Snikhete zomer maakt zwemmer blind voor risico's Vandaag j* bij deze krant Matthijs van Nieuwkerk Walcheren heeft een passie voor lezen Wat doe je als het een dagje geen strandweer is? Dan zoek je vertier bij de binnenattracties. Stan de Waal (3) uit Goes vermaakt zich prima op de glijbaan in de sporthal van het Omnium. Alleen al in de hete periode van 2 juli tot en met 5 augustus schoot de reddingsbrigade liefst 3.259 keer te hulp, blijkt uit een tussenstand die vandaag wordt bekendgemaakt. Ter vergelijking: vorig jaar rukten de hulpverleners in de gehele zomer zo'n 3.800 keer uit. Directeur Koen Breedveld van Reddingsbrigade Nederland wijt de nood groten deels aan afnemende zwemvaar- digheid. „We hebben een hete zo mer. Dat merken we helaas. Elk weekend verdrinken twee of drie mensen. In zee, in recreatiepiassen, in rivieren, in zwembaden en in vijvers. Onnodig." Onvoldoende risicobesef De reddingsbrigade maakt pas na de zomer de eindbalans op, maar de directeur constateert nu al dat het noodgevallen regent. „Het besef van risico's en verantwoordelijk heid zit bij zwemmers kennelijk We doen momenteel wat mogelijk is, maar nog niet wat nodig is onvoldoende tussen de oren. Dat moet en kan anders. Geen zomer dag mag nog worden vergald door weer een tragisch ongeval!" Betere, goed begrijpelijke voor lichting voor zwemmers is hard no dig, stelt Breedveld. Ook de kwali teit van het toezicht moet omhoog, en mensen moeten beter worden geïnformeerd over hoe ze anderen in nood kunnen redden. „We doen momenteel wat mogelijk is, maar nog niet wat nodig is." De Socialistische Partij (SP) trok bij het kabinet al meermaals aan de bel over de afnemende zwemvaar- digheid in Nederland. Kamerlid Michiel van Nispen: „Belangrijke factoren zijn nieuwkomers die niet of nauwelijks hebben leren zwem men, de afnemende motorische vaardigheden van kinderen, het da lende zwembadbezoek en de af name van het schoolzwemmen." De partij wil dat het schoolzwem men terugkeert, al dan niet in een nieuwe vorm. Bij recreatiegebieden moet meer toezicht komen, stelt Van Nispen. Beheerders van deze gebieden zijn niet verplicht toezichthouders aan te stellen. De SP'er vindt dat vreemd. „Juist in gebieden waar veel mensen zwemmen, moet goed toezicht zijn." Cijfers over het aantal verdrin kingen in het afgelopen jaar wor den volgende week bekendge maakt. In 2016 verdronken 86 inwo ners van Nederland, vooral kinde ren tussen de vijf en tien jaar met een niet-westerse migratieachter grond. Nieuwsmedia Pv P22 ^■•yencm ZEELAND2 Redders komen handen tekort Zwemmers raken deze zomer massaal in de problemen, omdat velen zonder oog voor hun eigen veiligheid de koelte van het water opzoeken. Daardoor is het bij de reddingsbrigade een gek kenhuis als nooit tevoren. Edwin van der Aa IJmuiden - Koen Breedveld, Reddingsbrigade Nederland donderdag 9 augustus 2018 24°C Buien en kans op veel wind pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1