NYNKEDE JONG grooming PVV'er hoeft niet de cel in voor 6 Hitte wordt vuilnismannen te veel Agenten klagen over stilhouden rapport Column Ik zat het afgelopen weekend in een vakantiehuisje bij een strandje. Iedereen die een duik wilde nemen, liep bij ons langs. En alles kwam voorbij: de gekste op- blaasdieren, surfplanken en roei bootjes. En allerhande lijven: klein, groot, dik, dun, getatoeëerd, gerimpeld, strak van het sport- schoolbezoek of slap van een recente bevalling. Allemaal gezellig met onze billen in de branding om op te letten dat de kinderen niet te ver wegdreven. Ik voelde me totaal niet opgelaten in mijn badpak, en de rest van de campinggasten zag er ook niet uit alsof ze piekerden over hun lijf. Och, wat gun ik Ruud Maas, de columnist van De Limburger, zo'n camping. Hij schreef afgelopen weekend in zijn krant dat Eva Jinek niet zo lang door had moeten gaan met het presenteren van haar talkshow. Niet omdat dit slecht zou zijn voor de baby, maar omdat ze er niet meer representatief uit zou zien. Met haar opgezwollen benen. een man die met een loep zijn ei gen poriën bekijkt in de spiegel. De hele dag bezig met zijn eigen uiterlijk, en dat van anderen. Wat vermoeiend. Kom eens kijken op de camping, Ruud, daar loopt heel Nederland het warme weer weg te puffen. Overal vetrollen, putten, opgezwollen benen, dunne benen, hangtieten, vettieten. En iedereen zo relaxed als wat. Omdat de kin deren het fijn hebben, omdat er schaduw is en omdat niemand een zak geeft om hoe je eruitziet. Het is toch veel te warm om je daar druk over te maken. Op de camping geeft niemand een zak om hoe je eruitziet VENLO In Venlo zijn enkele medewerkers van de vuilnisop haaldienst gistermiddag onwel geworden door de hitte. Afval- inzamelaar Renewi besloot ver volgens voor de rest van de dag geen huisvuilcontainers meer leeg te laten maken. Daardoor is het afval op veel plekken in Venlo aan straat blijven staan. Het legen van de containers was later begonnen als gevolg van een brand in het Venlose stads deel Blerick 's ochtends. Het politiecomplex 'Levende Have' langs de A20 in Rotterdam heeft een dak met asbesthoudende golfplaten. Het weer heeft de der tig jaar oude golfplaten zodanig aangetast dat er asbestdeeltjes vrij komen, constateert het rapport. In het 7800 vierkante meter grote complex werken 110 mensen. Daarnaast komen er politiemede werkers uit het hele land om te trainen. De aangetroffen asbestdeeltjes bevinden zich dichtbij het dak, zo als op balken en binten. Om bloot stelling aan die vezels te voorko men, adviseert het rapport om 'ge deeltes op hoogte niet meer te be treden' en 'op korte termijn te la ten saneren'. Terwijl het rapport al ruim zes weken oud is, wist het personeel niets van die aanbevelingen. „En dat terwijl je bijna je hoofd stoot tegen het dak, wanneer je op je paard zit", aldus een agent van de bereden politie. Hoewel geruch ten over asbest in het pand al maanden de ronde doen, zegt de werkvloer nooit te zijn geïnfor meerd door de leiding. Het werd pas bekend toen het asbestrapport gisteren per ongeluk elders in de politieorganisatie uitlekte. „De politiemensen in Rotter dam zijn woedend dat het rapport is stilgehouden", zegt vakbonds voorzitter Jan Struijs van de NPB. „Ze maken zich ongerust over hun gezondheid. Als vakbond willen wij heel snel opheldering van de politieleiding en de garantie dat niemand gevaar loopt." Volgens woordvoerder Ed Kras- zewski van de Landelijke Eenheid is al jaren bekend dat de daken van Levende Have asbest bevatten. Wij willen heel snel de garantie van de leiding dat niemand gevaar loopt „Het rapport van juni is het laatste rapport van een serie periodieke controles. Er is geen sprake van acuut gevaar, maar je mag bijvoor beeld niet in de daken boren en niet op hoogte werken." Volgens Kraszewski heeft de lei ding geen informatie achter gehouden. „Iedereen weet het daar. De situatie is bekend bij de leiding, maar ook bij de onderne mingsraad." Jan Struijs van de NPB sprak dat gisteren met klem tegen. „De on dernemingsraad van de Landelijke Eenheid zegt dat het dit alarme rende rapport nooit heeft gezien. De onrust is pas ontstaan toen het rapport uitlekte. Sindsdien staat de telefoon bij ons roodgloei end." Paardenstallen De asbest golfplaten bevinden zich zowel bij de paardenstallen als het complex waar de honden geleiders werken. Het gaat in to taal om 5775 vierkante meter. De kosten om het dak te saneren en vervangen worden geschat op ruim 425.000 euro. De locatie in Rotterdam wordt straks nog intensiever gebruikt, omdat de bereden politie en hon dengeleiders uit Den Haag er ook komen te werken. Volgens de Lan delijke Eenheid worden de daken 'op termijn' vervangen, wanneer is nog niet bekend. Vanaf 2024 zijn asbesthoudende daken in Neder land verboden. schappelijke en geen seksuele be doelingen zou hebben gehad. De betrokken meisjes waren er ondub belzinnig over: Van der Stoep was uit op seks. Zover is het overigens nooit gekomen. De rechtbank veroordeelde de voormalig politicus in december 2015 tot vijf maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, en een taakstraf van 240 uur, maar daartegen ging hij in hoger beroep. Van der Stoep zat van juli 2009 tot juli 2014 twee periodes in het Europees Parlement. Zijn zetel voor de PVV gaf hij op nadat hij onder invloed van drank een aanrijding had veroorzaakt, waarna hij vanaf december 2011 als onafhankelijk lid verder ging. leiden. In dubbelzinnig geformu leerde berichten bood hij cadeau tjes, geld en soms cocaïne aan. Een van de meisjes was de tienerdoch ter van een medewerkster. Volgens het hof heeft hij bij zijn verleidingspogingen misbruik ge maakt van zijn positie en status als Europarlementariër en het daarbij behorende riante inkomen. Van der Stoep ontkende twee weken terug met klem dat er seksu ele bedoelingen achter zijn contac ten zaten. Hij wilde 'een coole dude' zijn voor de meisjes, daarom gaf hij ze geld en cadeautjes, vertelde hij het hof. „Ik schaam me diep nu. Die berichten had ik nooit moeten stu ren. Ik was sneu en op zoek naar aandacht." Geld betekende niets voor hem, vertelde hij. Hij verdiende in die pe riode heel veel en gaf het graag weg. Ook dronk hij destijds stevig en ge bruikte hij cocaïne. Daardoor zei hij ook ongepaste dingen via de chat, vertelde hij het hof in Den Haag. W Ex-politicus ontkent seksuele bedoelingen in contact met meisjes „Het is natuurlijk geen excuus, maar ik bedoelde er verder niks mee." Het hof hechtte echter geen ge loof aan de verklaring van de oud politicus dat hij slechts vriend- Van der Stoep hoeft hij niet de cel in, omdat hij volgens deskundigen verminderd toerekeningsvatbaar is en in therapie is gegaan. Wel moet hij een taakstraf van 240 uur verrichten. De oud-politicus probeerde tus sen 2012 en 2014 drie meisjes (tus sen de 14 en 16 jaar) tot seks te ver- Die laatste, dat was ik. Het kan best even duren voordat je lichaam weer een beetje hersteld is van zo'n klus. Tenzij je super model bent, en 'in shape zijn' je werk is. Dan is er altijd een perso- nal trainer en een stel goede genen die je zo weer in je oude spijker broek doen passen. Ik heb dat niet. Ik heb alleen een flatterend badpak. Maar dat gaf allemaal niet. We zaten namelijk op een familiecam ping, en die werd bevolkt door mensen die er zelf al eens een kind had den uitgeperst, of een partner had den die er al eens een kind uit had geperst. Alle maal in het zelfde schuitje. woensdag 8 augustus 2018 GO @nynke Camoina Och arme Ruud. Waarschijnlijk Onrust bij politie over pand met asbest in het dak Bij hondengeleiders en mede werkers van de bereden politie in Rotterdam is onrust ont staan, omdat ze werken in een pand waarin kankerverwek kende asbestvezels zijn aange troffen. Een politierapport waaruit dit blijkt, wordt volgens hen al zes weken stilgehouden. Koen Voskuil Rotterdam Jan Struijs, NPB A Daniël van der Stoep. FOTO ANP Den Haag Voormalig PVV'er Daniël van der Stoep is in hoger beroep veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maan den wegens het verleiden van meisjes (grooming) en bezit van cocaïne. Chris van Mersbergen A De daken met asbest bevinden zich onder meer bij de stallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6