'Ik wil de 18 Amsterdammers staan danzkij uitblinkende Ajax leek al zeker van de play-offs voor Cham pions League, maar gaf een riante voorsprong van 0-2 nog weg. De 2-2 in Luik tegen Standard klinkt vooraf als een prima resultaat, maar voelde als een nederlaag. Kort Derde medaille voor Wild Kirsten Wild en Amy Pieters (foto) hebben op de EK baanwielrennen brons veroverd op het onderdeel koppelkoers. Het Nederlandse duo was oppermachtig in de tussensprints, maar Denemarken en Rusland pakten een ronde voorsprong op de rest van het veld, goed voor twintig extra punten. Het was na de gouden medailles op de scratch en het omnium de derde plak voor Wild. Zeges voor Haase en Bertens Robin Haase is het masterstoernooi in de Canadese stad Toronto uitstekend gestart. In de eerste ronde versloeg hij de nummer 22 van de wereld, Kei Nishikori: 7-5 6-1. Juan Martin del Potro (3) is zijn volgende tegen stander. Ook Kiki Bertens won haar partij, tegen Carol Zhao. In het masterstoernooi in Montreal had Bertens weinig moeite met de Canadese tennisster: 6-16-2. Karolina Plis- kova is nu haar opponente. Hart verkast naar Burnley Keeper Joe Hart (foto) van Engeland staat dit seizoen onder de lat bij Burnley FC. De doelman heeft een tweejarig contract gete kend en komt over van Manchester City waar hij de afgelopen twaalf jaar tal van prij zen pakte. De 31-jarige sluitpost treft in Tom Heaton en Anders Lindegaard concurrenten voor een basisplek. Flitsen Quote van de dag 'Toen Van Bommel trainer werd van PSV, wilde ik daar bij horen' Tijdrit Vuelta Lissabon Weer leek Ajax prima zaken te doen in de derde Europese wed strijd van het prille seizoen, maar uiteindelijk was iedereen chagrij nig en kwaad. Logisch ook gezien de manier waarop de Amsterdam mers een zeker lijkende overwin ning in de blessuretijd weggaven. Door een benutte strafschop (2-2) van Renaud Emond moet de ploeg van Erik ten Hag volgende week nog vol aan de bak om plaatsing voor de play-offs voor de Champi- ons League af te dwingen. De dui zend meegereisde fans van Ajax zongen de spelers na afloop toe, maar zullen in de bus naar huis toch chagrijn in hun lichaam heb ben gevoeld. Bij Ajax was ervoor het eerst plek in het basiselftal voor Daley Blind. Frenkie de Jong schoof door naar het middenveld. Carel Eiting, die vorige week tegen Sturm Graz nog zo op dreef was, werd het door Ten Hag geslachtofferd. En zo zal het elke keer discussie opleveren wie de trainer nu weer moet passeren. Een grote klus voor de trainer om iedereen tevreden te houden, want ook voor Donny van de Beek is zijn voorlopige reserverol een klap in het gezicht. i In alles straalt Dusan Tadic in die korte tijd al uit een echte leider te zijn Ajax koos er deze zomer voor om eindelijk eens flink in de buidel te tasten en Blind en Dusan Tadic vanuit de Engelse Premier League te halen. Het verschil in salarissen binnen de selectie is daardoor auto matisch aanwezig. Dat zorgt bin nen een spelersgroep altijd voor frictie. Maar gisteren werd eens te meer duidelijk hoe waardevol Tadic nu al is. In alles straalt de Serviër in die korte tijd al uit een echte leider te zijn. Hij slaat tijdens trainingen een arm om de schouders van de jonge spelers. Na de training in Luik ligt er nog één iemand op de grond voor rek-en strekoefeningen. Wie? Juist, Tadic. En na de warming-up voor de wedstrijd staat er als laatste nog één iemand af te werken op doel. Tadic dus. Eerste stormpje Dat doet de Serviër om in volle scherpte en concentratie aan de wedstrijd te beginnen. Ajax zelf deed dat niet, maar overleefde het eerste stormpje van Standard. Daarna stond Tadic aanvankelijk op. Eerst bediende hij keurig Klaas- Jan Huntelaar die na een inschat tingsfout van keeper Guillermo Ochoa makkelijk kon binnenkop- pen. Weer klopte Huntelaar de Mexicaan dus. Net als tijdens de memorabele achtste finale op het WK 2014 toen de spits Nederland vanaf de stip naar de kwartfinale schoot. Daarna liet Tadic nogmaals zijn klasse zien toen hij slim en zuiver In de zwemarena van Glasgow zien we Ranomi Kromowidjojo (27) deze week zoals we haar zelden hebben gezien. Ze zwemt tegenval lende tijden. Ze trekt openlijk het boetekleed aan na het missen van estafettegoud met de vrouwen- ploeg. En ze schrapt voor het eerst in haar carrière tijdens een toernooi woensdag 8 augustus 2018 BAANWIELRENNEN TENNIS VOETBAL Het Formule 1-team Force India is gered. De renstal heeft samen met een groep inves teerders, onder aanvoering van de Canadese miljardair Lawrence Stroll (vader van coureur Lance Stroll), een deal gesloten met alle schuldeisers, waardoor Force India niet lan ger onder curatele staat. Dennis Higler is vrijdagavond de scheids rechter die het startsignaal van het eredivi sieseizoen geeft. De arbiter is door de KNVB aangesteld voor het openingsduel PEC Zwolle - sc Heerenveen. Danny Makkelie is de videoarbiter. Trent Sainsbury is blij met zijn nieuwe club én zijn nieuwe trainer. GO 12 Twaalf van de achttien UCI WorldTeams doen mee aan het laatste ploegentijdrit voor UCI- teams op de WK in het Oos tenrijkse Inns- bruck. Onder de deelne mende ploe gen is Team Lotto NL- Jumbo. Richie Porte (foto) ver schijnt op 25 augustus in Malaga aan de start van de Ronde van Spanje. De wielrenner van BMC kwam in juli in de Tour de France zwaar ten val. Lissabon fun geert in 2021 als gastheer voor de Euro pese kampi oenschappen kortebaan. In 1999 was de Europese titel strijd op de kortebaan ook in Lissabon. Ajax geeft het weg in de extra tijd Standard Luik Ajax Daniël Dwarswaard Luik Ranomi Kro- mowidjojo laat het koningin- nenummer, de 100 vrij, schie ten en richt zich op de af standen waar ze meer kans heeft op een medaille. FOTO GETTY IMAGES De grote vorm ontbreekt bij Ra nomi Kromowidjojo tijdens de EK in Glasgow. Al bij voorbaat voelde ze zich kansloos voor een medaille op het koningin- nennummer, de 100 vrij. Daarom trok ze zich terug. Wat is er aan de hand met de zwemkoningin? Natasja Weber Glasgow O Q. (O inergie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18