Elzenmeten blijven staan bij aanleg weg 8 Paarden en publiek van elkaar gescheiden Veere zoekt honderd families voorafvalactie De stichting heeft een veiligheids deskundige in de arm genomen en een speciale commissie ingesteld. Onderzocht is welke maatregelen kunnen worden getroffen om zo veel mogelijk uit te sluiten dat paar den tussen de mensen terechtko men. Vorig jaar raakten zes toe schouwers op 't Hooge Burgh ge wond, onder wie een kind, toen twee trekpaarden schrokken en op hol sloegen. Het terrein wordt komende za terdag anders ingericht, vertelt Meddeler, en bestaat nog maar uit één 'bak' waar demonstraties wor den gegeven. Dat veld wordt rondom afgezet met zware stroba len, in plaats van het touw waar het publiek tot dusver achter moest plaatsnemen. De aanrijroute achter de horecatent vervalt en het inrij den gebeurt op een ander terrein. Het onder kinderen populaire on derdeel vliegend tapijt, op een matje door drie trekpaarden wor den voortgetrokken, is als onder deel uit het programma geschrapt. „Paarden blijven paarden", bena drukt Meddeler. „Maar we doen er alles aan om een herhaling te voor komen." Ringrijden Bij het ringrijden in het dorp wor den geen extra maatregelen geno men, zegt de stichtingsvoorzitter. De paarden lopen zoals altijd op de baan tussen twee touwen en het publiek staat achter dranghekken. ratos* De organisatie van dat onderdeel is als vanouds in handen van de ring- rijdersvereniging. Meddeler: „Die hebben daar zoveel ervaring mee Paarden blijven paarden. Maar we doen er alles aan om een herhaling te voorkomen en doen dit zo door heel Zeeland." De zes gewonden van vorig jaar zijn hersteld, zegt Meddeler. „We hebben van begin af aan contact met hen gehouden. Gelukkig is al les goed afgelopen en hebben ze er geen vervelende gevolgen aan over gehouden." Het was de eerste keer in 27 jaar tijd dat het misging bij de Burghse Dag. De paarden konden kort na het voorval verder op het terrein worden opgevangen en ge kalmeerd. Paarden vervullen ook dit jaar volgens traditie een belangrijke rol op het jaarlijkse dorpsfeest. Daar naast staat er een breed arsenaal aan oldtimers, is er een boerenmarkt, oude ambachten en treden Voice Kids Gwen van Oeveren en Romy Dannenburg op. Bij boerderij Mo lenberg kan dit jaar gratis worden geparkeerd. Paardentrams zorgen voor het verdere vervoer naar en van het dorp. De 28ste Burghse Dag wordt za terdag om 09.30 uur officieel ge opend. DOMBURG Honderd gezinnen in de gemeente Veere gaan honderd dagen lang honderd procent afval- vrij leven. De gemeente hoopt dat deze herfst voor elkaar te krijgen. Het experiment begint op maan dag 3 september. Afvalvrij betekent dan leven zonder restafval dat niet herge bruikt kan worden. Groente, fruit en tuinmateriaal (GFT), plastic, drankenkartons en oud papier zijn herbruikbare grondstoffen. Het experiment eindigt op dins dag 11 december. De website veere. 100-100-100.nl krijgt een belang rijke rol in actie. De deelnemers moeten ook opdrachten uitvoeren. Bij de aanleg van een tweede toe gang naar het transferium vanaf de Stoofweg in Renesse worden de karakteristieke elzenmeten zo veel mogelijk gespaard. Die insteek geldt ook voor de waardevolle be planting op de Dreef een stukje verderop, wanneer dat de nieuwe ontsluitingsroute wordt voor de Jumbo. De gemeente is zich wel degelijk bewust van de aanwezigheid van de bijzondere bomenhaag, re ageert de ambtelijk projectleider op de noodkreet van hoogleraar landschapsecologie Peter van der Aart. De ecoloog sloeg alarm naar aanleiding van de uitleg op een bij eenkomst van de gemeente over de plannen. De elzenmeet is een eeu wenoude cultuurvorm waar op Schouwen nog slechts enkele plukjes van over zijn. Die kap je niet voor een nieuwe toegangsweg, betoogde Van der Aart. De projectleider geeft aan dat de tekeningen voor de tweede toe gang tot het Transferium zijn aan gepast. Uitgangspunt is dat er meer groen behouden blijft. De ge meente laat zich adviseren door de Stichting Landschapsbeheer Zee land, benadrukt hij. IN DE REGIO Fietstocht Helikopter- vlucht boven rampgebied MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 7 augustus 2018 SD Meer veiligheid op Burghse Dag Paarden en publiek worden voortaan bij de demonstraties op 't Hooge Burgh tijdens de Burghse Dag van elkaar ge scheiden. De organisatie gaat daarmee tot het uiterste om een herhaling van het incident vorig jaar te voorkomen, zegt stich tingsvoorzitter Ben Meddeler. Marcel Modde Burgh Chaos op 't Hooge Burgh in 2017, nadat twee trekpaarden op hol sloegen en dwars door het publiek galoppeerden, fotosabineveerman - Ben Meddeler, Burghse Dag Marcel Modde Renesse RENESSE Belangstellenden kunnen morgen meedoen aan een fietstocht vanaf Re nesse. Er wordt on geveer 32 kilometer gefietst en de tocht gaat langs molens in Ellemeet, Scha- rendijke, Brouwers haven en Burgh- Haamstede. Bij sommige molens wordt uitleg gege ven. Voor drinken en een lunchpakket wordt gezorgd. De start is om 09.30 uur bij de Jacobus- kerk in Renesse. Aanmelden kan via 06-55508726 of per e-mail naar tru- dizuidmeer@gmail.c om. OUWERKERK Op woensdagen 8, 15 en 22 augustus kan vanaf Ouwerk- erk een helikopter- vlucht gemaakt worden boven het rampgebied van 1953. De helikopter vliegt over de caissons die in 1953 gebruikt werden voor de sluiting van het laat ste dijkgat in het rampgebied en waarin nu het Wa tersnoodmuseum is gevestigd. Tijdens BROUWERSHAVEN Grote Kerk, 11.00- 16.30 uur: Groeps- expositie, 20.00 uur: Orgelconcert; Tonnenmagazijn, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Museum ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Excursieschuur Boswachterij, 19.00 uur: Schemerwan- deling; Slot Haam stede, 19.00 uur: Wandeling over Landgoed Slot Haamstede; Tram polinecentrum, vanaf 11.00 uur: De Oosterschelde Fietsontdekkings- tocht; de vlucht wordt het verhaal van Rudolf Idzerda en Taco Mulder verteld. Zij brachten in de dagen na de Ramp meer dan honderd mensen in veilig heid met de enige helikopter die Ne derland toen bezat. De helikopter staat tussen 12.00 en 17.00 uur aan de Vissersweg, ten noorden van Duik centrum Diving Duuveland. Een rondvlucht kost 49,95 euro, bezoe kers van het Wa tersnoodmuseum betalen, op vertoon van het entreebe wijs, 39,95 euro per persoon. BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.45 uur: Familie- rondvaart, 18.30 uur: Natuurrond- vaart; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30- 11.30 uur: Badmin ton Senior; 9.30-16.00 uur: Schildercursus o.l.v. Neeltje Meerman; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging; Waters noodmuseum, 11.00 en 13.00 uur: Fami lierondleidingen; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Expositie Speelgoed uit Oma's en Opa's tijd; Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga; Watermeterplein, 12.30-16.30 uur: Zingende Fotogra fen; SCHARENDIJKE Informatiecentrum, 19.00 uur: Wandel excursie over de Kabbelaarsbank; ZIERIKZEE Centrum, 10.00- 17.00 uur: Toeris- tenmarkt; FiZi, 14.00 uur: On Chesil Beach; Het Luitje, 14.00 uur: Zeehonden- rondvaart; Nieuwe Haven 7, 10.30 uur; Stads wandeling; Stadhuismuseum, 11.30 uur: Rond wandeling struikel stenen. VOLGENDE WEEK WEER HUTTENDORP ZIERIKZEE Kinderburgemeester Stan van der Wekken en burgemeester Gerard Rabelink openen dinsdag 14 augustus het huttendorp in Zierikzee. Na de openingshandeling om 10.00 uur kan het getimmer en gezaag op het Hatfieldpark beginnen. Het thema is 'de hut van de toekomst'. Kinderen kunnen tot zaterdag voor 5 euro een bouwticket kopen bij de informatiebalie van Bolle Dier en Tuin, goed voor drie dagen bouwplezier. Het is de vijfde keer dat het huttendorp onder de vlag van buurtvereniging Hart van Poortambacht wordt georganiseerd, archieffoto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50