7 Je parkeert gratis en hebtgeen gedoe met pasjes en hekwerken voordatje te water gaat markt, eettentjes, ruime parkeergele genheid en een prachtig uitzicht. Wat wil een mens nog meer? Op een zomerse dag waan je je in Frankrijk." Verkwisten Een rondje varen gaan ze vandaag niet. „We moeten wel een doel heb ben", zegt Den Hartog. „Zomaar brandstof verkwisten doen we niet. Als de kleinkinderen komen gaan we naar Ossehoek, of een van de andere eilandjes in de Grevelingen. Daar kunnen ze veilig spelen. Nu moet je daar niet willen komen. Veel te druk met gezinnen." Oneerlijke concurrentie is het vol gens hem wel, die ligplaatsen aan de eilandjes. „Tientallen meren daar aan. En voor de voorzieningen varen ze even heen-en-weer naar Brou wershaven. Vervolgens liggen ze daar voor nop. Dat kan eigenlijk niet." Als de drukte straks achter de rug is, gaan de twee weer het water op. Met vrienden de provincie verken nen. Een exacte route stippelde Den Hartog nu nog niet uit. Toch heeft hij globaal wel een rondje in zijn hoofd: van Brouwershaven naar Zierikzee. Oversteken naar Goes. Naar Veere en via het kanaal door Walcheren naar Middelburg. „Kijken we daar wel of we Vlissingen nog aandoen en dan doorsteken naar Sas van Gent." Aan het einde van de middag stroomt de haven langzaam vol boot jes. Mensen die terugkeren van een dagje op het water. Om de hoek, in de modernere jachthaven, is het een ko men en gaan van dagjesmensen. Zo als Gerard Guldemond uit Hulst. Met zijn kajak, een replica van een exem plaar uit 1885, is hij een opvallende verschijning tussen de vele motor bootjes. Vaarwater „Net als het Veerse Meer is dit een van de betere vaarplekken in Zee land", zegt hij. „Zeker met een kajak. Vanochtend ben ik vertrokken rich ting Ossehoek. Daar heb ik koffie ge dronken. Gewoon uit een thermos fles. Die neem ik altijd mee in mijn rieten mand." Met een kaart navigeert Gerard over het water. Onderweg heeft hij een groepje zeehonden gespot. „Wat zijn die beesten nieuwsgierig. Ze kwamen heel dichtbij. Hadden vast nog nooit zo'n gekke boot gezien." Ook mede-watersporters moeten vaak twee keer kijken voordat ze door hebben wat er op het water dobbert. Gerard is het inmiddels gewend, en geeft graag uitleg over zijn zelfge maakte kajak. Ook hij komt graag in Brouwersha ven, vertelt hij. „Er hangt hier een ge moedelijke sfeer. En het is praktisch. Je parkeert gratis en je hebt geen ge doe met pasjessystemen en hekwer ken voordat je te water kunt. Het is eigenlijk gewoon ideaal." woensdag 8 augustus 2018 GO Kees en Nella den Hartog gaan graag met hondje Koos l^dekleinkinderennaar Ossenisse, een eilandje in li de Grevelingen. Jachthaven Onder de Molen Noortfqr. Ijsbaan Brouwershaven - Gerard Guldemond uit Hulst Voor een kajak is het Grevelingenmeer een van de betere vaarplekken, vindt Gerard Guldemond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39