wir** mm baldBrman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! baldErman.nl W| 10 ie over aanhouding van activisten voor mensenrechten mfm u r -r Ventiel helpt bij longemfyseem VTSEr. iaöpi Loterij-man op vrije voeten 499,- 599,- Het gaat hard tegen hard. Canada is niet onder de indruk van het besluit van Saoedi-Arabië om zijn ambassadeur uit Ottowa terug te roepen. De Canadese ambassadeur op zijn beurt kreeg zondag 24 uur de tijd het land te verlaten. Boven dien stopt Saoedi-Arabië met vluchten op Toronto, de grootste Canadese stad, en worden de han del en investeringen bevroren. Onduidelijk is of bestaande con tracten van dit jaar ter waarde van 17 miljard dollar worden getroffen. Ruim 13 miljard daarvan is een bestelling voor de Saoedische defensie. Het Canadese filiaal van de Amerikaanse wapenproducent General Dynamics Corp mag voor dat bedrag, het grootste in de ge schiedenis van de Canadese indus trie, pantservoertuigen leveren aan Riyad. „Canada zal zich altijd sterk maken voor de mensenrechten, in eigen land en in de wereld", zegt de minister van buitenlandse zaken, Chrystia Freeland. Daarmee gaf ze het signaal af dat Canada weigert terug te krabbelen in zijn kritiek op de mensenrechten in Saoedi- Arabië. De Canadese regering sprak afge lopen vrijdag zijn bezorgdheid uit over de arrestatie van activisten, onder wie Samar Badawi, die strijdt voor de rechten van vrouwen. Canada deed een dringend beroep op de machthebbers in Riyad hen vrij te laten. Een van de arrestanten heeft een Canadees paspoort. Het koninkrijk reageerde furieus f' en noemt de Canadese opstelling 'een ongekende inbreuk op de bin nenlandse aangelegenheden, het druist in tegen internationale nor men en protocollen'. „Canada be roept zich op misleidende informa tie", aldus de Saoedische minister van Buitenlandse Zaken, Adel al- Jubeir. Hervormingsdrift De Saoedische reactie laat zien dat er grenzen zijn aan de hervor mingsdrift van de 32-jarige kroon prins Mohammed bin Salman, die de touwtjes in het ultraconserva tieve koninkrijk in handen heeft. De kroonprins heeft het startsein gegeven voor een reeks van econo mische en sociale hervormingen. Mohammed bin Salman wil onder meer de Saoedische economie min der afhankelijk maken van de in komsten van olie. Op sociaal terrein gaf hij vrouwen het recht om zelf een auto te besturen, maar die handreiking betekent niet dat er een einde komt aan het absolute verbod op politiek activisme. De laatste tijd zijn er juist meer dan tien vooraanstaande strijders voor Saoedi-Arabië noemt kritiek inbreuk op binnenlandse aangelegenheden de rechten van vrouwen opgepakt. Amnesty International hamert erop dat westerse landen zich niet laten intimideren door de regering in Riyad. „Saoedi-Arabië schiet zichzelf nu in de voet", aldus Sa- mah Hadid, verantwoordelijk voor campagnes van Amnesty in het Midden-Oosten. De reactie valt ook niet te rijmen met de in gang gezette hervormingen, zegt Am nesty. Bahrein en de Verenigde Arabi sche Emiraten, bondgenoten van Saoedi-Arabië, alsmede de Arabi sche Liga en de Gulf Cooperation Council - een los samenwerkings verband van zes Golfstaten - kiezen partij voor de Saoedische regering. Zij laten voorlopig in het midden of ook zij Canada zullen treffen met strafmaatregelen. De Verenigde Staten vragen Saoedi-Arabië om opheldering over de arrestatie van de activisten voor burgerrechten. De VS dringt ook aan op een eerlijke rechtsgang. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken noemt Canada en Saoedi-Arabië 'goede bond genoten'. il Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 8 dagen Zuid-Engeland Bournemouth 10 dagen Westkust van Ierland 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 12 dagen rondreis Fascinerend Schotland i met het eiland Bute 8 dagen Devon en Cornwall 8 dagen Eastbourne en het eiland Wight woensdag 8 augustus 2018 GO Canada en Saoedi's met de koppen tegen elkaar Canadese kritiek op de arresta tie van activisten voor mensen rechten is geëscaleerd tot een harde botsing met Saoedi-Ara- bië. Het koninkrijk is niet ge diend van 'de inmenging in in terne aangelegenheden' en neemt strafmaatregelen. Hans van Zon Riyad/Ottawa De Canadese minister van Buitenlandse Zaken Chrystia Freeland en haar Saoedische collega Adel al-Jubeir. foto reuters, epa GRONINGEN Een ventiel biedt steeds vaker uit komst voor sommige pa tiënten met longemfyseem. Het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) heeft inmiddels vierhonderd keer een ven tiel aangebracht bij dit soort patiënten. Bij lon gemfyseem rekt het long weefsel erg uit, waardoor een deel niet meer functio neert bij de ademhaling. In tussen zit dat in de weg van wel werkend longweef sel. Door afsluiting van het aangetaste deel van de long met een ventiel, is er ruimte in de borst voor het gezondere longweefsel. JSi-sy- iuT 1 AMSTERDAM De oprichter van Stichting Loterijverlies is weer op vrije voeten. De 38-jarige Ferdy R. werd begin vorige maand aange houden op verdenking van het achteroverdrukken van 2,5 miljoen euro. Hij blijft verdachte, aldus een woordvoerster van het OM. R. kwam in actie voor men sen die gedupeerd zouden zijn door de Staatsloterij. Geld dat zij voor die dienst betaalden, zou zijn doorge sluisd naar de Kanaaleilan den, waarna er via een omweg een villa van zou zijn gekocht in Nederland. R. heeft volgens de FIOD ook onjuist aangifte ge daan en zou 500.000 euro te weinig omzetbelasting hebben betaald. Vertrekdata: 27 aug 24 sept/ 8 okt. v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 nnokinoan' boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 22,29 sept. Vertrekdata: 20 aug 17 sept/15 okt. Vertrekdata: 27 aug 3,10, 17, 24 sept. Vertrekdata: 17 sept/1 okt. Vertrekdata: 2 7 aug 17 sept 15 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10