O O) 6 ZOMER 2018 HAVEN BROUWERSHAVEN Nb mST Geen overdreven luxe. Daardoor zeer betaalbaar. En zout water, dus geen muggen. Voor Roosendaler Jan Bakker gaat er niets boven Brouwershaven. Zijn Hertog Jan ligt in de oude haven. „Het is de ideale uitvalsbasis voor een dagje op het water." WAT IS ER TE DOEN? Kanoën, Sluis Sjezenrijden, Westkapelle Zeeuwse toeristenmarkt, Kamperland Longboarden, Cadzand Streekproductenveiling, Sint-Annaland Rondvlucht, Ouwerkerk Culikaravaan, Middelburg Scheepstimmerman voor één dag, Zierikzee Adventure sports, Nieuwvliet Mondriaan wandeling, Domburg WAT IS DE FAVORIETE HANGPLEK VAN... In Bruinisse zul je Jan Bakker niet vinden. Te massaal. On persoonlijk ook. Nee, geef de Roosendaaler maar Brou wershaven. „Moet je kijken, dat uitzicht op die geveltjes, daar doe je het toch voor? Dan wil je toch niet zo'n massale haven. Daar betaal je nog meer voor ook. Hier voel ik me ko ning op mijn eigen Hertog Jan." Goed, Bakker moet naar de Ooster- schelde wat langer varen. Anderhalf uur kost het tot de sluis bij Bruinisse. En in het hoogseizoen moet hij daar nog eens anderhalf uur geduld heb ben. „Dat moet je nu eigenlijk niet willen. Hoeft ook niet. Op de Greve- lingen kun je prima uit de voeten. Zeker met een zeilboot. Onderweg leg je aan bij één van de eilandjes. En buiten het seizoen heb je de wereld voor jezelf alleen." Bakker heeft vandaag de zeilen nog niet gehesen. Te druk op het water. En veel te warm. Hij moet ook nog wat huiswerk doen, zegt hij, wijzend op een boek met als titel 'Verander water in bier'. Hoe toepasselijk wil je het hebben, op de Hertog Jan. „Met een maatje heb ik een bierinstallatie gekocht. Van het najaar gaan we samen brou wen. Laatst hebben we al een poging gedaan. Maar dat was geen succes. Vandaar dat boek." Oosterburen Zeven jaar ligt Bakker nu met zijn zeilboot in Brouwershaven. Veel vaste gasten kent hij. „Ze komen overal vandaan. Van Breda tot Den Haag. Zelfs een aantal oosterburen heeft hier een vaste plek. Niet zo gek, voor gezinnen is dit de ideale uitvals basis. Papa wil zeilen, mama wil een drijvende caravan. En de kids water en zand. Dat heb je hier volop." Een eindje verder hangt de Zeeuwse vlag aan een immens mo torjacht. Het zijn Evert en Nella den Hartog, die zo'n beetje het jaarrond op de boot verblijven. „Je hebt hier alles", zegt Den Hartog. „Een super- woensdag 8 augustus 2018 GO TIP 1 Zeeuws-Vlaanderen ontdekken vanaf het water? Dat kan in Sluis vandaag aan de Kanaalweg. Van 10.30 uur tot 12.30 uur kun je per kano het water in en vaar je tussen de weilanden door. Kosten: €12,50 (volwassenen) en €7,50 (kinderen tot en met 10 jaar). Meer informatie op de facebookpa- gina van 'Buitengewoon actief'. TIP 2 In Westkapelle wordt er vandaag weer gereden in de sjees. Mannen en vrouwen in Zeeuwse kleder dracht zijn gegarandeerd vertegen woordigd op dit evenement. De Sjezenrijders in de dop. oude traditie is op de markt te aan schouwen van 11.00 uur tot 20.00 uur. TIP 3 In het dorpscentrum van Kamper land vindt er vandaag een Zeeuwse Zomermarkt plaats. Wat is er zoal te beleven? Natuurlijk Zeeuwse volksdansgroe pen, gekookte mosselen, tractors en oude motoren, nostaligische en Zeeuwse kinderactiviteiten en nog veel meer. Van 11.00 uur tot 18.00 uur is de Zeeuwse markt geopend. TIP 4 Een dagje surfen op straat, ofter- wijl longboarden. Na een korte in structie op de lange stabiele plank wordt er een route gereden door de polder van Cadzand. Deelname is vanaf 10 jaar en de ac tiviteit duren ongeveer van 14.00 uur tot 16.00 uur. Voor meer infor matie: www.cadzandsports.nl TIP 5 Duik de authentieke veilingsbank jes in en scoor jouw streekproduct op de streekproductenveiling in Tholen. Vanaf 11.00 uur kan er geboden worden op allerlei verse producten aan de Langeweg 1. TIP 6 Het Krekengebied in Ouwerkerk ontdekken vanuit de lucht? Dat kan vandaag van 12.00 uur tot 17.00 uur. De vluchten vertrekken vanaf de Vissersweg 100 meter ten noor den van Duikcentrum Diving Duuv- eland vlakbij het Watersnoodmu seum. Voor prijzen en meer infor matie: www.watersnoodmuseum.nl TIP 7 De Culikaravaan staat weer uitge stald in Middelburg vandaag. Dit Zeeuwse Foodtruck evenement is een plek waar de streetfoodcultuur in de spotlights staat. Op het Bolwerk bij de Seismolen verzamelen een 20-tal foodtrucks zich om drie dagen lang hapjes te serveren van 13.00 uur tot 23.00 uur. TIP 8 Heb je een (klein)kind met een echte passie voor klussen? Laat hem of haar vandaag zijn diploma 'leerling scheepstimmerman' halen. Vanaf 13.00 uur tot 16.30 uur wordt er gezaagd en geboord aan de Vis- sersdijk 2. TIP 9 Op de Boerenhoeve in Nieuwvliet staat er vandaag een actief schema op de planning. Zo kan men onder andere boogschieten, van een kabelbaan afglijden en zich manoeuvreren over een hoogtepar- cours. De activiteiten starten vanaf 13.30 uur. Voor meer informatie: www.boerenhoeve.com Lekker klimmen en klauteren. TIP 10 Een leuke wandeling door Dom burg met extra aandacht voor de kunstenaars die hier gewerkt heb ben. Er wordt onder andere gewan deld langs de kerk en door de dui nen. Kosten: 6,- (volwassenen) en 3,- (kinderen). Meer info: www.vvvzeeland.nl Waar zijn we? In de oude haven van Brou wershaven. Wie hangen er? Jan Bakker op zijn zeilboot, Evert en Nella den Hartog op hun motorboot en Gerard Gul- demond in zijn kajak. A Jan Bakker geniet van het uitzicht op de oude geveltjes in de haven. FOTO'S ERNESTA VERBURG Ik voel me koning op mijn eigen Hertog J an Timo van de Kasteele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38