kans op een medaille maximaliseren' 19 Tadic bij rust met 0-2 voor, maar Standard Luik heeft nog kans na gelijkspel Ten Hag vindt het 'doodzonde' Ajax op een nog ruimere voor sprong schoot. Dat Ajax de geboden ruimte niet benutte, kwam Ajax uiteindelijk heel duur te staan. Luik maakte twintig minuten voor tijd via Mehdi Carcela 1-2. Voor Standard en vooral voor de ruim 21.000 fanatieke fans in het broeierige Stade de Sclessin hét sig naal om nog eens vol gas te geven. Ajax had alle geluk van de wereld dat invaller Renaud Emond via de paal in de handen van Andre Onana kopte. De Amsterdammers kregen het niet meer voor elkaar om de rust in het elftal te houden. Tadic spoorde zijn ploeggenoten nog maar eens aan om bij de les te blij ven, al was hij zelf na rust veel min der aanwezig dan daarvoor. Uiteindelijk lukte het de routi niers Lasse Schone, Tadic en Blind niet om de ploeg door de hectische slotfase te loodsen. In blessuretijd maakte Noussair Mazraoui een overtreding in het strafschopge bied. Emond scoorde nu wel, waar door Ajax een riante uitgangsposi tie door een uiterst zwakke tweede helft verspeelde. een prestigieuze race. De 100 meter vrije slag, het koninginnennum- mer. De afstand waarop ze in 2012 olympisch kampioene werd. Wat is er aan de hand met Kromowidjojo? „Ik kan jullie geruststellen. Er is helemaal niets aan de hand met Ra- nomi", zei Marcel Wouda (foto) in Glasgow. Hiermee ging de hoofd coach van de Nederlandse zwem ploeg wel erg gemakkelijk voorbij aan de huidige situatie. Er is wel de gelijk iets aan de hand. Drievoudig olympisch kampioene Kromowid jojo verkeert niet in topvorm. Dat moet ook Wouda erkennen. „Ja, haar niveau is een tandje lager dan vorig jaar", doelde hij op de WK in Boedapest waar 'Kromo' toptijden zwom. „Hoe dat kan? Dat gaan we na de EK evalueren. Pieken op het juiste moment blijft men senwerk. Dit jaar is het iets minder gelukt. Wel zie ik dat haar vorm met de dag groeit. Maandag zwom ze een prima splittijd van 52,98 se conden op de estafette", bena drukte Wouda. Niet-olympisch Tot zover het goede nieuws. Want het is nogal wat om de aan sprekende 100 meter vrije slag te laten schieten ten faveure van niet-olympi- sche nummers als de 50 meter vlinderslag en de 4x100 meter vrije slag gemengd. Die laatste twee af standen zwemt Kromowidjojo vandaag wel. „We wisten dat Ra- nomi op woensdag een heel druk programma zou hebben. Daarom hebben we gekeken naar de afstan den waarop de medaillekansen het grootst zijn. Op de 100 vrij is die kans nu niet groot, op de 50 vlinder en mixed estafette wel", lichtte Wouda toe. De coach sprak van een moeilijke beslis sing die in overleg met de topzwemster is ge nomen. Suggesties dat hij 'Kromo' wil be schermen voor een echec op de 100 meter wierp hij verre van zich. „Nee, het enige wat ik wil is onze kansen op een me daille maximaliseren." Mogelijk waren die kansen so wieso groter geweest als Kromo- widj oj 0 dit voor jaar meer wedstrij - den had gezwommen. Sinds april zwom ze - tot deze EK - slechts eenmaal de 50 vrij in wedstrijdver band en tweemaal de 100 vrij. Dat is wel erg summier voor een zwem ster die bekendstaat als een race beest, dat gedijt bij veel racen. Kort voor de EK liet Kromowidjojo nog weten dat ze 'races nodig heeft om in topvorm te komen'. Haar beslis sing om in juni af te zien van wed strijden op de Mare Nostrum Tour valt hiermee lastig te rijmen. „Ik vond dat ik een blok training nodig had, zeker voor de 100 vrij", zei Kro mowidjojo hier vorige maand over. Wouda vond het veel te vroeg om terug te blikken op de keuzes die dit seizoen zijn gemaakt. Het is blijft opmerkelijk: een racebeest dat niet racet. UITSLAGEN woensdag 8 augustus 2018 LUIK Vooraf zou trainer Erik ten Hag van Ajax getekend hebben voor een uitslag van 2-2 tegen Standard Luik. Gezien het sco reverloop in België was hij ech ter toch een tikkeltje teleurge steld na het eerste duel in de derde voorronde van de Cham- pions League. „Op zich is 2-2 een goed resultaat. Maar er had meer in gezeten", zei Ten Hag. „En na rust kregen we een enorme kans op de 3-0. Dan is het doodzonde dat het nog 2-2 wordt", aldus Ten Hag. „Vooraf zou ik heel blij zijn geweest met dit resultaat. Je moet hier een goal maken en we hebben er twee gemaakt. Jammer van de tegengoals, want er was niet zo veel aan de hand. Maar goed, 2-2 is een goede uitslag." Uitblinker Dusan Tadic haalt uit voor de 0-2 van Ajax. Die voorsprong werd uiteindelijk weggegeven, foto pro shots Standard Luik - Ajax 2-2 (0-2) 19. Huntelaar 0-1, 34. Tadic 0-2,67. Garcela 1- 2,90+4. Emond (pen) 2-2. Arbiter: Sieler (Dui). Geel: Fai, Tagliafico, Ziyech. Ajax: Onana, Mazraoui, De Ligt, Blind, Taglia fico, Schone (89. Eiting), Ziyech (73. Labyad), F.de Jong (79. Van de Beek), Tadic, Huntelaar, Neres. Standard Luik: Ochoa, Cavanda, Luyindama, Laifis, Fai, Marin, Agbo, Bastien (76. Cimirot), Carcela, Orlando Sa (66. Emond), Mpoku (85. Djenepo). BAANWIELRENNEN EK. Vrouwen. Koppelkoers: 1. Diderik- sen/Leth (Den) 42 punten, 2. Badi- kova/Klimova (Rus) 38,3. Wild/Pieters (Ned) 34. Keirin. Finale: 1. Gros (Fra), 2. Degrendele (Bel), 3. Sjmeleva (Rus), 5. Van Riessen (Ned). Mannen. Keirin. Fi nale: 1. Bötticher (Dui), 2. Vigier (Fra), 3. Carlin (GBr), 5. Lavreysen (Ned). TENNIS Mannen. Toronto, 1ste ronde: Wa- wrinka (Zwi) - Kyrgios (Aus/16) 1-6 7-5 7-5, Querrey (VS) - Mannarino (Fra) 6-2 7-5, R. Harrison (VS) - McDonald (VS) 6-4 6-2, Raonic (Can) - Goffin (Bel/10) 6-3 6-4, Haase (Ned) - Nishikori (Jap) 7-5 6-1, Khachanov (Rus) - Krajinovic (Ser) 6-3 6-2, Coric (Kro) - Pospisil (Can) 6-4 6-3. Vrouwen. Montreal, 1ste ronde: Konta (Gbr) - Ostapenko (Let/11) 6-7 (6) 6-1 6-2, Van Uytvanck (Bel) - Zhuk (Rus) 6-1 6-2. ZWEMMEN EK langebaan. Finales. Vrouwen. 100 m rugslag: 1. Fesikova (Rus) 59,19,2. Davies (GBr) 59,36, Zofkova (Ita) 59,61, 8. Toussaint (Ned) 1.00,14. Mannen. 50m vlinderslag: 1. Govorov (Oek) 22,48,2. Proud (GBr) 22,78,3. Kostin (Rus) 22,97, 6. Korstanje (Ned) 23,38.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19