Prestatie Rillandse boer blijft bij zijn gelijk Beyoncé heeft eigen boulevard in Goes Pitbullachtige bijt chihuahua Lily dood 2 WILLEM VAN DAM i i Column Zo, ik ben er nog. Ondanks de hittegolven die we over ons heen hebben moeten laten komen. Ik heb het overleefd. En dat is geen geringe prestatie, be grijp ik. Tal van deskundigen waar schuwden de afgelopen weken met de regelmaat van een drup pende kraan dat wij oudjes tijdens extreme warmte grote risico's lo pen. Even nog dacht ik dat al die geleerde mevrouwen en meneren lobbyisten waren van de airco- en ventilatorenbranche. Maar neen, cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek tonen aan dat er tijdens een hittegolf veel meer ou deren het loodje leggen dan in een normale zomerse week. Kennelijk ben ik door het oog van de naald gekropen. geven, maar ik ben de 70 reeds ge passeerd. Oké, helemaal fris ben ik niet meer. Ik kreupel wat en ik slik dagelijks meer dan een dozijn pil len om mijn hart niet op hol te la ten slaan, mijn bloeddruk op aan vaardbaar niveau te houden, bloedproppen te voorkomen en nog wat van die dingen. Maar doodgaan? Ik peins er nog niet over. Al zullen sommigen dat mis schien betreuren. brood', hoor je wel eens zeggen. Klopt. Want wat las ik laatst in de krant? Hele volksstammen hebben er baat bij als ik en mijn generatie genoten tijdens zo'n pittig zomer- tje de pijp uit gaan. Dat is goed voor de pensioenpotten; naarmate Magere Hein meer AO W'ers dan gewoonlijk met zijn zeis neer- maait, neemt de noodzaak om de pensioenleeftijd te verhogen af. opensloeg, zag ik door de bere gende ramen een loodgrijze lucht. De parasol in onze tuin was omge waaid, het tuinmeubilair natgere gend, het tuinpad stond vol plas sen. Op de wekkerradio klonk Ge- rard Cox: 'Het is weer voorbij, die mooie zomer' en ik wist het zeker: Yes, ik heb het overleefd! jammer voor de pensioenpotten. Doodgaan? Ik peins er nog niet over DESTELLING Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ZWARE RESEMBUIEN EEN BEETJE ZON IS NATUURLIJK WEER TEVEEL SEVRAASD» IN BIT LANB... Lang wachttijd voor rijexamen Trouwplannen kan je online regelen MIDDELBURG Wie is de beste standwerker? Hans van Iwaarden blijft het funda menteel oneens met de controleurs en veeartsen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Die vinden namelijk dat hij zijn koeien niet goed verzorgde. Twee jaar geleden werd Van Iwaarden al veroordeeld door de rechtbank in Den Bosch. Ook die stelde dat de verzorging onder de maat was en veroordeelde hem tot een taakstraf van 120 uur en drie maanden voorwaardelijk. Van Iwaarden ging daartegen in beroep. De zaak werd gisteren door het ho ger gerechtshof behandeld. De strafzaak begon toen de NVWA in 2014 constateerde dat de koeien van Van Iwaarden in stallen verbleven waarin ze geen droge en schone plek hadden. De beesten hadden infecties, waren kreupel en lagen in stallen met te weinig stro, die bovendien onder de mest en urine zaten. Twee keer werden daarom alle koeien van het erf ge haald. De boer verschilt van mening met de NVWA over de verzorging van zijn koeien De NVWA stelt onder meer dat de Rillander meer stro in zijn stal moet strooien. Van Iwaarden is het daar niet mee eens, omdat dat niet goed zou zijn voor het ras dat hij fokt. Een ander meningsverschil gaat over de stalinrichting, er zou den te veel scherpe uitsteeksels zijn. Die hebben de dieren volgens de boer juist nodig om tegen te schuren tegen de jeuk. De uitspraak is over twee weken. De Bergweg in Goes heet voor even de Kartinistraat, en de Van der Goeskade is omgedoopt tot Bey oncé Boulevard. Het zijn de gevol gen van een ludieke actie van de fe ministische actiegroep De Boven grondse. Onder de noemer #meervrouw- opstraat plaatste de groep gister ochtend in het hele land nieuwe naambordjes in straten die ge noemd zijn naar een man, of op plekken waar een vrouwennaam wel passend is. Bij de Bergweg gaat het om dat laatste geval: daar staan meerdere scholen, en Raden Ad- jeng Kartini was een voorvechter van meisjes- en vrouwenonder- wijs. De Bovengrondse wijst erop dat 88 procent van de straten met een mensennaam vernoemd is naar een man. Dat is een wel erg scheve ver houding, vindt de actiegroep. Die stuurt daarom ook brieven naar alle gemeentelijke commissies die straatnamen bedenken, met het verzoek daarbij wat vaker aan een vrouw te denken. De Boven grondse is nog niet klaar met het initiatief. „Ook Middelburg gaat nog wel horen van deze actie..", laat de groep weten in een persbericht. VLISSINGEN Heidi Huijberts is ontroostbaar. De Delftse kermisex- ploitante (48) huilt lang en veel. Ze is Lily, haar chihuahua, voorgoed kwijt. Het vijfjarige hondje werd op de Oranjedijk in Vlissingen aan gevallen door een andere hond en bezweek ter plekke aan haar ver wondingen. „We zaten maandag op de dijk en Lily zat onder mij, tussen mijn voe ten. Honderd meter verderop kwam een man aanlopen met een aangelijnde pitbullachtige hond. Nadat het beest een andere hond had proberen te grijpen, maakte hij de riem los. Meteen sprintte de hond op Lily af en greep haar. Ik be gon te schoppen en te slaan, maar het beest was niet los te krijgen." De aanval was zo heftig dat Lily niet meer te redden was. „Ze haalde een paar keer adem, maar toen was het afgelopen", treurt Huijberts. „Ze was mijn alles en is zo uit mijn leven gerukt. Het was een doelge richte aanval." De hond die Lily pakte, is een mix van een boxer en stafford. De eige naar van het dier betreurt het voor val. „Dit had nooit, maar dan ook nooit mogen gebeuren. Ik leef erg mee met de eigenaren van de chi huahua. Ik kan je verzekeren dat dit nooit meer voorkomt door mijn hond." donderdag 9 augustus 2018 Ik weet het, u zou het me niet 'De een z'n dood, de ander z'n Gisterochtend, toen ik mijn ogen Vandaag: Een vakantie zonder internet is een verademing Reageer op pzc.nl Gisteren: Lange of korte frietjes, het is mij om het even 2261 reacties TERNEUZEN Wie binnenkort zijn rij examen wil doen in Ter- neuzen, zal geduld moe ten hebben: de wachttijd voor een rijexamen is daar opgelopen tot acht weken. Dat blijkt uit cijfers van het CBR. Dat is boven de afgesproken norm. In Middelburg (5 weken) en Goes (3 weken) is de wachttijd aanmerkelijk korter. Het CBR heeft afgespro ken dat mensen die voor het eerst examen willen doen voor hun autorijbe wijs, eigenlijk niet langer dan zeven weken hoeven te wachten voordat ze af mogen rijden. KAPELLE Trouwplannen? In Ka- pelle kan je die voortaan online regelen. Op de site van de gemeente kan een datum, een tijdstip, een locatie en trouwamb tenaar gekozen worden. De online melding geldt zowel voor een voorge nomen huwelijk als voor een geregistreerd part nerschap en levert vooral tijdwinst op. Stellen met plannen hoeven nu niet meer naar het gemeente huis. Om de online mel ding te doen, zijn van beide partners de DigiD- gegevens nodig. Daar naast dienen ook scans van legitimatiebewijzen ge-upload te worden. In Middelburg gaan van daag ongeveer dertig standwerkers de strijd aan wie het beste zijn spullen aan de man kan brengen. Het standwer kersconcours vindt plaats in de Lange Delft en duurt van 10.00 tot 16.30 uur. Een jury kiest de winnaar op originali teit, overtuiging en wel bespraaktheid. Om 17.00 uur reikt wethou der Johan Aalberts de wisselbeker uit. Deze wedstrijd telt mee als voorronde voor het NK. Jaarlijks houdt de Centrale Vereniging Am bulante Handel zo'n 120 concoursen. Als het aan het Openbaar Minis terie ligt, krijgt de Rillandse boer Hans van Iwaarden nóg een maand voorwaardelijke celstraf bovenop de straf die hij twee jaar eerder opgelegd kreeg door de rechtbank in Den Bosch. Dat was een taakstraf van 120 uur en drie maanden voorwaarde lijke celstraf. Gisteren hoorde hij in hoger beroep bij het hof in Den Bosch wederom 120 uur taakstraf tegen zich eisen, waarvan ditmaal de helft voor waardelijk. Pieter van Klinken Den Bosch/Rilland Martijn de Koning Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2