Comeback van een tv-traditie d> 26 M ANGELA KIJKT EVEN GEENTV mee. Dat „Oud-profs bleken kansen voor platform over oud- Najib Amhali presenteert de vijf uitzendin gen, met oud-prof Regi Blinker als sidekick en voetbalexpert. De voormalige vleugelspits van Feyenoord nam meer dan twee decennia gele den zelf deel aan de eerste editie. Regi Blinker: „Nou, ik maakte me geen zorgen over dat toernooi. Maar als je voetvolley op het strand niet oefent, dan kun je in de problemen komen. Ik speelde toen met Orlando Trustfull en wij hadden ons dus niet voorbe reid." Lachend: „We werden laatste, in onze roze pakjes." Ronald de Boer deed niet Waarom komt het evenement terug? vergrootte de Hp anHprpn voetballers of we Ue dllUereil hetweerwilden Regi Blinker oppakken. Er doen tien oud-profs mee aan het toernooi, onder anderen Johnny Hei- tinga, Royston Drenthe, Glenn Helder, Denny Landzaat en Patrick Kluivert. Zij zijn met hun gezinnen een week op Ibiza geweest." „Dat zeg ik nog niet, maar Ronald de Boer deed niet mee. Dat vergrootte de kansen voor de rest. We hadden een verrassende finale." „Quinty en Orlando Trustfull gaven voor het eerst in twintig jaar samen een interview. En Landzaat sprak zich uit over zijn toekomst. Ik hoop dat hier een nieuwe traditie begint." House of Cards in november Lady Gaga varieert in LasVegas LAAT OP ÉÉN NADIA MOUSSAID Nadia Moussaid weet als vervanger van Eva Jinek razendsnel de tv-kijker voor zich te winnen. Frans Jennekens, die haar naar Hilversum haalde, verbaast het niets. „Ze straalt rust uit, maar is ook zeer perfectionistisch. Dat maakt het soms lastig om met haar samen te werken." Nee, ze is nog geen Eva Jinek. Maar ga er maar aan staan. De 34-jarige Nadia Moussaid zit sinds vorige week maandag ineens tus sen 23.00 en 00:00 uur met Laat op Eén op de felbegeerde talk- showtroon van Jinek, die na wat vallen en opstaan fonkelende kijkcijfers ging halen en de gunfactor heeft. De plek waar je alleen maar kan verliezen. Bovendien, Moussaid noemde eerder dit jaar in De Volkskrant - even voor ze begon bij Brandpunt+ - Jinek de beste talkshowhost van dit moment. „Ze is mijn voorbeeld, omdat ze eigentijdser, brutaler, losser en empathischer is." Van stress lijkt geen sprake. Moussaid is kalm, gefocust en laat zich niet intimi deren. 'Alsof ze er al jaren zit', klinkt het enthousiast in columns en op sociale me dia. „Ik zag meteen een natuurtalent", ver telt haar ontdekker Frans Jennekens van omroep NTR. Als hoofd diversiteit en levensbeschouwing ging hij op zoek naar een nieuwe ster voor de talkshow De Nieuwe Maan (wekelijks op NPO 2 over de ontwikkelingen rondom de moslim gemeenschap). Hij zag Moussaid op de Ze wil gerust een half uur voor uitzending alles overhoop gooien Amsterdamse zender AT5. „Hoe ze met de camera omgaat en zo relaxt is.Dat was direct al. En als antro pologe heeft ze een natuurlijke en op rechte interesse in mensen. Ik kom er in Hilversum veel tegen die het presenteren wel doorhebben, maar bij wie ik me steeds afvraag: interesseert het je écht?" Zijwegen Moussaids aanloop naar een mediacar- rière verliep via wat zijwegen. Ze stu deerde International Business Langua- ges bij Hogeschool Inholland, belandde voor een uitwisselingsprogramma op de University of Westminster in Londen om vervolgens aan de slag te gaan bij het Ne derlands Centrum voor Handelsbevorde ring. Toen ze tijdens een missie van mi nisters uit Soedan ontdekte dat het 'al leen maar gaat over olie en gas' ging, keerde ze terug naar de schoolbanken om antropoloog te worden. Ze wilde de we reld begrijpen en helpen verbeteren, maar ontwikkelingswerk was niet haar ding. Ze had geen zin in het opzetten van stichtingen en projecten met alle bijbe horende bureaucratie. Zo belandde ze in de mediawereld. In terviewtechnieken leerde ze van onder andere voormalig Buitenhof-presentatrice Clairy Polak. In De Nieuwe Maan wilde ze het bestaande beeld dat de gemiddelde Nederlander van moslims heeft, verbre den. Ook pleit ze voor 'keiharde quota' om Hilversum minder wit te maken. „Duw het maar door de strot", aldus Moussaid, die een Marokkaanse vader en een half-Oostenrijkse moeder heeft, in NRC Handelsblad. Zeifis ze niet gelovig. NTR-directeur Paul Römer: „Wij za gen haar al snel als een groot talent. Uit eindelijk keken we of ze ook andere din gen kon doen, maar haar ambities kon den wij niet faciliteren. Dus liever niet met een camera op pad, Nadia voelt zich meer thuis in een studio-omgeving. Wij zagen haar met pijn in het hart naar KRO-NCRV en Brandpunt+ gaan." Römer kijkt met veel bewondering naar Laat op Eén. „Je ziet een routine die je van een nieuweling niet zou verwach ten, al heeft ze in de luwte al heel wat vlieguren kunnen maken. Ook heeft ze natuurlijk wat mazzel met Eva Jineks zwangerschap en dat ze qua tv-formule in een gespreid bedje belandde. En ze heeft geluk met alle kritiek op Margriet van der Linden, die met M Matthijs van Nieuwkerk vervangt." „Sommige interviewers werken met een vragenlijst", vervolgt Römer. „Als gasten dan een zijweg nemen, worden ze niet gevolgd. Dat zie je vooral bij Mar griet van der Linden. Die luistert bijna helemaal niet naar haar gasten, al vind ik de vergelijking tussen beide talkshows ook een beetje flauw. Maar een goede host durft de vragenlijst los te laten. Na dia doet dat, ook al mist ze daarin nog wel de souplesse van Jinek." Frans Jennekens was medeverant woordelijk voor de lancering van de car rières van onder anderen Jandino Aspo- raat en Prem Radhakishun. „Mijn rol is deels om nieuw talent te ontdekken. Dan is het natuurlijk de kunst dat zij uitein delijk naar prime time gaan. Bij Nadia ging dat heel snel." Is Moussaid achter de schermen net zo kalm als ervoor? „Ze straalt rust uit, maar is ook zeer perfectionistisch. Dat maakt het soms lastig met haar samenwerken", aldus Jennekens. „Ze wil gerust een half uur voor uitzending alles omgooien. Ik denk wel dat ze in Laat op Eén zeer op haar gemak is. Iets als Nieuwsuur zou veel te beklemmend zijn. In een talkshow is het jouw tafel en heb je meer de ruimte." „Ze is nog wel echt op zoek naar wat zij toevoegt in het talkshowlandschap. Wie is Nadia? De soms recalcitrante Jeroen Pauw, de moeder des vaderlands Sonja Barend of de scherpe Adriaan van Dis die de diepte in wil? Dat weten we nog niet." Heel lang de tijd heeft Moussaid daar niet meer voor. Volgende maand keert Je roen Pauw terug op de late avond van NPO 1. Paul Römer: „Nadia zal zeker een vervolgkans krijgen." Ook NPO's directeur video Frans Klein biedt wat relativering. „We zijn natuur lijk blij met alle positieve reacties. Ze doet het goed en is een mooi voorbeeld van hoe talenten bij de publieke omroep kunnen doorgroeien. Ze zet een nieuwe generatie op de kaart en we gaan de ko mende jaren zeker verder investeren; in Nadia en alle andere talenten." Quote van de dag Als je depressief bent, zie je heel duidelijk wat er nep is aan mensen en het leven In de jaren 90 was het elk jaar op tv: voet balprofs die op een zonnig eiland met el kaar in duo's voetvolley speelden op het strand. Met doorgaans de broers De Boer als winnaars. Het fenomeen keert vrijdag bij Veronica terug. Alexander van Eenennaam Kijkje daar met een goed gevoel op terug? Welk koppel wint? Bevatten de interviews onthullingen? Life after football footvolley tournament, Veronica, vrijdag 22.30 uur. woensdag 8 augustus 2018 GO TELEVISIE De laatste acht afleveringen van House Of Cards staan vanaf 2 november op Netflix. Hoofd rolspeler Kevin Spacey (foto) doet vanwege zijn aandeel in de #metoo-af- faire niet meer mee aan het zesde seizoen. MUZIEK Lady Gaga gaat vanaf december in Las Vegas twee verschil lende shows geven: Enigma (haar grootste hits) en Jazz Piano (uitge klede versies en standards). De zangeres treedt tot november 27 keer op. 3 ■o Gudo Tienhooven 5 44 —Paul Römer, directeur NTR —Acteur Ethan Hawke ver telt in GO Magazine over zijn scheiding van UmaThurman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 26