IMv O <2$ S 23 delijk dat het om speelgoed gaat. Al leen het Kalasjnikoveske gevaarte van Summerplay oogt realistisch ge noeg om pardoes een zak geld mee te krijgen, mocht je tijdens een water gevecht per ongeluk een bank bin nenlopen. „Dankzij het computer spelletje Fortnite", zo luidt de verkla ring. Het panel keurt zeven waterpisto len, verzameld door vergelijkingssite besteproduct.nl. Allemaal beschikken ze over een handmatig pompmecha- nisme waarmee de luchtdruk in het waterreservoir wordt opgebouwd en er een straal kan worden weggespo ten. Het was Lonnie 'Super Soaker' Johnson - een uitvinder, militair en voormalig NASA-medewerker uit Alabama - die het principe in 1989 bedacht voor het zelf geknutselde wa terpistool van zijn 7-jarige dochtertje. Bij de exemplaren van Aqua Fun en Summerplay kan de luchtdruk naar eigen inzicht worden opgebouwd zonder dat er geschoten hoeft te wor den, met uiteindelijk krachtigere stralen als gevolg. Het panel geeft echter een voorkeur aan de varianten waarbij elke pompbeweging ook au tomatisch een straal oplevert en er dus geen losse trekker nodig is. Stopwatch Na wat inleidende beschietingen is het tijd voor de objectieve metingen. Allereerst een potje langeafstands- schieten, een ronde die gewonnen wordt door de Hydro Hurricane en Soakzooka; beide met ruim 12 meter. Het Despicable Me pistool van Uni- versal haalt nauwelijks de helft van die afstand. Wel wint het knalgele ding de originaliteitsprijs dankzij het losse waterreservoir dat als bij een ware Ghostbuster op de rug gedragen kan worden. In ronde twee wordt met de stopwatch gekeken hoe lang elk pi stool het volhoudt voordat er nog slechts sputterend een wolk mist wordt uitgeproest. Met 1.51 minuut is de Aqua Fun Megablaster met afstand de winnaar. Het is te danken aan het grote reservoir (hoera!), maar ook aan een piepdun straaltje dat nauwelijks ferm genoeg lijkt Het piepdunne straaltje kan nauwelijks een kaars doven om een kaars uit te spuiten (boe!). De Soakzooka presteert precies het tegenovergestelde: dit zware geschut levert een moddervette straal, maar heeft wel al na achttien seconden zijn kruit verschoten. Ook de dub belloops Twin Tide en de Tornado Tide - dat met zijn wisselvallige straaltje een oudemannenkwaaltje onder de leden lijkt te hebben - hou den het slechts een halve minuut vol. Allemansvriend Als ook de precisieronde is afgevinkt komen twee allrounders als beste uit de bus. De Army Water Gun van Summerplay scoort vooral bij de jon gens punten dankzij het realistische uiterlijk. Al behoort-ie ook qua uit houdingsvermogen (1.13 minuut) en afstand (elf meter) tot de toppers. De X-Shot Hydro Hurricane is een ware allemansvriend. Met zijn lange (twaalf meter) en duurzame straal (vijftig seconden) worden alle beker tjes feilloos van de tafel geschoten. 'Aanvallen, daar is de buurman weer!' DE UITSLAG ONS PANEL woensdag 8 augustus 2018 GO De beste waterpis tolen spuiten twaalf meter ver. FOTO DESIREE SCHIPPERS Zie besteproduct.nl 1. X-Shot Hydro Hurricane €10 Ver (12m), lang (50s) en nauwkeurig: deze allemans vriend scoort op alle fronten. Leuk ook die draaibare 'douchekop' met vier verschil lende standen. 2. Summerplay Army Water Gun €16 Zelfs op 11 meter af stand ben je niet veilig voor dit stoere, (akelig) realistische precisiewapen. Houdt het met 73 seconden lang vol. 3. Nerf Supersoaker Soakzooka €25 Het zwaarste geschut, ideaal om snel een nat pak uit te delen. Minpunten: het pom pen vergt wel spierballen en je moet al na 18 seconden bijvullen. 4. Universal Despicable Me 2 €12 Vrolijk ding met 1 of 3 stralen. Het draagbare reser voir steelt de show, al drukt-ie bij de A kleintjes r wel f"* zwaar op de schou dertjes. Komt slechts 6 meter ver. 5. Aqua Fun Megablaster" €13 Een groot reservoir, be reik (10 meter) en uithoudings vermogen (111 seconcen). He laas armetierig straaltje, lastig om de ander nat te maken* 6. Nerf Super Soaker Twin Tide €12 Leuk die twee stralen, maar het mikt wel wat moeilij ker. En de afstand (9 meter) en duur (30 seconden) mogen beter. Noah Verduijn (8) Tiebe Boons (8) Jort Verboven (9) Bram Verboven (9) Floor Boons (6) Tess Verboven (13) Luna Verduijn (10) 7. X-Shot Tornado Tide €10 Dit kleine kaliber lijkt ideaal voor het jongste grut. Helaas een fragiele bouw en straal die na 35 seconden is uitgesputterd. p

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23