l van eindeloos werk zoeken naar direct succes boeken. nationale vacaturebank 10 Britse premier eist dat oud-minister excuses maakt Theresa May is de laatste in een lange rij van partijgenoten die Boris Johnson tot de orde roepen. Ook volgens haar kan de kritiek van het vooraanstaande Tory-lid op mos limvrouwen in boerka's niet door de beugel. Johnson vergeleek hen in een column in de krant The Daily Telegraph met 'bankrovers en post bussen'. Volgens de oud-minister van Buitenlandse Zaken gaat een ver bod op de boerka te ver, maar is het kledingstuk dat heel het lichaam bedekt - alleen voor de ogen zit een gaasje - een 'belachelijk symbool van onderdrukking'. „Het is volko men belachelijk dat mensen ervoor kiezen om over straat te gaan als een brievenbus of een bankrover", aldus Johnson. i Johnson vergeleek vrouwen in boerka met bankrovers en brievenbussen Zijn opmerkingen zorgden voor veel opschudding in Groot-Brittan- nië, ook in zijn eigen Conservatieve Partij. Vooraanstaande leden als voorzitter Brandon Lewis en baro nes Warsi, moslima en lid van het Hogerhuis, eisten meteen dat Johnson zijn excuses maakt. De op richter van een moslimforum bin nen de partij, Mohamed Sheikh, vindt de column 'totaal ongepast'. Premier Theresa May sluit zich daar nu bij aan. „We moeten voor zichtig zijn met de woorden die we kiezen. Sommige uitdrukkingen die Boris heeft gebruikt, zijn bele digend. Hij had dit niet moeten doen", aldus May. Volgens haar staat het vrouwen vrij te kiezen voor het dragen van een boerka. Johnson weigert terug te komen op zijn woorden. Er gaan inmiddels in de partij stemmen op om hem te royeren. Hij stapte vorige maand op als minister van Buitenlandse Za ken, omdat hij genoeg had van Mays lakse optreden in de gesprek ken met de EU over de brexit. Partijcongres Volgens sommige Conservatieven zal hij later dit jaar, op het partij congres, proberen Theresa May ten val te brengen en de macht over te nemen. Sommigen denken dat de oud-burgemeester van Londen de opmerkingen over de boerka heeft gemaakt om in de aanloop naar het partijcongres beter in de smaak te vallen bij de rechtervleugel van de partij. Celstraf voor hacken iCIoud Potvissen uitgehongerd werk zoeken voelt soms als een baan op zich. Gelukkig ben je met een online profiel bij ons direct vindbaar voor werkgevers en krijg je automatisch relevante banen toegestuurd. Zo zetten we alles op alles voor jouw baan. vind jouw baan op nationalevacaturebank.nl donderdag 9 augustus 2018 GO May en Johnson op ramkoers om column De Britse premier Theresa May eist van partijgenoot Boris Johnson dat hij excuses maakt voor zijn opmerkingen over moslimvrouwen in boerka's. De oud-minister peinst er niet over. Hans van Zon Den Haag/Londen Boris Johnson (toen nog minister) en premier May tijdens een NAVO-top vorig jaar. fotoap AMSTERDAM De recht bank in Amsterdam heeft twee mannen veroordeeld tot celstraffen tot drie jaar, waarvan een jaar voor waardelijk, voor onder meer het hacken en downloaden van honder den iCIoud-accounts. Het duo was vooral op zoek naar pikante foto's van jonge vrouwen. De twee maakten zich ook schuldig aan identiteitsfraude en een van hen daarnaast aan afpersing - met behulp van in de iCIoud-accounts buit gemaakte foto's - en bezit van kinderpornografie. UTRECHT De dertig pot vissen die in 2016 binnen zes weken in vijf landen aanspoelden - waarvan zes in Nederland -, konden niet aan eten komen en waren uitgehongerd. Dat zegt Lonneke IJsseldijk, zeebioloog bij de Universi teit Utrecht op basis van een internationaal onder zoek op 27 van de dode potvissen. De dieren had den voor het laatst gege ten in Noorse wateren, 1300 kilometer verderop. Waarom de dieren de voor potvissen ongeschikte Noordzee in zijn gezwom men, bleef onduidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10