Verzet tegen vlonderboete Veere 8 Veel vacatures voor vrijwillige bestuursleden DORPENTOCHT „We horen en merken dat het voor besturen van verenigingen en stichtingen niet makkelijk is om nieuwe bestuursleden te werven. Bovendien is het takenpakket van actieve bestuursleden vaak behoor lijk uitgebreid", legt Rianne Hac king van SWM uit. SWM heeft al enkele jaren een vrijwilligersvacaturebank waar or ganisaties hun vacatures voor vrij willigers in kunnen zetten. Mensen die vrijwilligerswerk willen doen, kunnen daarin kijken om iets te vinden dat bij hen past. SWM gaat besturen van verenigingen ondersteunen bij de zoektocht naar vrijwilligers Op die vacaturebank voor vrij willigers staan nu vijftien vacatures voor bestuursleden open: drie voor secretaris, drie voor penningmees ter, één voor voorzitter en de rest voor algemeen bestuursleden. Dat komt neer op ruim zes procent van het totaal aantal openstaande vaca tures. Om besturen goed te kunnen helpen, wil Welzijn Middelburg eerst horen welke vragen, ervarin gen, uitdagingen en problemen be sturen van verenigingen en stich tingen in Middelburg en op Wal cheren hebben. Daarom wordt nu een digitale vragenlijst gemaakt. Die wordt vanaf 20 augustus onder de aandacht gebracht. Organisaties hebben tot 10 sep tember de tijd om de lijst in te vul len. Met de resultaten in de hand gaat SWM besturen van verenigin gen benaderen en ondersteunen bij de zoektocht naar geschikte vrij willigers. Hoewel het steeds moeilijker wordt om vrijwilligers te vinden, kan Middelburg nog altijd rekenen op zo'n 15.000 mensen die zich be langeloos inzetten voor de samen leving. DEN HAAG Campinghouder J. de Korte van minicamping Kaasboer derij Mariekerke in Meliskerke ver zet zich bij de Raad van State tegen 120.000 euro aan dwangsommen, die de gemeente Veere hem heeft opgelegd. De Korte hoeft de dwangsommen niet te betalen, maar hij wil dat de Raad van State de gemeente op de vingers tikt. „Afspraak is afspraak", zei De Korte gisteren tegen de Raad van State over een gesprek met een wethouder dat hij had over de vlon ders op zijn camping. De vlonders en bijbehorende paaltjes horen bij de safaritenten die De Korte in het kampeersei- zoen heeft staan. De tenten moeten na het seizoen weg. De vlonders mocht hij echter laten liggen als hij ze zou afdekken met zeil. „Daar was een afspraak over gemaakt met de wethouder", zei De Korte. Om die reden trok hij zijn bezwaarschrift tegen de dwangsombeschikking in. Verbod Na afloop van de bezwarentermijn kreeg De Korte toch een fors aantal dwangsommen van de gemeente. „De wethouder heeft zich niet aan zijn woord gehouden. Dat is het probleem", zei de campinghouder. Een woordvoerster van de ge meente Veere zei tegen de rechters van de Raad van State dat er geen toezeggingen zijn gedaan over de vlonders. „Dat heeft de wethouder nooit gezegd", zei ze. Raadsman A. van Leeuwen zei namens De Korte dat het helemaal niet zo duidelijk is of de vlonders ook buiten het seizoen verwijderd moesten zijn. Pas in het nieuwe be stemmingsplan heeft de gemeente het over 'ondersteuningsvoorzie ningen waaronder een vlonder', al dus Van Leeuwen. De jurist leidt uit dit expliciete verbod af dat vlonders daarvoor mochten blijven liggen. IN DE REGIO Zeeuwse Vliegdagen Puzzelrit Concert MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 8 augustus 2018 WA Welzijn Middelburg helpt verenigingen Vrijwilligers vinden is al een uit daging voor veel verenigingen, maar nog moeilijker is het om mensen te vinden die dan ook nog bestuurslid willen worden. Stichting Welzijn Middelburg reikt verenigingen de helpende hand. Maurits Sep Middelburg Uitspraak van de Raad van State over de dwangsommen volgt. ARNEMUIDEN Stichting Evene menten Midden Zeeland organi seert vrijdag en za terdag de Zeeuwse Vliegdagen op vliegveld Midden Zeeland. Tussen 10.00 en 17.00 uur zijn er demonstra ties en rondvluch ten. Tevens is er een banenmarkt, een speelplein en een braderie. De toegangsprijs be draagt vier euro, kinderen van 4 tot en met 12 jaar beta len twee euro. Zie www.vliegveldzee- land.nl voor meer informatie. ARNEMUIDEN Autoclub de Zeeu wen houdt donder dag een puzzelrit rondom Arnemui- den. Inschrijven kan van 18.30 tot 19.00 uur in Eetcafé de Witte Raaf (Muiden- weg 3). Voor de be ginnende rijder is er een eenvoudige route uitgezet met gemakkelijke op drachten en oriën tatiepunten die on derweg gezocht moeten worden. De rit kan met met de auto, scooter of motor worden afge legd. OOSTKAPELLE Stichting Oostka- pelle Cultureel or ganiseert vanavond een concert in de Dorpskerk. Elise Besemer speelt viool en Laurens de Man bespeelt de vleugel. De twee jonge musici laten horen hoe verschil lende componisten uit de muziekge schiedenis hun ziel en zaligheid kwijt konden in een So nate. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, een bijdrage in de kosten wordt op prijs gesteld. CULIKARAVAAN MIDDELBURG De eerste foodtrucks staan klaar bij de Seismolen in Middelburg. Vandaag, woensdag, vanaf 13.00 uur kunnen smulpapen komen smikkelen tijdens de vierde editie van het foodtruckfestival Culikaravaan Middelburg. De woensdag is een extra dag, want Culikaravaan breidt dit jaar uit van drie naar vier dagen. Tot en met zaterdag kan er elke dag van 13.00 tot 23.00 uur genoten worden bij de mo biele keukens. Die bereiden onder meer friet, cake, ijs, crêpes, quesedillas, visburgers, poke bowls. Ook zijn er di verse optredens. Meer informatie staat op culikaravaan.nl. ARNEMUIDEN Museum Arnemui- den en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: Historie, Visse rij, Streekdrachten en tentoonstelling; DOMBURG Galerie Duinheuvel, 12.00-17.00 uur: Verkoopexpositie; Schuitvlotstraat 32, 13.30 uur: Stads wandeling; 15.15 uur: Stadswandeling (in het Duits); Stations straat, 19.30 uur: In teractieve kinder voorstelling 'Rob- bie's spelshow en disco'; MIDDELBURG Markt en Plein 1940,10.00-24.00 uur: Kermis; Zeeuws Museum, 13.30-16.00 uur: Werkplaats, zelf meehelpen aan cre atie van een kunst werk; Kaasboerderij Schellach, 16.00 uur: Boerderijbele ving; Gasthuiskerk, 19.30 uur: Samen- zangavond; Cinema Middelburg, 20.00 uur: 'Que Dios Nos Perdone'; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00-14.00 uur: 'Zoldergeheimen' bij Terrra Maris; 13.30- 15.30 uur: Natuur- spreekuur 'Strand- fossielen'; Dorps kerk, 20.00 uur: Zo meravondconcert Elise Besemer en Laurens de Man; SEROOSKERKE Johanneskerk, 13.00-17.00: Exposi tie Johan de Visser; VEERE Museum Veere, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht over het Veerse Meer met een zeilboot; VROUWENPOLDER Fort den Haakweg en Dorpsdijk, 10.00- 19.00 uur: Seizoen- smarkt; Dorpsdijk, 13.00-17.00 uur: Openstelling Pel- grimskerk; ZOUTELANDE Langstraat, vanaf 17.00 uur: Zoute- landse Zanddagen met vandaag schat graven t/m 11 jaar en touwtrekken voor heren; Strand paviljoen Neptunes, 19.00-21.00 uur: beachvolleybaltoer- nooi; Catharina- kerk, 20.30 uur: Zo meravondconcert 'ZuidWest 5'. BIGGEKERKE Van molen naar museum, langs camping en door dorpscentrum. De jaarlijkse Dorpen- tocht van Terre des Hommes bracht fiet sers gisteren weer langs veel plekjes op Walcheren, zoals Brasser's Korenmolen in Biggekerke (foto). Deelnemers moesten een routeboekje kopen voor zes euro. De opbrengst van de 53 kilometer lange tocht is dit jaar voor de bestrijding van seksuele uitbuiting van kinderen in Azië en Oost-Afrika. Terre des Hommes heeft een winkel in Middel burg. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40