Nederland - Peru 6I^! 20 Gehavend Feyenoord moet improviseren in Europa League MÈa, gs f?d Tegen AS Trencin kan Feyenoord morgen (19.00 uur) de eerste stap zetten naar de poulefase van de Europa League. Dat moet het doen zonder veel vaste krachten. „Excuses tellen niet. Men verwacht dat wij doorgaan, dat snap ik." Een man die een complete zaal aan nieuwe inzichten helpt, is hij van nature nooit geweest. Daar is Jan- Arie van der Heijden veel te be scheiden voor. Toch duidt de verde diger, voorafgaand aan de voor Fey enoord belangrijke Europese wed strijd tegen het Slowaakse Trencin, wel feilloos het gemoed in de Kuip. „Prijzen winnen went nooit", zegt hij, doelend op de afgelopen zater dag veroverde Johan Cruijff Schaal. „Laten we daar nog maar een tijdje mee doorgaan." En zo'n prijs, hoewel niet tast baar, zou voor de Rotterdammers het bereiken van de poulefase van de Europa League zijn. Ten koste van eerst Trencin dus, de club waar oud-Ajacied Tscheu la Ling sinds 2007 eigenaar is. „We hebben het elftal goed geanalyseerd", stelt Van Bronckhorst. „De invloeden van de Nederlanders zijn in de manier van spelen zeker zichtbaar. Maar ik vind wel dat wij het aan onze stand ver plicht zijn om de volgende ronde te halen." In tijden dat het Nederlandse voetbal internationaal niet z'n meest florissante tijdperk door maakt zijn vanzelfsprekendheden al langer niet meer zo vanzelfspre kend. Neem AZ, dat zich vorige week nog verslikte in Kairat uit Ka- zachstan. Desondanks leeft bij Fey enoord het vertrouwen dat de Slo- waken - vorig seizoen in de compe titie als vijfde geëindigd - over twee duels te verslaan zijn. „Men ver- We moeten ervoor zorgen dat de mindsetgoed is wacht dat wij doorgaan en dat snap ik", zegt Van Bronckhorst. „Dat ver wachten we zelf ook. Alleen moe ten we er dan wel voor zorgen dat de mindset goed is, dat we de ver wachtingen waarmaken. We heb ben het zeifin de hand." Verwachtingen Dat Nicolai Jorgensen, Jeremiah St. Juste, Yassin Ayoub (fysieke klach ten) en Tonny Vilhena (geschorst) ontbreken, Robin van Persie een twijfelgeval is en Jens Toornstra waarschijnlijk net hersteld is van een armkwetsuur, is voor de oefen- meester geen reden de verwachtin gen te temperen. „Excuses tellen niet", is Van Bronckhorst helder. „Ik weet zeker dat we met een goede ploeg aan de aftrap staan." Mogelijk is dat met Kenneth Ver meer tussen de palen. Hoewel jon geling Justin Bijlow door de techni sche staf is benoemd tot eerste doelman in de competitie, over weegt Van Bronckhorst tijdens Eu ropese duels en in het bekertoer nooi te kiezen voor de man die tot de zomer van 2016 Feyenoords on betwiste nummer 1 was. „Die optie is aanwezig ja", bevestigt de coach. Het lijkt een geste naar Vermeer, die zich ondanks zijn reserverol uitstekend opstelt in de selectie. Mocht Feyenoord de wedstrijd tegen Trencin doorkomen, dan wacht daarna Sturm Graz (Oosten rijk) of AEK Larnaca uit Cyprus. Wordt ook die tweestrijd gewon nen, dan is deelname aan de poule fase van de Europa League een feit. Plek 2 voor Van Rijsselberghe <l|«| Van der Poel stapt al snel af Van Garderen naar Drapac Donderdag 6 september 2018 I 20.45 uur I Johan Cruijff ArenA Amsterdam Ga naar pzc.nl/oranje woensdag 8 augustus 2018 'We staan met goede ploeg aan de aftrap' Dennis van Bergen Rotterdam Trainer Giovanni van Bronckhorst instrueert zijn manschappen, foto vi images - Giovanni van Bronckhorst (43) WINDSURFEN Dorian van Rijsselberghe heeft zich bij de WK voor de kust van Aarhus opgewerkt naar de tweede plaats in het klas sement. De tweevoudig olympisch kampioen schreef gisteren de vierde race in de RS:X-klasse op zijn naam en kwam daarna als vijfde en achtste over de streep. De Pool Pawel Tarnowski staat eerste. MOUNTAINBIKE Mathieu van der Poel (foto) heeft geen rol van betekenis kun nen spelen bij de EK in Glasgow. De 23-jarige Bra bander stapte al na twee ronden van zijn fiets af. Hij lag toen 24ste. De ver wachtingen waren hoogge spannen voor de Neder lands kampioen. Hij ging voor goud in Glasgow. WIELRENNEN De Ameri kaanse renner Tejay van Garderen rijdt volgend jaar voor EF Education First- Drapac. Sinds 2012 fietst de klimmer en tijdrijder voor BMC. De Duitse ren ners Phil Bauhaus en Mar cel Sieberg vertrekken naar Bahrain-Merida. Bau haus komt over van Sun web, Sieberg verlaat Lotto- Soudal. Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten. De ontmoeting met de Zuid-Amerikanen is onderdeel van Oranjes voorbereiding op de eerste UEFA Nations League-wedstrijd tegen wereldkampioen Frankrijk op zondag 9 september. Tevens wordt er afscheid genomen van recordinternational Wesley Sneijder. Alleen vandaag voor maar 15,- per ticket. Mis het niet! n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20