14 Ollolai, een dorpje in de binnenlanden van Sardinië, wordt overstroomd door Nederlandse toeristen. Het dorp is het decor van een reality-serie op RTL4, waarin vijf koppels een bouwval opknappen. „We krijgen nu op één dag net zoveel bezoekers als vroeger in een heel jaar." OLLOLAI FANSTV-SERIE Ik ken u van tele visie!' Ellen Nijman uit Goeree-Over- flakkee komt met grote stappen op burgemeester Efi- sio Arbau af. Ze is met haar man Kees en dochter Eva die ochtend van de westkust komen rijden naar Ollolai; een tocht van an derhalf uur. Kees is naar eigen zeggen groot fan van het programma, dat hij nu tijdens zijn vakantie moet missen. „Maar we nemen alles op en halen de gemiste afleveringen in bij terug komst." Burgemeester Arbau schudt met een ongemakkelijke glimlach op zijn gezicht hun uitgestoken handen. Het gezin wil graag even met de bur gemeester op de foto, anders gelooft thuis niemand dat ze hem in leven den lijve hebben ontmoet. Arbau kijkt het drietal na en schudt lachend zijn hoofd. „Ik snap hier nog steeds helemaal niets van. Het is on werkelijk om op straat te worden aangeklampt, omdat mensen met je op de foto willen. Ik ben dan wel po liticus, maar ook vrij verlegen." Hij haast zich erachteraan te zeggen, dat het natuurlijk wel een teken is dat het project slaagt. Met dat project be doelt hij de reality-serie die op dit moment in Ollolai wordt opgeno men, en die sinds een maand dage lijks op RTL4 te zien is. Het pro gramma volgt vijf koppels die naar Ollolai zijn verhuisd. Het idee voor het programma ontstond na reporta ges in deze krant en RTL Nieuws over het initiatief van burgemeester Ar bau om vervallen en verlaten wonin- donderdag 9 augustus 2018 GO e meer Nedérlanders. Eveline Rethmeier Ollolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14