Hier is het Dodental loopt op tot 98, Nederlandse reizigers vast op Indonesisch eiland Walcheren is de ultieme zondebok in de filmwereld Op de luchthaven ontstonden gis teren lange wachtrijen van ge strande reizigers die op een vlucht probeerden te komen. Wie toeval lig al een ticket op zak had, kon vaak gewoon vertrekken, omdat de luchthaven nauwelijks is bescha digd. Maar ondanks achttien extra vluchten, die buiten de normale dienstregeling werden ingezet, moesten velen geduld hebben. Sommige Nederlanders kunnen niet eerder dan morgen weg en slaagden er alleen met hulp van fa milie in Nederland in om een ticket te boeken. Ook Nederlanders die het ramp gebied per boot wilden verlaten, kwamen in een grote chaos terecht, vooral bij Gili-Twarangan ten noordwesten van Lombok. Met hulp van de Indonesische waterpo- litie zijn daar gisteren zo'n 350 in ternationale toeristen opgehaald, maar volgens de Nederlandse am bassade in Indonesië zaten er giste ren nog zo'n 700 mensen te wach- W Gestrande reizigers brengen nacht door op heuvel uit angst voor naschokken en tsunami ten. De getijden en golfslag be moeilijken daar de evacuatie, waar door ook meerdere Nederlanders hier nog steeds niet weg kunnen. Op dit eiland is geen elektriciteit, maar sommige gestrande reizigers hebben nog wel bereik met hun mobiele telefoon. Zij vertelden fa milieleden in Nederland dat ze er voor hebben gekozen om de nacht in de buitenlucht door te brengen op een heuvel, omdat de angst voor naschokken groot is. Dit is de enige veilige plek op het eiland bij een eventuele tsunami. Nederlandse medewerkers van de ambassade in Indonesië hebben een steunpunt ingericht in de hal van de luchthaven en probeerden daar gestrande reizigers te helpen bij de evacuatie. De echte pijn zit natuurlijk bij de inheemse bevol king. De aardbeving op het Indone sische eiland had een kracht van 7.0 op de schaal van Richter. Verwoest Het dodental is inmiddels opgelo pen tot 98. Meer dan tweehonderd mensen zijn gewond. De autoritei ten vrezen dat het dodental verder stijgt, omdat nog veel mensen on der het puin liggen. Zeker 13.000 huizen zijn verwoest. Bij de zoek tocht naar vermisten worden graaf machines en ander zwaar materieel ingezet.P4 Nieuwsmedia Waar vind je op een tropische dag als vandaag verkoeling? In Terneuzen dus, in de Skidöme. In de skihal vriest het twee graden, vertelt medewerkster Maja Sehvic (foto). Ideaal om te snowboarden en af te koelen. Chaos op Lombok na beving Tientallen Nederlanders willen het Indonesische eiland Lombok ontvluchten, maar kunnen niet weg. Na de zware aardbeving van zondag is de chaos groot. Raymond Boere Rotterdam/Mataram dinsdag 7 augustus 2018 33°C Regionaal dik 35 graden pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1