w Monumentale hoeve in trek 8 Weinig publiek bij concours Grote Markt Aanleg van fietspad start maandag r Het is veel te warm op de Grote Markt in Goes, waar het jaarlijkse standwerkersconcours is. Toch een voorronde voor het Nederlands kampioenschap dat in september in Alphen aan den Rijn is. Maar de acht aanwezige standwerkers blij ven stuk voor stuk in de schaduw bij hun kraam. „Er is te weinig volk", zegt vlekkenzeep-uit-groot- moeders-tijd-verkoopster Lydia van de Ruit. „De mensen blijven niet staan, want het is te warm in de zon. Of ze gaan naar het strand. Wat mij betreft hebben ze gelijk." Was het maar wat koeler. Dan had ze nu op een verhoginkje voor haar kraam gestaan. „Ik had het je graag laten zien", zegt ze. „Dan ver tel ik een verhaal van een kwartier. Bijna stand-up comedy. Ik kijk hoe de mensen erop reageren en reageer daar weer op. Iedere standwerker heeft zijn eigen manier. Ik doe het hard. Expres op de verhoging, want ik wil de mensen achteraan ook be reiken." Op de markt staan nog zeven standwerkers. Met 'zelfhechtende tencrème. Komen mensen via de oostzijde de markt op, dan lopen ze zowat tegen zijn kraam aan. Ook hij kan zijn showt je niet afsteken. „Ik kan wel tegen de straatstenen gaan praten, maar dat heeft ook geen zin." Hij doet het rustig aan van daag. „Mijn stem begon alweer weg te vallen." 'Drie voor vijf euro!', roept iemand ineens naast zijn kraam. Zou het dan toch...? Maar het meisje in de groentekraam, drie bakjes aard beien in de handen, doet toch echt niet mee aan het concours. De mensen blijven niet staan, want het is te warm in de zon wondpleisters', steunzooltjes of portemonnees. Poëzie aan de kraam: voor een prikkie een nieuw knippie. Aan de andere kant van de markt staat John Gruter met voe- Van Houte heeft het pand twee jaar in bezit. „We hebben het onder houden. Daarom twijfelde ik of ik het te koop zou zetten, maar heb het toch gedaan. We zijn er lang zaam naartoe gegroeid. Met dien verstande dat we invloed hebben op wie of wat er komt. De ge meente wil dat het groen blijft. Open en landelijk. Dat willen wij ook graag. Zoals het nu is." Over belangstelling heeft Van Houte niet te klagen, zegt hij. „Je zou bijna zeggen dat het storm loopt. Net was ik er ook met men sen die er belangstelling voor had den. Die heb ik een beetje afgehou den, omdat ik al met een paar seri euze kandidaten bezig ben.." Volgens de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed is het woonhuis rond 1850 gebouwd. De bijbeho rende schuur brandde in 2009 af. Van Houte wilde de woning jaren geleden al kopen, maar de toenma lige eigenaar zag daar niets in. Twee jaar terug kreeg Van Houte alsnog de kans. Inmiddels had hij al wel een nieuw huis ernaast gebouwd. „En om dat nieuwe te verkopen en opnieuw te beginnen... Dat gaan we niet doen. We zijn al een beetje op Ik ben al met een paar serieuze kandidaten bezig leeftijd." Het gebouw heeft sinds 1997 een monumentenstatus. Dat betekent dat voor een verbouwing een vergunning nodig is, maar dat er ook speciale subsidiemogelijkhe den zijn. COLIJNSPLAAT Waterschap Scheldestromen start maandag met de aanleg van een fietspad tussen Kortgene en Colijnsplaat. Daarover is dinsdag 14 augustus een informatiebijeenkomst in het dorpshuis in Colijnsplaat. Het pad van zo'n vijf kilometer lang komt langs de Kortgeense- weg, Emelissedijk en Colijn- splaatseweg. Daarover rijdt een drukke combinatie aan auto's, fietsers en landbouwverkeer. Het terugbrengen van de maxi mumsnelheid van 80 vindt het waterschapsbestuur, gezien het belang van de weg, geen optie. Daarom is een vrijliggend fiets pad nodig. De doorgaande weg wordt tij dens het werk grotendeels afge sloten. Verkeer wordt omgeleid. Het viaduct over de N255 - de doorgaande oost-west-route over het eiland - moet ook wor den aangepast. Verkeer op die N255 moet daarom over de op en afritten rijden. Voor meer informatie kan met in het dorpshuis terecht. Bin nenlopen is mogelijk tussen 19.00 uur en 21.00 uur. IN DE REGIO Demonstratie Reddings brigade Musicatthe Lake Braderie en kermis MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 8 augustus 2018 BB Standwerkers houden zich stil Standwerkers. Op markten pro beren ze met hun stem hun waren te verkopen. Een geluid dat afwisselend enthousiast, la cherig en dan weer bombastisch is. Maar gisteren even niet. Michiel Bouwman Goes SAND.nl JIJ pleisters ook .rntant Stucodoon Vind Schoonmaken Geen allergische reactie •na! Ademende elastische pleister Stopt het Genezing 5 Besta Pijnloos P ijNL° w1 A Standwerker Henk van Schaik verkoopt wonderhand op de Grote Markt in Goes. fotomarcelledavidse - Lydia van de Ruit, standwerker De monumentale boerderij Klein Frankrijk aan de Westerstaat in Goes staat te koop. Eigenaar en buurman Van Houte heeft het pand uit 1850 maandagochtend te koop gezet. „Het loopt storm", zei hij gistermiddag. Michiel Bouwman Goes - Van Houte, eigenaar boerderij KAMPERLAND De Domburgse Reddingsbrigade geeft donderdag een demonstratie op het Banjaard- strand samen met de KNRM, politie, brandweer en de Belgische Lucht macht. Aanwezig zijn (onder voorbe houd): de Dom burgse Reddings brigade met ver schillende vaar- en voertuigen, de KRNM met red dingsboten, de Bel gische Luchtmacht met een SAR heli kopter, Politie Zee land West-Brabant met een strand- voertuig en brand weer Burgh-Haam- stede met een strandambulance. De demonstratie begint om 19.00 uur, de toegang is gratis. KORTGENE Delta Marina en De Paardekreek orga niseren zaterdag Music at the Lake in Kortgene. Op het muziekponton voor Delta Marina en strandje van De Paardekreek zijn di verse optredens. Aan beide kanten van de haven staan foodtrucks. Het eerste optreden start om 15.00 uur en dj Patrick sluit het evenement rond 23.00 uur af. De toegang is gra tis. SINT ANNALAND Zaterdag organi seert Onderne mersvereniging Ac tiva de jaarlijkse braderie. Van 10.00 uur tot 19.00 uur zijn er ruim 75 standhouders aan wezig. Vrijdag, za terdag en maandag is er ook kermis in het centrum. DORPENTOCHT BIGGEKERKE Van molen naar museum, langs camping en door dorpscentrum. De jaarlijkse Dorpentocht van Terre des Hommes bracht fietsers gisteren weer langs veel afwisse lende stempelposten op Walcheren, zoals Brasser's Koren molen in Biggekerke (foto). Deelnemers moesten een route boekje kopen voor zes euro. De 53 kilometer lange tocht werd gereden om geld in te zamelen. De opbrengst gaat naar projecten voor de bestrijding van seksuele uitbuiting van kinderen in Azië en Oost-Af rika. foto lex de meester COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel, 12.00-18.00 uur: Ex positie Etsen van Ron Beumer; ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje, 13.30- 16.00 uur: Expositie van Bart Calbo; GOES Inloophuis Oase, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Ingang Historisch Museum/VVV Kan toor, 14.00-15.30 uur: Gratis stads wandeling door het Historisch hart; HANSWEERT Westhavendijk, 10.00,12.00 en 17.00 uur: Vertrek veerpont naar Perk- polder; KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur: Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer; KLOETINGE Geerteskerk, 13.30- 16.00 uur: Open stelling kerk; KORTGENE Veerdam, van 10.30 tot 16.30 uur: leder uur vertrek veer pont naar Wol- phaartsdijk; OOSTDIJK De Putter, Laven- deldijk 4B, 19.00 uur: Gemeente Rei- merswaal organi seert groepswan- deling; RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband SINT-ANNALAND Langeweg 11,11.00 en 14.00 uur: Thoolse streekpro ductenveiling; WOLPHAARTSDIJK Wolphaartsdijkse Veer, van 11.00 tot 17.00 uur: leder uur vertrek veerpont naar Kortgene; YERSEKE Moerzicht, 10.00- 11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1,13.00- 16.00 uur: Rondlei dingen door Oos- terscheldemuseum; Strandje Yerseke, kruising Burenpol- derweg en Dam, 13.30-16.30 uur: Spelletjes en zand kastelen bouwen groep 1 t/m 8; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50