Moeder 'verkocht' zoon aan pedofielen II 7 MISDAAD LIQUIDATIE Bij het verlaten van een koffiehuis in Delft werd gisteren Karei Pronk, de 'Haagse Holleeder', vermoord. Hij zat vast voor drugshandel, overvallenen moord. Naar mijn weten was hij juist met pensioen. Ik weet niet uit welke hoek dit komt Berrin T. (48) en Christian L. (39) uit Staufen, in de buurt van Frei- burg in het zuidwesten van Duitsland, boden het jongetje aan op het dark web, een verborgen deel van het internet. Tientallen mensen betaalden het stel om seks met het kindje te hebben. De vrouw en haar partner mis bruikten het jongetje ook zelf. Daar maakten ze ook filmpjes van en die verspreidden ze. Het stel is schuldig bevonden aan verkrach ting, gedwongen prostitutie en de verspreiding van kinderporno. Het jongetje is nu 10 jaar oud. Hij is ondergebracht bij een pleeggezin. Het misbruik duurde meer dan twee jaar. Ook een meisje dat toen 3 jaar oud was, werd door het stel mis bruikt. Zij was de dochter van vrienden en de vrouw paste af en toe op haar. Zeker zes pedofielen werden gisteren ook veroordeeld. Zo kreeg een 33-jarige Spanjaard tien jaar celstraf. De man reisde meer dere keren naar Duitsland om seks met het jongetje te hebben. De moeder van het jongetje en haar vriend hebben toegegeven wat ze hebben gedaan. Justitie had veertien jaar en zes maanden celstraf geëist tegen de vrouw en veertien jaar tegen haar partner. Eerder veroordeeld Ook de betrokken autoriteiten kregen kritiek te verduren. Zo was het jongetje al eens tijdelijk uit huis geplaatst, om uiteindelijk toch weer terug te keren. Al in maart waarschuwde de politie dat het jongetje gevaar liep. Bovendien was de partner van de vrouw al eerder veroordeeld voor misbruik van kinderen. Hij mocht geen contact meer hebben met kinderen, maar toch kon hij in een huis wonen met de zoon van zijn vriendin. in een interview met deze krant. Van die tijd achter de tralies neemt hij af en toe 'vakantie', door meer maals te ontsnappen. Soms gaat het simpel, met een binnengesmokkeld pistool en zijn zwager Friedrich Frie- bel. De glazenwasser zet een ladder tegen de muur van de binnenplaats van de Koepel in Haarlem, klimt omhoog en biedt Pronk een ont snappingsroute. Na 21 van in totaal 33 jaar aan zijn celstraffen te hebben uitge zeten, komt Pronk in 2006 vrij. Haast meteen valt zijn naam, zodra er nieuwe moorden plaatsvinden in zijn omge ving. In juni 2007 wordt Koos Devrijn in Delft geli quideerd. De stalhouder wordt verdacht van drugshandel én kende Pronk. Enkele maanden later is het de beurt aan Friedrich Friebel, in middels de ex-zwager van Pronk. Hij wordt door zijn hoofd geschoten. Het waren Friebels zwaar belastende verklaringen die Pronk na zijn mis lukte vlucht een celstraf van twintig jaar op hadden geleverd. Pluim Vermoedens kunnen in beide geval len niet hard worden gemaakt. Pronk zelf ontkende ze met klem. Maar bij het afzettingslint kijkt een man die zich voorstelt als de broer van Devrijn stoïcijns naar de plaats de lict, waar Pronk zijn laatste adem uitblies, nadat hulpverleners hem nog nieuw leven trachtten in te bla zen. „Het is terecht dat Pronk is om gelegd. Ik had het graag zelf gedaan, maar daar heb ik het lef niet voor. De daders verdienen een pluim. Ik hoop dat ze nooit worden gepakt." De man zegt geen idee te hebben uit welke hoek de wind waait. „Karei Pronk had veel vijanden. Opmerke- lijk genoeg dook hij recent weer overal op in Delft." In april werd bij een schietpartij ook al gezegd dat Pronk het slachtoffer zou zijn. 'Dat zeggen ze altijd, maar ik ben het nooit', reageerde hij daar volgens journalist Hendrik Jan Korterink op, toen ze elkaar kort daarna spraken. Nu verklaren getuigen hoe meer dere kogels toch een einde maakten aan het leven van Pronk. Voor zijn advocaat, Jan-Hein Kuijpers, komt de liquidatie als verrassing. Hij stond Pronk in 2014 nog bij, toen hij werd veroordeeld tot zes maanden cel van wege hasj- en hennepsmokkel naar Denemarken en Italië. Kuijpers: „Naar mijn weten was hij juist met pensioen. Het is voor mij volstrekt onbekend uit welke hoek dit komt." Een familielid werd afgelo pen zondag nog wat ner veus, toen Karei Pronk (60) hem open en bloot opzocht tijdens het Varend Corso in Delft. „Ik zei tegen hem: 'Ik heb liever dat je oprot, want voor hetzelfde geld wordt er een aan slag op je gepleegd. Dan wil ik niet in de buurt staan'." Twee dagen later blijken de half grappende woorden voorspellende waarde te hebben. Met meerdere kogels wordt Pronk rond het mid daguur omgebracht, op het moment dat hij koffiehuis Het Kalf in Delft verlaat. Karei had zijn schouders nog opgehaald, na het commentaar van zijn familielid. „Hij zei: 'Ik kan toch niet de hele dag binnen gaan zit ten?"" Dat had hij al genoeg gedaan. Tijdens zijn jeugd in tucht huizen en internaten, later achter de tralies, vanwege drugshandel, overvallen en moord. De liquidatie van orchideeënkweker Gerrit de Graaf levert Pronk de hoogste cel straf op: twintig jaar. „Ik ben eerst zelf met een pistool gegaan, maar dat werd te link. Daarna hebben we ie mand ingehuurd", vertelde 'moordmake- laar' Pronk openhartig woensdag 8 augustus 2018 FREIBURG Een Duitse vrouw moet 12,5 jaar de gevangenis in, omdat zij haar eigen zoon seksueel liet misbruiken door pedofielen. Haar vriend kreeg 12 jaar celstraf en tbs. 'Haagse Holleeder' vermoord Karei Pronk (foto inzet) werd neerge schoten bij een koffie huis in Delft. FOTO'S DISTRICT 8, FOTOBURO FREDNIJS -Jan-Hein Kuijpers Carel van der Velden Carla van der Wal Delft Berrin T. en Christian L. met hun advocaten in de rechtbank, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7