Standwerkers houden zich stil 8 Plourd haalt toneelliefhebbers naar jaren vijftig Sponsorloop Ouwerkerk voor therapie met dolfijnen Plourd is de afgeslankte variant van Smelly Kitchen en Kings of Cool, de funk- en soulbands met Jeroen van 't Leven (Hammond-orgel) en Eric van Doorn (gitaar) als harde kern. In Plourd richten ze zich met Frans Blanker (saxofoon), Rudy Klippel (bas) en Peter van Herp (drums) op de vette sound van de jaren zestig en zeventig. Speciaal voor de nieuwe reeks voorstellin gen van de Rederijkers tellen ze nog een decennium verder af. Paula Schiettekatte (stichtings voorzitter) is blij met deze bijzon dere Zierikzeese samenwerking. „De openingsscène is een verjaar dagsfeest in 1957. Het publiek wordt zo gelijk in de juiste stemming ge bracht en de scene in getrokken." De nieuwe productie van de Rede rijkers gaat 5 september in pre mière. Het toneelstuk wordt in to taal acht keer opgevoerd. 'Hef het glas' speelt zich afin een te beleven hoe wordt geworsteld met de leerplicht en het vrouwen kiesrecht. Te zien is ook hoe een verzetsgroep afrekent met NSB- kopstukken in Zierikzee en wat de eerste televisie-uitzending in een huiskamer losmaakt. Zonder meer aangrijpend is een intieme scene die zich afspeelt tijdens de Waters noodramp. De voorstellingen van 8 en 15 sep tember zijn inmiddels uitverkocht. Kijk voor meer informatie en kaart verkoop op www.rederijkerszierik- zee.nl. De openingsscène is een feest in 1957. Het publiek komt meteen in de juiste stemming huis aan de Oude Haven 35 in Zie rikzee. Het publiek wordt meege voerd langs gebeurtenissen uit de familiegeschiedenis van de vijftig jarige Gerrit van Gestel. Daarbij valt Het is veel te warm op de Grote Markt in Goes, waar het jaarlijkse standwerkersconcours is. Toch een voorronde voor het Nederlands kampioenschap dat in september in Alphen aan den Rijn is. Maar de acht aanwezige standwerkers blij ven stuk voor stuk in de schaduw bij hun kraam. „Er is te weinig volk", zegt vlekkenzeep-uit-groot- moeders-tijd-verkoopster Lydia van de Ruit. „De mensen blijven niet staan, want het is te warm in de zon. Of ze gaan naar het strand. Wat mij betreft hebben ze gelijk." Was het maar wat koeler. Dan had ze nu op een verhoginkje voor haar kraam gestaan. „Ik had het je graag laten zien", zegt ze. „Dan ver tel ik een verhaal van een kwartier. Bijna stand-up comedy. Ik kijk hoe de mensen erop reageren en reageer daar weer op. Iedere standwerker heeft zijn eigen manier. Ik doe het hard. Expres op de verhoging, want ik wil de mensen achteraan ook be reiken." Op de markt staan nog zeven standwerkers. Met 'zelfhechtende wondpleisters', steunzooltjes of portemonnees. Poëzie aan de kraam: voor een prikkie een nieuw knippie. Aan de andere kant van de markt staat John Gruter met voetencrème. Komen mensen via de oostzijde de markt op, dan lopen ze zowat tegen zijn kraam aan. Ook hij kan zijn showtje niet af steken. „Ik kan wel tegen de straat stenen gaan praten, maar dat heeft ook geen zin." Hij doet het rustig aan vandaag. „Mijn stem begon al weer weg te vallen." 'Drie voor vijf euro!', roept iemand ineens naast zijn kraam. Zou het dan toch...? Maar het meisje in de groentekraam, drie bakjes aard beien in de handen, doet toch echt niet mee aan het concours. OUWERKERK Alle geldinza melingen voor de Stichting Jens hebben zin gehad: het 7-jarige jongetje uit Ouwerkerk is terug van dolfijntherapie en heeft veel geleerd. Maar er zijn nog meer kinderen met het Pitt-Hopkins syndroom. En dus is er nog meer geld nodig. Daarom is er zaterdag 1 sep tember weer een sponsorloop in en om Ouwerkerk. Hardlopers en wandelaars kunnen in zes ki lometer geld ophalen voor Stich ting Jens. De stichting heeft al 35.000 euro opgehaald. Van dat geld is de familie Hage in februari naar Cura^ao geweest om dolfijntherapie te volgen met Jens (7) en stapt een familie uit Delfgauw over twee weken op het vliegtuig. „We hopen dat zij net zo veel resultaat zullen ondervinden als wij", zegt vader John. „Sinds de reis kan Jens bij voorbeeld aangeven wat hij leuk vindt en wat niet." Inschrijven voor de loop kan via Stichting- jens.com of ter plaatse, om 13.00 uur bij café De Barbier. IN DE REGIO Zomeravond concert Tocht met Scootmobiel MIJN DORP, MIJN STAD Fietstocht woensdag 8 augustus 2018 SD Swingende muziek bij de Rederijkers Twee voor de prijs van één; wie een kaartje koopt voor de voor stelling van het historisch to neelgezelschap Rederijkers Zie- rikzee krijgt daar dit keer een optreden van Plourd bij cadeau. De vijfkoppige formatie luistert de openingsscènes op met swingende muziek uit de jaren vijftig Marcel Modde Zierikzee Speciaal voor de nieuwe voorstelling van de Rederijkers keert Plourd muzikaal terug naar de jaren vijftig, foto paulaschiettekatte - Paula Schiettekatte Standwerkers. Op markten pro beren ze met hun stem hun waren te verkopen. Een geluid dat afwisselend enthousiast, la cherig en dan weer bombastisch is. Maar gisteren even niet. Michiel Bouwman Goes DREISCHOR In de Adriaanskerk wordt donderdag een zomeravond concert georgani seerd. André Knevel bespeelt het orgel, Holgerd Vachlis de saxofoon en Ankie Kaljouw en Hen- rieke Doornenbal bespelen de pan fluit. Er staan wer ken van onder an dere Handel, Albi- noni en Arvinte op het programma. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis, een bijdrage voor de on kosten wordt op prijs gesteld. SCHUDDEBEURS Vereniging d'Antilo- pen organiseert donderdag een scootmobieltocht in Schuddebeurs. Er wordt ongeveer 20 kilometer gere den. De tocht be gint om 13.00 uur vanaf de parkeer plaats van Hostelle- rie Schuddebeurs (Donkereweg 35). Hier wordt rond 17.00 uur ook gefi nisht. Deelname kost vijf euro, leden mogen gratis deel nemen. Opgeven kan telefonisch via 0111-415608 of door te mailen naar BROUWERSHAVEN Grote Kerk, 11.00-16.30 uur: Groepsexpositie; Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; BRUINISSE Brusea, 10.00-16.00 uur: Demonstraties bolussen bakken; BURGH-HAAM- STEDE Camping Groene- woud, 10.00-11.00 uur: Yoga in de Na tuur; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.45 uur: Familie- rondvaart, 18.30 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg open van 11.00-17.00 uur; Wijnhoeve de Kleine Schorre, 15.00 uur: Rondleiding; ELLEMEET Strandpaviljoen Co- razon, 10.00-11.00 uur: Strandyoga; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore, 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; OUWERKERK Watersnoodmu seum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleidingen; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 12.00-17.00 uur: jpbax@zeeland- net.nl. RENESSE Vandaag wordt een fietstocht georgani seerd langs molens in de Westhoek. Er wordt ongeveer 32 kilometer gefietst en de tocht gaat langs molens in El- lemeet, Scharen- dijke, Brouwersha ven en Burgh- Haamstede. Bij sommige molens wordt uitleg gege ven. Voor drinken en een lunchpakket wordt gezorgd. De start is om 09.30 bij de Jacobuskerk in Renesse. Expositie Speel goed uit Oma's en Opa's tijd; Centrum, 08.00-14.00 uur: Seizoensmarkt, SCHARENDIJKE Beachclub Perry's, 10.00-11.00 uur: Yoga on the Beach; ZIERIKZEE Camping Kloet, 10.00-16.00 uur: Vlooien- en brocan- temarkt; FiZi, 14.30 uur: Het Ongelooflijke Ver haal van de Mega Grote Peer; Gasthuiskerk, 13.30-16.30 uur: Open Kerk; Het Luitje, 13.00 uur: Vaartocht Oos- terschelde; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Inloop Breek de Week. DORPENTOCHT BIGGEKERKE Van molen naar museum, langs camping en door dorpscentrum. De jaarlijkse Dorpentocht van Terre des Hommes bracht fietsers gisteren weer langs veel afwisse lende stempelposten op Walcheren, zoals Brasser's Koren molen in Biggekerke (foto). Deelnemers moesten een route boekje kopen voor zes euro. De 53 kilometer lange tocht werd gereden om geld in te zamelen. De opbrengst gaat naar projecten voor de bestrijding van seksuele uitbuiting van kinderen in Azië en Oost-Afrika. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49