Komst molens Banjaard hangt af van Defensie 'Je moet in dit werk nooit vergeten waar je vandaan komt' Nieuw album op komst 4 TOURNEE Vrijdag begint het programma, dat is omgedoopt in Veronica Inside, aan het nieuwe seizoen. „We zijn er gewoon weer bij", zegt de Middel burgse zanger, die al sinds 2009 aan het programma is verbonden. „Er is niets veranderd. Ik heb nog steeds dezelfde kleedkamer en hetzelfde make-upmeisje. En er zijn dezelfde vieze bitterballen." Toch is er één duidelijk verschil. Tot nu toe reisde Vera samen met echtgenote Escha Tanihatu, de po pulaire 'bardame' van het pro gramma, zowel op maandag als vrijdag van Middelburg naar Hil versum. Sinds zijn carrière een paar jaar geleden in een stroomversnelling kwam, is dat steeds lastiger gewor den. „Wij zijn er telkens een hele dag aan kwijt. Je zit vier uur in de auto voor vier minuten spelen. Dat geeft allemaal niet, maar ons schema is de laatste jaren zo druk geworden, dat we ons bijna over de kop hebben gewerkt. Je gaat daar Jichamelijk aan on derdoor. Dan moet je wat gas terug nemen." TheClarks Er is een compromis gevonden. „We vonden het zonde om er hele maal mee te stoppen en ook de mensen van VI wilden dat we mee gingen. Daarom hebben we beslo ten dat wij de maandagen doen en dat The Clarks, die deze zomer bij 'VI Oranje blijft thuis' speelden en alle theatershows met Johan Derk sen doen, er op de vrijdagen staan", zegt Vera. Hij neemt deze vrijdag wel de eerste uitzending voor zijn rekening. In 2009 haalde Derksen Danny Vera, toen nog nauwelijks landelijk bekend, bij het programma en droeg daardoor bij aan diens door- braak. Om die reden wilde de zan ger ook trouw blijven aan VI. „De loyaliteit naar Johan is de re den dat ik er nog steeds zit. Je moet in dit werk nooit vergeten waar je vandaan komt en welke mensen iets voor je hebben gedaan. Ik heb nu succes door vooral heel hard te werken, maar je moet wel zo reëel zijn om te erkennen dat er ook mensen zijn die een deur voor je open hebben gedaan." Pretentieloos Na al die jaren verbaast Danny Vera zich nog steeds over het succes van het programma. „Het rare is: alles is zoals het is", zegt de Zeeuwse mu zikant. „Veel mensen denken dat het is gescript, maar dat is niet zo. Het zijn gewoon mannen die - als je mazzel hebt - over voetbal praten. Het is volstrekt pretentieloos, stelt eigenlijk geen hol voor, maar het werkt." En die toestemming is nodig, omdat de vier 150 meter hoge windturbines ra darstoringen veroorzaken. De provin cie Zeeland en Defensie zijn nog in overleg over waar een extra radarsta tion moet komen, zodat de luchtvaart er geen last van heeft. Oliver Drewes, woordvoerder van Communicatie Plat form De Banjaard, benadrukte in Den Haag dat het plan niet uitvoerbaar is zolang Defensie geen goedkeurings- stempel op het plan heeft gedrukt. Volgens de tegenstanders, zo'n 700 omwonenden en recreanten van De Banjaard, kan het nog jaren duren voordat er een nieuw radarstation is. Daardoor is er te veel onzekerheid over de uitvoerbaarheid van het plan en moet het van tafel. De raadsman van de gemeente Noord-Beveland en de woordvoerder van Windpark Noord- Beveland zeiden dat de ambtelijke mo lens bij Defensie misschien traag draaien, maar dat er zeker binnen tien Het plan is niet uitvoerbaar zonder stempel Defensie jaar een nieuw radarstation en dus een nieuw windpark staat. J. Withagen, woordvoerder van initiatiefnemers, zei te hebben vernomen dat Defensie al in november een besluit zal nemen. De tegenstanders snappen niet waarom de gemeente Noord-Beveland als enige Zeeuwse en zelfs Nederlandse gemeente zo dicht (400 meter) bij een groot recreatiepark en woningen vier kolossen van windturbines zet. Ze vre zen dat de recreatiesector er onder te lijden zal hebben. Een groot aantal om wonenden is bovendien bezorgd om de eigen veiligheid. De Raad van State doet binnen en kele weken uitspraak. Kamperen bij de Dikke Toren Beknelling door ongeval Zeeuwen snel met betalen woensdag 8 augustus 2018 Danny Vera blijft trouw aan Johan Derksen Danny Vera in het decor van Voetbal Inside, dat nu is omgedoopt in Veronica Inside. foto pro shots Danny Vera gaat Johan Derksen, René van der Gijp en Wilfred Genee achterna. Het Voetbal In- side-trio maakte onlangs een veelbesproken overstap van RTL naar Talpa TV van John de Mol. De huisband van Danny Vera volgt hen. Rolf Bosboom Middelburg Danny Vera werkt aan een nieuw album, dat in twee delen wordt uitgebracht. In oktober ver schijnt het eerste deel, met up- tempo nummers. Dat gaat gepaard met een club tour langs tien zalen, in decem ber eindigend in Paradiso in Am sterdam. In januari volgt het tweede deel, met balladachtige nummers. De bijbehorende uitgebreide thea- tertournee, met blazers en strij kers, begint op 13 februari in Middelburg en eindigt op 17 april in Carré in Amsterdam. Alles gebeurt onder de titel 'Pressure makes diamonds'. „De opnamen zijn klaar", zegt Vera. „Het eerste deel wordt deze week in Nashville gemixt door Vance Powell. Ik ben al jaren fan van hem. Ik ben heel trots dat hij mijn plaat gaat mixen." De tegenstanders van vier nieuwe hoge windturbines nabij De Ban jaard in Kamperland vroegen de Raad van State gisteren een dikke streep door het windparkplan te halen, omdat Defensie nog steeds geen toestemming heeft gegeven. Den Haag - Oliver Drewes ZIERIKZEE Het grasveld bij de Dikke Toren in Zierik- zee wordt zaterdag 18 au gustus omgetoverd tot één grote camping. Op deze manier viert cultuurstich ting Centree haar jaarlijkse zomerfeest. Op het terrein is vanaf 15.00 uur van alles te beleven. Er is zowel mu ziek in allerlei talen, er staan foodtrucks met eten uit allerlei landen, er zijn campingspelletjes en er is animatie, ledereen wordt die middag uitgenodigd in campingsmoking en met een klapstoel te komen om zo de zomervakantie af te sluiten. HOEK Een automobilist is gistermiddag gewond ge raakt door een ongeval op de N61 bij Hoek. De be stuurder raakte bekneld. De automobilist kwam om streeks half drie vanuit de richting Terneuzen en raakte net voor de rotonde bij Hoek van de weg en kwam op de kop in de sloot terecht. De brandweer heeft de auto opengeknipt en het slachtoffer bevrijd. Aanvankelijk werd ook de traumahelikopter opgeroe pen. Die hoefde uiteindelijk niet meer te komen. Uitein delijk is het slachtoffer met de ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. Over zijn of haar verwondingen is nog niets bekend. VLISSINGEN Zeeuwse be drijven zijn in Nederland het snelst met het betalen van hun rekeningen. De on dernemers uit Zeeland be taalden facturen in het tweede kwartaal van dit jaar gemiddeld na 39,7 dagen, een dag later dan in dezelfde periode een jaar geleden. Dat blijkt uit de Barometer Betaalgedrag van bedrijfsinformatiespe cialist Graydon. In de eerste helft van 2018 betaalden bedrijven in Ne derland hun facturen ge middeld na 39,9 dagen. Dat is een halve dag sneller dan een jaar geleden. De traagste betalers van facturen bevinden zich in de provincie Flevoland (42,4 dagen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36