Toppers laten steek vallen O O) 0 O Q. ZEELAND 11 Anne Terpstra niet van start op EK Eerste training TOP nog zonder coach Bart Nieuwkoop ziet concurrent afhaken 'De Kras' zorgt voor Westkapelse zege Gelijkspel tegen Jong Sparta Mountainbikester Anne Terpstra heeft het Europees kampioenschap cross country giste ren aan zich voorbij moeten laten gaan. De uit Zierikzee afkomstige Terpstra kampt met een enkelblessure, waardoor ze in het Schotse Glasgow niet van start kon gaan. Anne Tauber was daardoor de enige Nederlandse vrouw die in actie kwam. Ze werd zesde. Via sociale media liet Terpstra gisteren weten dat ze een dikke enkel had maar dat het team - met hulp van de Belgische buren - er alles aan deed om haar te laten starten in Glasgow. Dat lukte uiteindelijk dus niet. In januari brak Terpstra haar enkel al tijdens een trainings kamp in Zuid-Afrika. De korfballers van TOP Arnemuiden werkten gisteravond hun eerste training van het sei zoen af. Dat deden ze niet onder leiding van de nieuwe trainer Kees-Jan Oppe. De opvolger van de afgelopen zomer vertrokken Arco Goedkoop verbleef nog in Frankrijk. TOP bereidt zich voor op de eerste helft van het veldseizoen. Daarin komt de ploeg uit Ar nemuiden uit in de hoofdklasse B. Zaterdag speelt TOP een drieluik in België. Anita de Ridder keert bij TOP terug op het oude nest. Zij komt over van PKC uit Papen- drecht, de landskampioen op het veld. De kans dat Bart Nieuwkoop morgenavond aan de aftrap van het Europa League-duel tus sen AS Trencin en Feyenoord verschijnt, is aanzienlijk groter geworden. Jeremiah St. Juste, de concurrent van de Thoolse rechts back, is namelijk niet inzetbaar. Dat maakte Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst bekend tijdens een persconfe rentie in aanloop naar het duel van morgen in Slowakije (aftrap t9.oo uur). St Juste moest za terdag tijdens de strijd om de Johan Cruijff Schaal met PSV, die door Feyenoord gewon nen werd na strafschoppen, kort voor tijd het veld verlaten. Nieuwkoop was toen ook al zijn vervanger. Wim en Marian Flipse uit Westkapelle heb ben het duivenconcours van Perigueux ge wonnen. Zij zagen hun donker geschelpte doffer 'De Kras' om 9.01 uur arriveren in Westkapelle. De doffer had de afstand van 734 kilometer naar Westkapelle afgelegd met een gemiddelde van 50 kilometer per uur. 'De Blauwe', een doffer van Herman Calon, won de eerder afgelaste wedstrijd uit Pont St. Maxence. De duif vloog met gemiddeld 71 ki lometer per uur naar Hoofdplaat. Kerkhove Loof Op Het Kasteel begon Dennis de Nooijer weer met het elftal dat niet veel af zal wijken van de basiself te gen ADO'20, volgende week zater dag in de eerste kwalificatieronde van de KNVB-beker. Raymond Bronkhorst, de 40-jarige trainer van de ploeg uit Heemskerk, had dus een goede oefenwedstrijd uit gekozen om Hoek te bekijken. Fa- bian Wilson ontbreekt in het be kerduel met ADO'20 vanwege een schorsing. De rechtsback kreeg af gelopen seizoen geel in de bekerdu els met FC Lisse en Heracles en moet daardoor één wedstrijd toe kijken. Jelle Klap is dan zijn logische ver vanger. De verdediger was vorig seizoen in de tweede divisie als rechtsback een vaste waarde bij Jong Sparta, maar mocht niet blij ven. Hij liep stage in Duitsland, maar nadat dat op niets was uitge lopen koos hij voor een overstap naar Hoek. Daar heeft Klap in Wil son een geduchte concurrent, maar dat wist hij op voorhand. „We spe len dit seizoen 34 wedstrijden", zei De Nooijer over de concurrentie strijd. „We gaan iedereen nodig hebben." Klap was gisteragavond na 45 mi nuten de vervanger van Wilson. Ook Kim van den Bergh, Zinho Chergui en Sidy Ceesay kwamen binnen de lijnen. Het stond halver wege 0-0, maar twee minuten na rust keek Hoek al tegen een achter stand aan. Nadat de bal over Jordi de Jonghe werd gelift, leek Gert-Jan van Leiden de bal weg te kunnen werken. De centrale verdediger miste de bal, waarna Gianni dos Santos van dichtbij kon scoren (1-0). We spelen dit seizoen 34 wedstrijden, we gaan iedereen nodig hebben Voor rust was Jong Sparta ook een paar keer heel gevaarlijk, maar talent Halil Dervisoglu miste alleen voor Jordi de Jonghe en zag zijn strafschop ook gestopt door de doelman van Hoek. De ploeg van De Nooijer kreeg ook prima moge lijkheden. Lionel Fitsch kopte van dichtbij voorlangs („Ik zag de bal heel laat komen") en Kyle Does burg slaagde er tot drie keer toe niet in te scoren. Maar de (basis)ploeg haalde in fases wel een goed niveau, met goed lopende aanvallen, die voldoende mogelijkheden oplever den. Dat lukte na rust iets minder, al had Doesburg wel voor de gelijk maker moeten zorgen. Na 64 minu ten werd hij de ruimte ingestuurd door Rik Impens en ging alleen op doelman Michael Fabrie af. Does burg schoot de bal recht op de kee per, maar was kort daarna wel bij de 1-1 betrokken. De grote spits from melde zich langs drie man, de inge vallen Spartaan Levi Bouwense (ex- JVOZ) kon de bal ook niet verove ren, waarna Rik Impens op de juiste plek stond en afrondde: 1-1. Het was een opsteker voor Hoek, dat daarna weer vanuit de organisatie speelde en weinig kansen meer weggaf. De grootste verrassing van de vierde ronde kwam van het bord waar Van Foreest speelde. De groot meester uit Groningen - vorig jaar tweede in Vlissingen - kwam niet voorbij Internationaal Meester Vi- ani Antonio Dcunha uit India. Ster ker nog, de Nederlandse topschaker ging onderuit. Ook titelverdediger Iturrizaga liet een steekje vallen. De Venezolaan slaagde er niet in een doorbraak te forceren tegen de Chinees Yunguo Wan en speelde remise. Hij kwam daardoor op een puntentotaal van 3.5 uit vier duels. Van Foreest staat nu op drie punten. Grote favoriet Sandro Mareco, als eerste geplaatst tijdens het HZ- toernooi, bleef wel foutloos. De Ar gentijnse grootmeester won van Internationaal Meester Thomas Beerdsen en is met vier punten ge deeld koploper. De sterkste Zeeuw, Joey Grochal uit Goes, liep zondag tegen zijn eer ste nederlaag aan. Maandagavond herstelde hij zich met een zege op de Duitser Michael Gorny. Grochal heeft daardoor drie punten. Gisteravond stond in het gebouw van de HZ University of Applied Sciences de vijfde ronde op het pro gramma. Bij het ter perse gaan van deze krant waren nog niet alle par tijen in Vlissingen afgerond. woensdag 8 augustus 2018 GO MOUNTAINBIKEN KORFBAL Anita de Ridder (links) speelt dit seizoen weer bij TOP Arnemuiden. foto ruben oreel VOETBAL DUIVENSPORT P Hoek houdt stand in krachtmeting Tennisster Le sley Kerkhove (foto) heeft haar partij in de eer ste ronde van het ITF-toernooi in het Engels Chiswick ge wonnen. De uit Zierikzee af komstige speel ster was giste ren nipt te sterk voor de Hon gaarse Dalma Galfi: 7-5 7-6. In de volgende ronde treft Kerk hove de 34-ja- rige Kroatische Ana Vrljic. 15 Met verdediger Augustine Loof uit Koewacht in de basis heeft eerstedivisionist FC Eindhoven gisteren het oe fenduel met der dedivisionist UNA uit Veldho ven gewonnen. Op bezoek bij de amateurs werd het 0-3 voor de profs. Loof speelde 45 minuten mee en bleef na de rust in de kleedka mer achter. Op dat moment stond het 0-2. Een doordeweekse oefenwed strijd in Rotterdam, dat viel na tuurlijk niet bij iedereen bij Hoek in goede aarde. Maar na afloop van het duel van de derdedivisi onist met het één niveau hoger acterende Jong Sparta was ie dereen het er gisteren wel over eens dat het een meer dan nut tige avond was geweest. Hoek speelde een prima wedstrijd, creëerde genoeg kansen en kon wel tevreden zijn met het resul taat (1-1). Barry van der Hooft Rotterdam Mcrfs*8Dy$*»i tSS\JRA*"'*N Jelle Klap in actie tegen Jong Sparta. fotopimwaslander/orangepictures - Dennis de Nooijer Het duurde vier speelronden, maar de eerste favorieten tij dens het HZ-schaaktoernooi hebben een deukje opgelopen. Twee van de drie toppers - Edu- ardo Iturrizaga en Jorden van Foreest - kwamen maandag avond niet tot een zege. Daniël Vervelde Vlissingen I Na de vierde ronde had het HZ-schaaktoernooi vier koplo pers, die allemaal vier punten haalden in hun eerste vier wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43