'Let op leverschade door antivleesboommiddel' 'Senaat VS wil Assange horen' 13 CDA: zet fiscus op straatdealer gen de meeste vragen over wifi van kinderen. Zij hebben tegenwoordig ook smartphones, alleen vaak niet met een data-abonnement. Volwas senen gebruiken meestal eerst hun bundel op en gaan dan op ons inter net verder." Parken die (nog) geen wifi ken nen, riskeren ondertussen de toorn van bezoekers op sociale media en sites als Zoover en Tripadvisor. Bij de parken van Oostappen is het een regelmatig terugkerende klacht. „Onze tieners willen wifi", schrijft ene Bianca op Zoover. „Is dit nu eindelijk aanwezig anno 2or8 op het park en in de caravans?" Drecteur Jos Mennen van Oostappen Groep laat weten dat zijn parken op het plaza en de centrale gebouwen inmid dels draadloos internet hebben. „Na tuurlijk zijn er mensen die echt niet zonder hun smartphone kunnen en dat ook in hun huisje willen, maar dit be valt ons best goed", relativeert hij het probleem. „We krijgen ook positieve re acties van veel mensen." Na dit vakan tieseizoen zegt Mennen het ontbreken van wifi opnieuw te evalueren. Extra geld Mogen de meeste parken gratis wifi kennen, een nieuwe trend is om extra geld te vragen voor razendsnel draad loos internet. Onder meer Center Parcs is daar eind 2or6 mee gestart. „Het is voor mensen die willen Netflixen of live-tv willen kijken", zegt Zwaag- man. „Tien procent van onze gas ten kiest ervoor." In gewone huisjes vraagt Center Parcs 25 euro voor vier dagen en vier ap paraten. Bij luxe cottages is het trouwens gratis. Anne Damen van Bungalow- parkoverzicht.nl adviseert parken op hun websites duidelijk te ma ken of er draadloos in ternet beschikbaar is en wat de voorwaar den zijn. Bij een deel van de parken is de gratis wifi namelijk traag. „Door duide lijk te zijn, voorkom je teleurstellingen bij gasten en nega tieve reviews op sociale media." DEN HAAG Vrouwen die het me dicijn Esmya (ulipristalacetaat) gebruiken tegen vleesbomen moeten alert zijn op symptomen van leverschade, adviseert het College ter Beoordeling van Ge neesmiddelen (CBG). Eerder dit jaar bleek uit een Eu ropees onderzoek dat patiënten die het middel gebruiken tegen zo'n verdikking in de wand van de baarmoeder, risico lopen op 'ern stige' leverschade. Uit voorzorg raadde het CBG het gebruik van Esmya toen tijdelijk af voor nieuwe patiënten. Dat advies is nu afgezwakt. Zorgverleners krijgen wel het ad vies om de leverfunctie bij gebrui kers van dit medicijn regelmatig te controleren. In bepaalde geval len, zoals bij leverkwalen, is ge bruik van Esmya niet langer toe gestaan. Laatste middel Esmya wordt in Nederland heel weinig voorgeschreven en alleen als laatste middel bij goedaardige gezwellen in de baarmoeder. Bijna de helft van alle vrouwen onder de vijftig heeft een of meer dere vleesbomen, maar meestal hebben ze hier geen last van. Bij slechts één op de 10.000 bestaat de kans dat het kwaadaardig is. LONDEN De inlichtingencommis sie van de Amerikaanse Senaat heeft Wikileaks-oprichter Julian Assange gevraagd te getuigen. Dat meldt de klokkenluiderssite, die via Twitter laat weten dat de juristen van Assange het verzoek overwe gen. Een eventuele bijeenkomst zou wel „moeten voldoen aan een hoge ethische standaard." De commissie zegt Assange te willen horen vanwege het onder zoek naar de mogelijke Russische inmenging in de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen. Wikileaks pu bliceerde destijds gestolen e-mails. De Belastingdienst moet wor den ingezet om de criminele winsten van straatdealers in Amsterdam af te pakken. Dat wil het CDA in Amsterdam en in de Tweede Kamer. In Amsterdam lopen volgens nieuwe cijfers van de politie zo'n 1600 straatdealers rond. Die zorgen voor veel overlast. Als ze worden gepakt, krijgen ze meestal een boete en een gebiedsverbod, maar dat schrikt ze niet af. Wellicht een naheffing wel. Dat ge beurt nu al bij henneptelers. „De straffen zijn te laag", zei Mag ik misschien een sopje? fractievoorzitter Diederik Boomsma van het CDA in Amsterdam gisteren in het NPO-radioprogramma 1 op r. „Dealers zien de boete als be drijfsrisico. Als ze erom la chen, moeten we wat anders bedenken." Advocaat Peter Plasman, die geregeld drugs dealers bijstaat, noemt het CDA-plan 'belachelijk'. Vol gens hem is het, in tegenstel ling tot bij henneptelers, las tig te bewijzen hoeveel een straatdealer verdient. „Dan moet je hem de hele tijd vol gen." Nederlandse kust ligt vol ballonnen Vrijwilligers die bezig zijn met een opruimactie langs de Noordzeekust, hebben in zeven dagen tijd de resten van ruim 1900 ballonnen weggehaald. In totaal is er 4297 kilo afval van de stran den gehaald. Vorig jaar was dit 4140 kilo, meldt Stichting De Noordzee. De Boskalis Beach Cleanup Tour van Stichting De Noordzee is nu over de helft. Tijdens deze editie is er speciale aandacht voor ballonresten. De stich ting zamelt dit jaar de ballon nen apart in om aandacht te vragen voor dit probleem. S&T. V. -V •J»'. j. Bakker verliest kort geding Taiwan bespot China om film Geëxecuteerd en gekruisigd donderdag 9 augustus 2018 GO Gtis, water, licht en... wifi Inge Zwaagman van Cen ter ParCS. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN I l|'| M l|», V'. 1' M, l'l v\i)\ ,1 'j a a in 1 r 1 **v II 1 i"i 'i, '.'v. vei '1 V* tilI 1 I Kijk op de site bij /video De gasten kunnen nauwelijks meer zonder wifi. AMSTERDAM Een aangehouden man op het politiebureau van Zoeter- meer verraste gisteren de agenten door een poetsdoek en een sopje te vragen, waar mee hij zijn cel kon opfrissen. DEN HAAG UITGLIJDER Met man en macht wordt paard Bert uit de sloot gehesen. Dorstige Bert was vermoedelijk bij het drinken van water de sloot aan de Meentweg in Eemnes ingegleden. Eerst hielp de gealarmeerde brandweer zijn voorbenen op het droge, de rest deed het 11-jarige paard op eigen kracht, fotocasparhuurdeman DEN HAAG Oud-advocaat Frank Bakker heeft een kort geding tegen de staat ver loren. Bakker wilde zo de overheid dwingen de talrijke verkeersovertredin gen van fietsers strenger aan te pakken. Handha vers moeten keuzes maken, oordeelt de rechter echter. Dat verkeersdelicten van fietsers niet de allerhoogste priori teit hebben, moet Bakker accepteren. Q TAIPEI Taiwan beschimpt de Chinese rege ring omdat Peking de nieuwe Walt Dis- ney-film over Win- nie de Poeh zou verbieden. Reden: President Xi Jinping wordt vaak spot tend met de knuf felbeer vergeleken. SAOEDI-ARABIË De Saoedische au toriteiten zeggen een man uit Myan mar te hebben ge ëxecuteerd en ge kruisigd. Elias Abul- kalaam Jamaled- deen was schuldig bevonden aan het doden van een vrouw, een poging tot verkrachting en het stelen en af schieten van vuur wapens. De moor denaar werd ter dood gebracht in de heilige stad Mekka.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13