Boete voor vernieling in café Westbroek EUWS 11 MAAGVERKLEINING RISICO'S Denise Hendrik- sen dacht dat ze gezonder was dan ooit. Ze viel bijna 60 kilo af na een maagverkleining, maar tijdens haar zwangerschap werd ze ineens erg ziek. Het begon met steken in haar buik, alsof ze een buikgriepje had. „Para- cetamolletje erin en even rustig aan doen, dacht ik. Maar de pijn werd steeds er ger." De arts verwijst Hendriksen (nu 25 jaar oud) door naar het Maxima Medisch Centrum in Eind hoven, waar ze acuut wordt opgeno men. Haar darmen zijn bekneld geraakt door de groeiende baarmoeder en drukken tegen haar maag aan, iets wat vaker kan voorkomen wanneer een vrouw een maagverkleining heeft gehad. „Eten of poepen lukte niet meer. Ik schrok enorm toen ik hoorde dat ik geopereerd moest wor den. Mijn zoontje was nog maar 27 weken, veel te vroeg om op de wereld te komen." De complicaties waar de artsen in het Maxima Medisch Centrum voor waarschuwen, waren Hendriksen niet bekend. Zij ging drie jaar gele den onder het mes voor een maag verkleining. Al in groep 4, toen ze een jaar of 7 was, woog ze 80 kilo. Ze werd gepest op school, zocht troost in het eten, en werd dikker en dikker. „Op het dieptepunt woog ik 130 kilo. Ik heb alles geprobeerd om af te val len. Een shake-dieet, Sonja Bakker, Weight Watchers, het Killerbody- schema, maar elke keer wanneer de diëtist zei: nu mag je langzaamaan weer normale dingen eten, ging het mis. Ik had altijd honger. At hele komkommers, zakken chips of gooide toch weer die frikandel in de frituur." Nadat ze was bevallen van haar oudste zoon, vier jaar geleden, krijgt de Tilburgse nog meer moeite met haar gewicht dan voorheen. „Toen heb ik de stoute schoenen aangetrok ken en ben naar het ziekenhuis ge gaan. Ik zei: 'Het maakt me niet uit als ik straks overtollig vel heb. Ik wil met mijn zoon kunnen voetballen, rennen, spelen'." Na de maagverkleining verliest ze bijna de helft van haar lichaamsge wicht. Ze gaat van maatje 54 naar maatje 38. De maagverkleining zorgt eind 2017 echter ook voor de ernstige darmproblemen tijdens haar tweede zwangerschap. Een operatie om haar beknelde darmen te 'bevrijden' is noodzakelijk. Als ze wakker wordt na de operatie, grijpt ze in paniek naar haar buik. „Ik had pijn, maar ik voelde hem gelukkig al snel druk be wegen." Haar zoontje Mason wordt drie maanden later geboren en is ge zond. Ik schrok enorm toen ik tijdens zwangerschap geopereerd moest worden Ze wil haar verhaal vertellen om an dere vrouwen te waarschuwen. „Mijn boodschap is: onderschat een maagverkleining niet. Het kan schade aanrichten bij de kleine of jezelf. Wees alert bij klachten en ga naar de dokter." Ze heeft overigens nooit getwijfeld of ze de maag verkleining misschien niet had moeten doen. „Als ik nu in de spiegel kijk, zie ik een leuke dame. Binnenkort ga ik een sprintwedstrijd van 500 meter met mijn oudste zoon doen. Wie had dat een paar jaar gele den gedacht?" W.T. (33) was die avond met vrien den op stap. Hij had enkele dure flessen drank gekregen en had met het personeel van Stairway to Hea ven de afspraak dat hij onbeperkt cola kon krijgen. Toen die cola uit bleef, ontstond er ruzie, waarop T. in zijn woede een hele stapel glazen van de bar veegde. De politie werd erbij gehaald, waarna de man geboeid werd afgevoerd. Toen hij in het cellencomplex werd behandeld aan een verwon ding aan zijn hand, beledigde hij een agent van Marokkaanse af komst. Hij zou hebben gezegd: 'Ik ben een echte Nederlander, jij bent in mijn land, jullie behandelen me als een terrorist, ik ben niet zoals jouw soort.' De agent zag dit als discriminatie en deed aangifte. De verdachte gooide het op de alcohol en ont kende dat hij discriminerende be doelingen had. Ook ontkende hij ten stelligste dat hij de agent in het gezicht zou hebben gespuugd. Agenten die dat gezien hadden, zouden allemaal liegen. Hij zou hooguit onder invloed van alcohol 'met consumptie' hebben gepraat. Via zijn advocaat had hij contact gezocht met de agent om excuses aan te bieden, maar daar had de diender geen behoefte aan. T. had wel berouw. „Ik had de glazen niet kapot moeten slaan en niet zo moe ten praten." De schade heeft hij in middels vergoed. De politierechter vond dat er bij de aanhouding veel geweld is ge bruikt en sprak de man vrij van groepsbelediging en discriminatie. Het spugen en de vernieling re kende ze hem wel aan. Na het incident in juni deelde kroegeigenaar Henk Westbroek beelden van de vernielingen door T. op internet. Dit deed hij omdat vol gens Westbroek de wijkagent on juiste informatie over het incident op sociale media had verspreid. Met het delen van de beelden wilde Westbroek zijn gelijk aanto nen: niet de politie heeft een feest Stairway to Heaven beëindigd, zo als de wijkagent suggereerde, maar na herhaaldelijke verzoeken van het personeel heeft de politie W.T. uiteindelijk gearresteerd. Het feest was volgens Westbroek toen al afgelopen. woensdag 8 augustus 2018 GO Afvallen en toch doodziek Hanneke van Houwelingen Tilburg Denise Hendriksen en haar zoontje Mason. FOTO KOEN VERHEIJDEN -c —Denise Hendriksen Een man die in juni amok maakte in het café Stairway to Heaven van Henk Westbroek in Utrecht moet 200 euro schade vergoeding betalen aan een politieagent. Hij krijgt ook een voorwaardelijke geldstraf van 500 euro. Jan Dankbaar Utrecht Café-eige naar Henk Westbroek zette beelden van de vernie ling online. foto STAIRWAY TO HEAVEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11