M Water Resort is in trek bij Belgen SICILIË ■LEN 19 „Moet ik daar wat voor betalen?" vraagt de Belgische toeriste als zij bij het dorpsontbijt in Kortgene een pannenkoek bestelt. HAVENDAGEN KORTGENE Nee hoor", is het ant woord van de pannen koekenbakster. „In Kort gene is het gratis. Zelfs de Zeeuwen geven eens wat weg." De gemoedelijkheid is typerend voor de sfeer tijdens het dorpsont bijt op het havenplein. Dorpsbe woners en toeristen staan gebroe derlijk in de rij voor broodjes, drankjes en pannenkoeken. De mensen die al een ontbijtje bij el kaar gesprokkeld hebben, zoeken alvast een plekje aan één van de lange tafels op het plein voor grandcafé De Loods. De familie Back uit Heinkens- zand bivakkeert al vier weken op camping de Paardekreek, vertelt vader Juul. „Wij vinden het altijd leuk als er wat gebeurt, dus doen we er graag aan mee." Noord-Beveland Terwijl de kinderen David, Stijn en Nille zich tegoed doen aan de pannenkoekjes, vertelt ]uul dat het gezin niet voor het eerst in Kort gene vakantie viert. Ook vorig jaar verbleven ze op de Noord-Beve- landse camping. Alleen liep het toen allemaal anders. „We zijn hier weggespoeld en alsnog naar de zon gereden. Dat is dit jaar in ieder geval niet nodig." Inmiddels zijn er andere men sen met een ontbijtbordje naast de vakantievierders komen zitten. Moeder Sigrid is al druk in gesprek met de uit Kortgene afkomstige Adrie De Vos. Hij woont sinds 1962 in het dorp en viert als gepensio neerde vakantie voor altijd. De Vos geniet samen met zijn vrouw van het dorpsfeest. „Ik kom van Wal cheren, maar ben voor de liefde naar Kortgene gegaan." Hij is enthousiast over het dorpsgebeuren. „Ik vind het ge weldig. Het verbroedert. En ik zie mensen in een rol die ik niet van ze gewend ben." De Vos vertelt over het verschil in stand op Noord-Beveland. „Je hebt hier altijd de boeren en de ar beiders gehad. Dat verschil was heel goed merkbaar. En nu zie ik mensen, afkomstig van een groot hof, met een schort aan 't werk." Want zonder vrijwilligers zijn er geen Havendagen en is er dus ledereen is welkom. Niemand wordt geweigerd ook geen dorpsontbijt. Initiatief nemer Wouter Kalkman is zelf ook druk bezig. „We zijn vanmor gen om half zeven al begonnen", aldus de man van molen De Ko renbloem. Hij organiseert nu voor de derde keer het dorpsontbijt, dat onderdeel is van de Havendagen. „We hadden hier altijd de Haven feesten, maar die gingen failliet. Toen hebben we drie jaar geleden de boel nieuw leven ingeblazen. Samen met Jan de Looff van De Loods. Hij neemt een deel voor zijn rekening en ik doe bijvoor beeld het ontbijt." Voor Kalkman is het een goede ge legenheid om de molen extra on der de aandacht te brengen. „We staan hier ook met 'de vrienden van de molen'. Want die is dan wel prachtig gerestaureerd, hij kost jaarlijks nog wel tientallen dui zenden euro's aan onderhoud." Desondanks is het ontbijt toch gewoon gratis. Alleen voor men sen uit het dorp of ook voor ande ren? „Voor iedereen", antwoordt Kalkman, terwijl hij nog een paar extra parasols neerzet. „Iedereen is welkom. Niemand wordt gewei gerd." „Het wordt al een heel dorpje", laat ontwikkelaar Nardus Hendriks weten. „Er staan nu ongeveer 45 huizen op het park. Dus we zijn al over de helft. Per jaar bouwen we zo'n 20 tot 23 woningen." Het grootste deel van de ge plande 85 vakantiewoningen is in middels al verkocht, aldus Hen driks. „We hebben er nog zo'n 32 te koop." De meeste huisjes op het waterrijke park zijn gekocht door Belgen. „Een stuk of wat Neder landers hebben er eentje uitge zocht, maar ze zijn vooral bij onze zuiderburen zeer in trek. Opmer kelijk is ook dat zich nog geen en kele Duitse koper heeft gemeld." Natuurspeelterrein Het komende najaar wordt het eerder aangekondigde natuur speelterrein aangelegd. „Een speel plein voor de kinderen met wat paadjes door de natuur." Verder zal er in de toekomst nog een centrumgebouw bijkomen op het park. „Maar dat wordt alleen een receptie. Er komt geen restau rant in", aldus Hendriks. Water Resort Oosterschelde ligt op een steenworp afstand van va kantiepark De Stelhoeve, en dicht bij de Oosterschelde. Elektriciteit en riolering zijn al aangelegd. Net als alle (asfalt)wegen. Ook de be planting is voor het grootste deel al aanwezig. De woningen worden in de fa briek gemaakt en op het resort zo snel mogelijk afgebouwd en afge werkt. Zo kunnen de bewoners die al op het park zitten, genieten van hun verblijf en hebben ze niet het gevoel in een bouwput te bivakke ren. In 2020 zou het resort klaar moe ten zijn. reiscreaties int6rm6ZZO maandag 6 augustus 2018 Samen smullen van het dorpsontbijt Willem Adriaansens Kortgene A Om 10.00 uur staat er al een flinke rij voor het gratis buffet in Kortgene. Ontbijten met iedereen die dat - Wouter Kalkman, organisator wil, verbroedert, foto ernestaverburg Water Resort Oosterschelde in Wemeldinge groeit gestaag. Elke maand worden er nieuwe woningen geplaatst op het nieuwe park. Het resort zit mo menteel op de helft van de ge plande vier jaar voor de bouw. Willem Adriaansens Wemeldinge *exd: reserve'ingskosten, dirport piek up chd'ce en calamteiter'onds. ■nel. vlucht, auto, kookworkshop en verblijf in prachtige agriturismo Nu of nooit... Intermezzo travels biedt dit najaar v.a. 475,- p.p. een fly-drive met verblijf in de indruk wekkende agriturismo Case Damma! Op een paar kilometer van de stad Syracuse ligt deze 15e eeuwse authentieke "agriturismo". Het huidige land huis is met zorg gerestaureerd en van alle gemak ken en luxe voorzien. Rondom de patio liggen het hoofdgebouw en het restaurant. U dineert aan een grote tafel met de andere gasten, volgens de echte agriturismo-traditie. Geniet u vooral ook van het grote zwembad gelegen in de mooie tuin. U kunt uitstapjes maken naarCatania, Syracusa, Agrigento, Cefalu of Palermo. Nu gratis all incl. verzekering huurauto en kookworkshop! Deze reis wordt aan geboden i.s.m. www.hettygeensen-reiscreaties.nl, Kleine Markt 7, Vlissingen, tel: 06-38099048. 8 dgs najaarsspecial v.a. €475,- p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49