I BOEK NU! effeweg.nl 4 Nederlanders gooien tafel uit hotel op auto Regen voor ons allen De straten blank REIS VAN DE WEEK Opsfappbw/rH EFFeweg.nl oF bel 08810 30 800 WEERSVERWACHTING BUIEN Het gaat regenen. Eindelijk. Waarmee moeten we rekening houden, na al die maanden van dorre droogte? En kunnen we ons er nog een beetje op voorbereiden? „Het water kan op veel plekken geen kant op." Najaarsaanbieding Sauerland va. €199 De arrestanten zijn volgens lokale media Sam P., Ramon O. en Ivo G. Hun woonplaats wordt niet ge noemd, hun leeftijd wel: 21 jaar. De drie werden vrijdag om 03.30 uur opgepakt in hotel Lebion in El Are nal, nadat de receptionist de poli tie had gebeld. Die vertelde dat een tafel uit een kamer van de vierde verdieping gegooid. Agenten haastten zich naar de vierde verdieping en troffen de drie Nederlanders aan. Die waren dronken en in hun kamer ontbrak de tafel. Na de vaststelling van de aangerichte schade, werden de drie uit het hotel gezet. De politie arresteerde hen vervolgens omdat ze geen woon- of verblijfplaats op het eiland hadden. De eigenaresse van de bescha digde auto vond het gedrag van de Nederlandse vakantiegangers zo schandalig, dat ze het verhaal op Facebook plaatste. „Dit is mijn cor rect geparkeerde nieuwe auto en zo trof ik hem vanmorgen aan", schrijft Miryam Sampol Rodri- guez onder een foto waarop een flinke deuk te zien is in het dak van haar metallic grijze voertuig. On der de ruitenwisser vond de vrouw naar eigen zeggen een briefje van de politie met de me dedeling dat de daders opgepakt waren en berecht zullen worden. Sampol Rodriguez: „De schuldi gen zijn toeristen die het nodig vonden om meubilair naar bene den te gooien. Dit is het soort toe risme dat we hier krijgen, mensen die denken dat alles moet kunnen, die schreeuwen op straat, spullen van balkons gooien en er zelf ook van afspringen balconingen die geen enkel respect tonen voor de mensen die hier wonen." Rodriguez maakt vervolgens van haar verhaal een open brief: „Mensen zoals ik die op 15 minu ten rijden van hun werk wonen, hebben er vaak 45 minuten voor nodig doordat diezelfde toeristen zomaar de straat op lopen en doodleuk in het midden blijven staan, zonder te kijken of er auto's aankomen. Ze zijn vies, staan mid den op de dag naakt op balkons om ons hun edele delen te laten zien en behandelen ons alsof we hun Maak bekend wat wij moeten verdragen voor iets waarvan enkelen rijk worden ondergeschikten zijn." Ze besluit: „Is dit het toerisme dat wij willen? Omdat ik denk dat de Mallorcanen dit niet willen, vraag ik u: deel dit bericht zodat bekend wordt wat wij allemaal moeten verdragen voor iets waar van slechts enkelen rijk worden; zodat ze zien dat wij dit soort toe risme niet op ons eiland willen." Het bericht werd bijna vijfhon derd keer gedeeld en leverde de ge dupeerde autobezitter tientallen steunbetuigingen op. „Wat een klootzakken! Zorg dat ze de schade tot op de laatste cent betalen", re ageerde iemand. „De schuld ligt bij onze regering die dit soort barba ren met vluchten van een paar euro naar het eiland laat komen", schrijft een ander. Anderen melden voorbeelden van meer respectloos gedrag van dronken toeristen. Balconing De afgelopen maanden vielen op Mallorca al zeker drie doden en en kele gewonden bij het balconing. Daarbij springen jonge - meestal dronken - toeristen van balkon naar balkon of proberen ze van een balkon in het hotelzwembad te springen. De politie in de gemeente Calvia op Mallorca legde in de eerste zes maanden van 2018 al aan zes 'bal konspringers' boetes op wegens roekeloos gedrag. Dat zijn er twee keer zo veel als vorig jaar. Van het totaal van 2673 in die periode uit geschreven boetes werden er 441 opgelegd voor het drinken van al cohol op straat, 190 voor het bezit van drugs, 73 voor urineren in openbare ruimtes, 25 voor seks op de openbare weg en 12 voor naakt of halfnaakt rondlopen op straat. Het regenfront dat gister avond en vannacht van uit het zuiden ons land binnentrok, bevatte vooral plaatselijke buien. Daarbij is het moeilijk te voorspellen waar die pre cies vallen. Het is inmid dels een bekend ver schijnsel: de extreme, plaatselijke bui. „Vaak kun je zelfs vier uur vooraf nog niet voorspe len waar de regen dan gaat vallen", zegt Ray- mond Klaassen van Weer- plaza. Wie niet van dat toeval afhankelijk wil zijn, heeft geluk. Volgens Klaassen krijgen we donderdag, morgen dus, allemaal 'een plons water' op ons dak. „Dat wordt een echte regendag." De waterschappen hou den er serieus rekening mee: als er na zo veel we ken van droogte eindelijk serieus regen valt, kun nen de straten wel eens blank komen te staan. Vooral in 'versteend ge bied', geeft Jurjen Jonge- pier van het Hoogheem raadschap van Schieland en de Krimpenerwaard aan, de steden dus. „Met al dat asfalt en beton, die klinkers en tegels heb je daar in verhouding veel minder gras en sloten dan in de polder. Door de wekenlange droogte kan het water geen kant op. Er is helemaal geen sponswerking meer, zo als wij dat noemen. Daar door kan het geebeuren dat al het water de riole ring instroomt. De vraag is of alle riolen dat kun nen verwerken." woensdag 8 augustus 2018 GO Mallorcanen zijn wangedrag van toeristen beu De politie op Mallorca heeft drie Nederlanders gearresteerd die een tafel uit het raam van hun hotelkamer bovenop een geparkeerde auto gooiden. Voor de eigenaresse van de auto en veel andere Mallorca nen is de maat vol. „Wij willen dit soort toeristen niet langer op ons eiland", reageren ze woedend op Facebook. Caspar Naber Rotterdam/El Arenal - Miryam Sampol Rodriguez V v\ Chris van Mersbergen De Bilt-^ 9 of 5 daagse busreis Een heerlijke onbezorgde vakantie in het prachtige Sauerland, waar elk seizoen haar charme heeft. Het door Nederlanders geleide hotel biedt u een uitgebreid All-lnclusive-arrangement aan. Geniet tijdens deze reis van de uitmuntende verzorging, uitgebreid entertainment en gezellige excursies in het mooie Sauerland. VERTREKGARANTIE GEEN AANBETALING! Inbegrepen 3 of 4 hotelovernachtingen 3 of 4 maal uitgebreid ontbijtbuffet 4 of 5 maal lunch(pakket) 3 of 4 maal3-gangendiner Welkomstdrankje in het hotel 1 maal koffie en gebak Gratis consumpties van 17:00 - 24:00 uur Fakkelwandeling met schnapps Casinoavond of bingoavond 1 maal live muziek Activiteitenavond Gratis gebruik van alle hotelfaciliteiten Kofferservice Vervoer per Tourist Class touringcar 4 daagse busreis 9 november€219,- 16 november€219,- 23 november€199,- 5 daagse busreis 12 november€299,- 19 november€299,- 26 november€279,- Highlights Sauerland en Teutoburgerwoud Paderborn Externsteine Korbach, Brilon en de Diemelsee AlLe fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Alpin Hotel 3* superior Het hotel ligt in het plaatsje Grafschaft, midden in een bosrijk gebied en ademt een landeljjke sfeer. De kamers beschikken over een douche bad, toilet, TV en een zitje. In restaurant Bel Etage wordt u tijdens uw verblijf verwend met heerlijke maaltijden. In het grand cafe vindt u veel gezelligheid en leuke thema avonden. Heerlijk ontspannen kunt u ook in het zwembad en de sauna.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4