Ridouan Taghi genoemd in liquidatie 12 Bungalowparken zonder wif i worden een zeldzaamheid. Ruim 95 procent van de Nederlandse parken biedt gasten draadloos internet aan, blijkt uit onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl. ij ruim twee derde van de 340 onder zochte vakantiepar ken (71 procent) krij gen gasten standaard wifi als zij een huisje boeken. Daaronder zijn bekende aanbieders als Center Parcs, Roompot en Landal. Een kwart van de parken vraagt geld: vakantie gangers betalen dan 3 tot 12,50 euro per apparaat per dag. Slechts een handjevol parken (4 procent) kent geen draadloos internet. Zoals de va kantieparken van Oostappen Groep. Ook zeven van de elf onderzochte re- sorts van EuroParcs kennen geen wifi. Het internetloze vakantiepark sterft al met al uit, ziet Anne Damen van Bungalowparkoverzicht.nl, een site waar mensen een geschikt bun galowpark kunnen zoeken. „Vakan tiegangers willen het, parken spelen daarop in." Fatsoenlijk draadloos internet is anno 2018 pure noodzaak, weet Ron Moerenhout van aanbieder Droom- parken. „Wifi is met water, gas en licht een eerste levensbehoefte. Gas ten willen het overal in het park en mogen dat ook verwachten." Mo menteel is Droomparken, dat dertien luxe vakantieparken bezit, druk be zig het aanwezige draadloos internet te verbeteren. „Onze parken staan in de natuur, dus het is best een kost bare operatie. We doen het park voor park." Volgens Inge Zwaagman, general manager van Center Parcs' vestiging De Kempervennen bij Valkenswaard, is wifi een 'basisbehoefte'. „In het be gin konden mensen op vakantie nog wel zonder, maar nu allang niet meer." Haar Center Parcs begon in 2010 met het aanbieden van gratis in ternet, aanvankelijk in de luxere huisjes. Sinds vorig najaar kent de ke ten gratis basiswifi in zeven van de negen Nederlandse parken. Een grappige observatie van Cen ter Parcs: jongeren en kinderen zijn de ferventste gebruikers. „Wij krij- Amerikaanse opsporingsdiensten hebben de lijst volgens de NOS in Zuid-Amerika onderschept. Ri douan Taghi zou volgens die 'moordlijst' opdracht hebben gege ven om M. te doden. Onder crimine len is al eerder zo'n lijst verschenen van mensen die in opdracht van Taghi gedood zouden moeten worden. Nabil B. uit Utrecht deed als kroongetuige ook al een boekje open over verschillende liquidaties in het criminele circuit. Ook heeft hij uit de school geklapt over Taghi. Dat Nabil B. als kroongetuige zou worden ingezet, werd in maart be kendgemaakt. Vlak daarna werd in Amsterdam zijn broer, die niet in het criminele milieu zit, doodgeschoten. Het was de eerste keer in Nederland Amerikaanse opsporingsdiensten hebben de lijst in Zuid- Amerika onderschept dat een familielid van een crimineel werd geliquideerd. De 40-jarige Shurandy S., eind maart aangehou den, heeft in deze zaak bekend. Ridouan Taghi staat hoog op de nationale opsporingslijst, maar ver blijft vermoedelijk al lange tijd in het buitenland. Hij wordt verdacht van grootschalige drugshandel en zou opdracht hebben gegeven voor meerdere liquidaties in het Utrechts-Amsterdamse criminele milieu. Nabil B. werd vorig jaar opgepakt en besloot te gaan getuigen toen hij ontdekte dat een door hem gere gelde auto gebruikt was bij de 'ver- gismoord' op Hakim Chengachi, een vriend van hem, in januari vorig jaar in Utrecht Overvecht. donderdag 9 augustus 2018 David Bremmer Capelle aan den IJssel De gezochte crimineel Ridouan Taghi uit Vianen zou, volgens een moordlijst waar Amerikaanse op sporingsdiensten over beschik ken, opdrachtgever zijn van de li quidatie op een Schiedammer twee weken geleden. Deze Jamal M. werd in Barcelona vermoord. Ivar Penris Vianen A Ridouan Taghi. foto politie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12