vanwege windstoten. De werknemer die dins dag om het leven kwam bij landbouwbedrijf Ver- vaet in Biervliet, is een 39-jarige man uit de ge meente Hulst. De man kwam om het leven tij dens werkzaamheden aan een grote land bouwmachine in de ga rage van Vervaet aan de Hoofdplaatseweg. Hij kwam door onbekende oorzaak in een vijzel te recht en stierf ter plaatse. In eerste in stantie meldde de poli tie dat de man uit Noord-Brabant kwam. Directeur Edwin Vervaet heeft het personeel toe gesproken. 'Leuk om Cornelleke Blok - Monique van Velzen, Het Arsenaal Kinderen op de draaimolen in het Omnium in Goes. Damian Overdulve (9) op de draaibalk in het Omnium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30