Natte droom Toch geld voor kwetsbare jeugd Grote brand bij bedrijf op industrieterrein Hoek 'Inspraak mariniers moet opnieuw' 2 JANVANDAMME Column Nee hoor, het is niet heet. Welnee, mijn vingers plak ken helemaal niet aan de letters van het toetsenbord. De zon aan de wolkeloze hemel, de wind met een hoog-tropisch ac centje, het adembenemende luchtruim in het Vlissingse kan toor dat nog wel ruim is maar geen lucht meer bevat. Ik vind het alle maal prima. Iedereen in mijn omgeving draagt de niet-Nederlandse zonzomer manmoedig. Dertig graden en meer, het woord regen hebben we uit onze Van Dale geschrapt. Mop peren over het weer is zo 2017. Maar wat heb ik zin in een rui sende, alle stof wegspoelende, echt heel erg natte bui. Zo eentje waarbij je de druppels op het warme asfalt ziet uiteenspatten. Waarbij je vanonder een afdak de tuin werkelijk alle poriën ziet openzetten. Waarbij je het lepeltje hoort rinkelen in het glas, dat je per ongeluk op de tuintafel hebt laten staan. toe hitte en zon. Hoe oorverdo vend saai is dat. 'Wat een weertje, hé1: dat is de vaste openingszin als je zomaar iemand tegenkomt in de Groese duinen, op het buiten dijkse wandelpad bij Hoedekens- kerke of op het bij eb eindeloze strand aan de Veerse Gatdam. Leverde dat 'wat een weertje, hé' voorgaande jaren altijd gespreks stof op over het alweer overgelo pen regenmeterglas, het vochtge halte van de tarwe en de hibiscus die wel eens een zonnetje kon ge bruiken, nu ben ik zo uitgepraat. De koeien staan ook verbouwe reerd in de opgedroogde drinkwa terputten in het natuurgebied langs het Brigdamse Pad. tijd dat dit columnpje in uw brie venbus kleppert of op uw beeld scherm oplicht, dat het dan regent. Of heeft geregend. In mooie, op lichtende waaiers. Dan heb ik niks gezegd. Wat heb ik zin in een ruisende, alle stof wegspoelende, echt heel erg natte bui DESTELLING Vandaag: Lange, korte frietjes, het is mij om het even. Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Dode bij bedrijfsongeluk 'Spookschip' uit vaargeul gehaald BORSELE Kerncentrale nog langer dicht De Europese subsidie voor de gelei ding van kwetsbare jongeren naar werk is op. De derde subsidieronde voor 2018 tot en met 2020 gaat dus niet door, heeft het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid laten weten. Gemeenten hebben daarover al aan de bel getrokken, want zij maken zich zorgen over de gevolgen voor de jongeren. Ook po litieke partijen maken zich inmid dels zorgen. Zo hebben de PvdA- fracties op Walcheren en in Rei- merswaal al schriftelijke vragen ge steld aan hun colleges van B en W. Directeur Feenstra van Orionis Walcheren (sociale dienst, re-inte- gratie, sociale werkvoorziening) ziet echter kansen om het wegval len van de subsidie bijna volledig op te vangen. „De minister ver hoogt namelijk de bijdrage voor het project Ingeschakeld." Dat richt zich ook op een betere deelname aan de arbeidsmarkt door leerlin gen uit het voortgezet speciaal on derwijs en het praktijkonderwijs. „Het gaat dus om een ander potje, voor dezelfde doelgroep. Want ook de minister vindt dat deze jongeren steun nodig hebben." Feenstra weet niet of de scholen Het is belangrijk dat we nu gaan kijken naar een integrale oplossing voor praktijkonderwijs en speciaal onderwijs via het ministerie van Onderwijs worden gecompen seerd. „Daarom is het belangrijk dat we nu gaan kijken naar een inte grale oplossing." En daarom vindt hij het wel goed dat er nu aandacht wordt gevraagd voor de kwestie. De brandweer bestreed het vuur samen met de bedrijfsbrandweer van Dow Benelux. De brand woedde in de dakbedekking van het gebouw op het Maintenance Value Park. In dat gebouw zitten meerdere firma's die onder con tract staan bij Dow, waaronder bouw- en aannemingsbedrijf H4A. De rook trok over Terneuzen en stonk volgens omwonenden naar plastic. De gemeente Terneuzen en de Veiligheidsregio Zeeland advi seerden kort na de brand om ramen en deuren gesloten te houden. Om 19.40 uur werd dat advies weer in getrokken. Een half uur later, om 20.15 uur, was de brand onder con trole. De oorzaak van de brand is niet bekend. Het Maintenance Value Park dat parallel aan de Westerscheldetun- nelweg ligt, is een nieuw industrie terrein speciaal ontwikkeld voor onderhoudsbedrijven. Dat zegt advocaat Jasper de Waard, die optreedt namens de TRMC (Tijdelijke Reorganisatie Medezeg genschapscommissie) die ook de belangen van de mariniers behar tigt. Volgens De Waard stelt de ge schillencommissie dat de TRMC te laat en onvoldoende bij de plannen is betrokken. „De TRMC gaat niet over de vraag óf er een kazerne in Vlissingen moet komen. Dat is een zaak van de politiek. Het gaat om de vraag hóe. Daar mogen de mari niers wel wat van vinden." Het advies van de geschillencom missie is niet bindend, maar het zou volgens De Waard onverstan dig zijn als Defensie het advies naast zich neerlegt. Deze commis sie is door Defensie zelf en de vak bonden in het leven geroepen. Het opnieuw doorlopen van de inspraakprocedure zal maanden vergen, verwacht De Waard. DOUCHEN MAS. SPROEIEN MAS NIET woensdag 8 augustus 2018 Dat heeft een reden, natuurlijk. Dus houd ik me gedeisd. De Zeeuwse zomer biedt tot nu Het kan natuurlijk, dat tegen de Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben de warmte echt beu 2250 reacties BIERVLIET Een medewerker van landbouwbedrijf Vervaet aan de Hoofdplaatseweg, net buiten Biervliet, is gistermiddag om het leven gekomen bij een bedrijfsongeluk. Dat heeft de arbeidsinspectie bevestigd. Bij het bedrijf worden landbouwmachi nes gemaakt. De man, af komstig uit Noord-Bra bant, was bezig met een grote machine waaraan een vijzel zat. Hij kwam door onbekende oorzaak in de vijzel terecht en stierf ter plekke aan zijn verwondingen. Ambulan ces, traumahelikopter en brandweer rukten uit, maar hulp kwam te laat. VEERE De KNRM in Veere is op zoek naar de eigenaar van een zeilscheepje dat gisterochtend leeg werd aangetroffen in de vaar geul van het Veerse Meer. Het lag daar voor anker. Navraag bij waterspor ters die in de buurt waren, leverde geen nut tige informatie op. Omdat het schip op die locatie voor gevaar zorgde, heb ben de redders het mee genomen naar een veilige plek. De KNRM vraagt mensen die informatie hebben over het bootje, contact op te nemen. De kerncentrale in Bors- sele blijft voorlopig ge sloten. Vanwege een storing in een elektrisch onderdeel van het sys teem dat de reactor be veiligt, ging de centrale afgelopen zaterdag uit bedrijf. Het bewuste onderdeel moet worden vervan gen. Ook is door de sto ring schade ontstaan aan een ander onder deel, een lager in een pomp voor koelmiddel, meldt eigenaar EPZ. Een woordvoerster van het bedrijf benadrukt dat de nucleaire veilig heid niet in het geding Jongeren in het speciaal- en praktijkonderwijs hoeven niet te wanhopen: de begeleiding naar werk kan waarschijnlijk goed doorgaan. Volgens directeur Hans Feenstra van Orionis Wal cheren krijgen de sociale dien sten meer geld voor een ander project met hetzelfde doel: de overgang van praktijkonderwijs naar werk verbeteren. Maurits Sep Middelburg - Hans Feenstra, Orionis In een gebouw op een bedrij venterrein aan de Innovatieweg bij Hoek heeft gisteravond een grote, uitslaande brand gewoed. Er raakte niemand gewond. Wel was er veel rookontwikkeling die over Terneuzen trok. Bas Bareman Hoek Defensie heeft steken laten val len bij de medezeggenschap van het personeel in de plannen voor de marinierskazerne in Vlissingen. Het college geschil len medezeggenschap Defensie adviseert de procedure groten deels over te doen. Theo Giele Utrecht MAAKT TUINIEREN t>US

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2