GELD&GOED Goeie koop Wijnkoeler scheelt een hoop gehannes 22 Waterpistolen Hittegolf? Watergevecht! Kletsnatte kinderen, sputterende stralen en een doorweekte fotograaf. Ons panel gaat op zoek naar de beste waterpistolen. Flexibele optie Koel en cool Er rijdt een bestelbusje over de Stadhouders- dijk in Waspik. De be stuurder steekt plots de armen boven zijn hoofd. Rond het voer tuig zijn zeven bela gers opgedoken, hun geweren grijn zend op de voorruit gericht. Lachend ondergaat de bestuurder zijn lot. Leuk speelgoed, die waterpistolen. De pakketbezorger is nog maar het eerste mikpunt in het Brabantse wa tergevecht, pardon, onze zeer gede gen waterpistolentest. Niet veel later kan ook de fotograaf haar haren uit wringen. En rijdt de buurman langs om ook zijn busje te laten schoon- Niet veel later kan de fotograaf haar haren uitwringen spuiten. Het panel - zeven scherp schietende buurtkinderen - spuit keer op keer de wapens leeg. Hun ou ders roepen vanaf de zijlijn toe. 'Pompen Luna! Pompen! 'Sto-hop! De mijne is leeg.' 'Kom, bij de tuin slang kun je bijvullen.' Luchtdruk Dat waterpistolen nog altijd water pistolen worden genoemd, mag ge rust een eufemisme heten. De test waar bestaat immers niet bepaald uit handzame handwapens. Het is bijna alsof een greep is gedaan uit de wa- penkluis van het Nederlands Foren sisch Instituut, inclusief een soort antitankwapen met de passende naam Soakzooka. Goed, door de felle kinderkamerkleuren is het overdui- Ijskoud de beste woensdag 8 augustus 2018 AdHoc Quick Cool Prijs: 14 euro Hield zich tijdens de test in de zomerzon van 28 graden knap staande. Gaat het eerste half uur gelijk op met de Rapid Ice, maar ver liest daarna wat van zijn kracht. Uit de zon bij een tem peratuur van 25 graden tikt de wijn na zo'n veertig minuten de 12 graden aan. Je hebt dus nog wel even de tijd als het om een volle wijn gaat, maar voor zoete wijn niet ideaal. Het koelelement sluit je met klitteband om de fles heen. Zo kun je de koeler altijd strak om de fles klemmen en past ie ook op elk formaat. Vacu Vin Actieve Wijnkoeler (hout) Prijs: 11 euro Deze wijnkoeler koelt niet alleen goed, hij ziet er nog cool uit ook. Oké, misschien een beetje kitsch, maar het hou ten printje heeft wel wat. Zo komt de wijn rechtstreeks uit het vat. Schieten met scherp Matthijs Meeuwsen Chardonnay, sauvignon blanc of toch een pinot grigio? Op een zomerse dag nipt een fris, koel wijntje lek ker weg. Inderdaad, koel. Want zoete witte wijn serveer je liefst tus sen de 6 en 10 graden, volle wijnen tussen 10 en 12 gra den en droge witte wijn tus sen de 12 en 16. Goed koelen kan goedkoop, zelfs bijna gratis. Een emmer met water en ijsblokjes vol staat om je favoriete fles te koelen of koud te houden. Maar een wijnkoeler heeft z'n voordelen. Het scheelt vooral een hoop gehannes, je haalt de koeler uit de vriezer en klaar ben je. En voor min der dan twee tientjes heb je er al één. Beste Product.nl testte di verse roestvrij stalen emmer tjes, gekoelde sticks en cool- packs die om de fles heen gaan. Laatstgenoemde cate gorie presteerde het beste, terwijl de sticks met een kater afdruipen. Alle wijnen vingen aan op een temperatuur van 8,6 graden. Hier de drie best geteste koelers op een rijtje. -Tom Haze Zie besteproduct.nl Vacu Vin Rapid Ice Prijs: 16 euro De kampioen onder de geteste koelers. In een omgeving van 25 graden en uit de zon weet hij witte wijn nog een uur onder de 10 graden te houden. Dat is een stijging van minder dan 1,5° C. Na twee uur is de wijn 12,6 graden, waar sommige koe lers de teller al op 15 of zelfs 18 heb ben staan. De com binatie van een kunststof behui zing en een koel element werkt goed. Ziet er met het elegante 'zwarte jasje' nog leuk uit ook. Bij een omgevingstempe ratuur van 25 graden blijft de wijn na een uur nog onder de 12 graden. Mooie bij komstigheid: met een prijskaartje van 11 euro is deze wijn koeler ook nog eens een van de goedkoopste die je kunt vinden. Goed voor de portemo- nee!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22