II Fietsers verbreken records SICILIË *ft -ifeaties intermezzo 19 KAMPIOENSCHAP PALINGROKEN Paling, daar ging het om tijdons de palingrookwedstrijd bij camping Van Langeraad in Kerkwerve. Maar er was zo veel meer te doen dat de paling sommige bezoekers volledig ontging. Het was al warm. En dan zat Rob de Groot ook nog eens met zijn snufferd op een oven van tachtig graden. Hij sloeg dan ook het ene na het andere blikje alcoholvrij bier ach terover. „Eerst drogen op een graad of veertig, vijftig, zodat de vis een mooi perkamenten huidje krijgt. Dan een beetje mot erop en garen op zestig, zeventig, soms wel tach tig graden. Dan afraken met een beetje vocht, dan alles dicht en dan lekker laten broeien." De Apel- doornse palingroker vertelt het verhaal duidelijk niet voor het eerst. „En eigenlijk ben ik elektro technicus, kun je nagaan." Henkie De Groot was zaterdag een van de vele palingrokers die aan de wed strijd deelnam. Henk Willemse van Henkies Paling stond er ook weer. „Altijd eej. Een van de drie wedstrijden waar we jaarlijks aan meedoen." Trots laat zijn vrouw Petra de trofees zien. „En dit zijn dan alleen de mooiste, van Brui- nisse en Kortenhoef. We hebben er nog veel meer, weggestopt in kratten. D'r zijn er ook nog een paar gesneuveld tijdens het schoonmaken." Op de markt in Zierikzee staat Henk niet meer, palingroken is nu echt louter hobby. „Ik doe dit al 35 jaar. En onze zoon doet het nu ook. Het is gewoon leuk om te doen, al eet ik zelf eigenlijk nog zelden pa ling. In de winter wil ik nog wel eens een beenhammetje roken. Dat vind ik wel lekker." Negentien euro de pond; goed koop is paling niet. „Maar wel lek ker", zegt een mevrouw die een kilo laat inpakken. Achter haar staat nog een handjevol klanten. Vroeger stonden er hele rijen, ver telt Willemse. „Toen ze nog geen vier euro entree vroegen." Het is gewoon leuk om te doen, al eet ik zelf eigenlijk nog zelden paling Voor dat geld ben je een dagje uit, luidt de redenering. Zo staat de oude schuur traditiegetrouw vol met modelbouw. Auto's, trei nen en achterin, aan de allerlang ste tafel, zelfs een complete ker mis. Trots Alexandra Rieteco (8) staat zich te vergapen aan de prachtige minia tuur-attracties. „Ik denk dat ik hier al twee uur sta. Die meneer heeft alles helemaal zelf gemaakt en ook helemaal in zijn eentje. Dat vind ik echt zo knap." Ton Louwerse bloost ervan. Zijn vrouw Addie laat trots een filmpje zien op haar telefoon. „Zesenveertig attracties heeft hij gebouwd. En inderdaad helemaal zelf. Het is zo veel dat we eigenlijk nooit op beurzen staan. We komen altijd alleen maar hier. Met drie afgeladen auto's op en neer vanuit Vlissingen." Ook Tobias Minderman (13) en zijn vader hadden heel wat te ver sjouwen. Ze zijn met hun stoom locomotieven naar Kerkwerve ge komen. „Elk jaar", zegt Tobias. „Omdat de mensen hier altijd zo blij zijn." Ruim achthonderd mensen stap ten gisterochtend bij café De Biet in Zierikzee op de fiets voor een rondje over het eiland. Dat waren er wéér honderd meer dan vorig jaar. De fietsers, die zich waagden aan een tocht van 25, 50 of 100 ki lometer, hadden niet alleen een sportieve zondag, ze brachten ook nog eens geld in het laatje voor KiKa (Kinderen Kankervrij) en de Stichting DELTA Ride for the Roses. Hoeveel precies, wordt later bekendgemaakt. maandag 6 augustus 2018 'En dan lekker laten broeien' Wendy Wagenmakers Kerkwerve Rob de Groot en Gré Tijmes bij de Open Zeeuwse kampioenschappen Palingroken. fotomariekemandemaker - Henk Willemse, palingroker Nog nooit deden zo veel men sen mee aan de Giro di Schou- wen-Duiveland. Wendy Wagenmakers Zierikzee Omdat het warm was, vertrokken de meesten om 10 uur. Fami lie Van den Noord startte om 10.30 uur. foto marieke mandemaker 8 dgs najaarsspecial v.a. €475,- p.p. Incl. vlucht, auto, kookworkshop en verblijf in prachtige agriturismo Nu of nooit...Intermezzo travels biedt dit najaar v.a. 475,- p.p. een fly-drive met verblijf in de indruk wekkende agriturismo Case Damma! Op een paar kilometer van de stad Syracuse ligt deze 15e eeuwse authentieke "agriturismo". Het huidige land huis is met zorg gerestaureerd en van alle gemak ken en luxe voorzien. Rondom de patio liggen het hoofdgebouw en het restaurant. U dineert aan een grote tafel met de andere gasten, volgens de echte agriturismo-traditie. Geniet u vooral ook van het grote zwembad gelegen in de mooie tuin. U kunt uitstapjes maken naar Catania, Syracusa, Agrigento, Cefalu of Palermo. Nu gratis all incl. verzekering huurauto en kookworkshop! Deze reis wordt aan geboden i.s.m. www.hettygeensen-reiscreaties.nl, Kleine Markt 7, Vlissingen, tel: 06-38099048. 'excl reserve'ingskosten, airporr piek up rharge en cala-n leitenlonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46